березень-грудень 2019

Новели в аникорупційному законодавстві

З 18.10.2019 року набув чинності Закон України від 02.10.2019 № 140-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції", яким внесено зміни в т.ч. і до Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон).

13:57 05.12.2019

Важливе питання – легальна зайнятість

Питання виплати офіційної, прозорої заробітної плати сьогодні є дуже актуальним. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати неофіційну заробітну плату. Трапляється, що заробітна плата працівника значно відрізняється від тієї, яка записана у відомості. Це з'ясовується згодом, у випадку коли працівнику потрібна довідка про доходи, наприклад, для отримання кредиту чи при оформленні пенсії.

13:56 05.12.2019

До уваги громадян!

За адресою Кривоноса, 10 відкрито додаткове робоче місце спеціаліста Тернопільського міського відділу обслуговування громадян (сервісного центру), де громадяни та пенсіонери міста Тернополя можуть отримати консультування з питань пенсійного забезпечення, необхідні довідки та подати документи на перерахунок пенсії.

17:10 03.12.2019

Перерахунки пенсій з 01 грудня 2019 року

Законом України «Про державний бюджет України на 2019 рік» встановлено розміри прожиткового мінімуму для різних груп населення, зокрема, з 1 грудня 2019 року в Україні збільшується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 1564,00 грн. до 1638,00 грн., прожитковий мінімум на одну особу з 1936,00 грн. до 2027,00 грн.

15:36 28.11.2019

До уваги бухгалтерів!

На Вебпорталі Пенсійного фонду України функціонує кабінет страхувальника, де надано можливість роботодавцям отримувати інформацію для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності працівника (лікарняні). Первинні дані для розрахунку (страховий стаж та розмір заробітної плати) раніше надавали самі працівники. Для цього вони звертались до управлінь Пенсійного фонду за довідками. Тепер процедура отримання необхідних відомостей значно спрощується.

17:16 27.11.2019

До уваги застрахованих осіб!

Страховий стаж – це період, за який сплачувались внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі не менше мінімального.

17:15 27.11.2019

Боржники по єдиному внеску – порушники законодавства!

Вагоме місце у сфері пенсійного забезпечення, посідає захист прав та інтересів застрахованих осіб. І це закономірно: кожен, хто зараз працює, у майбутньому стає пенсіонером, а пенсія, зазвичай, є чи не єдиним джерелом матеріального забезпечення непрацездатних громадян.

14:20 22.11.2019

Перевірити свій страховий стаж можна на Вебпорталі Пенсійного фонду України

Пенсійний фонд України надає  можливість кожному, дистанційно, через Вебпортал (portal.pfu.gov.ua) перевірити чи своєчасно і чи в повному обсязі роботодавець сплачує за нього внески (з моменту впровадження персоніфікованого обліку, тобто з 2000 року), адже період сплати цих внесків і їх розмір безпосередньо впливають на величину майбутньої пенсії.

17:07 11.11.2019

Дистанційне обслуговування фізичних та юридичних осіб – сучасні можливості Пенсійного фонду України

З метою розширення можливостей щодо дистанційного обслуговування фізичних та юридичних осіб, вдосконалено функції Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

17:06 11.11.2019