Сигнали оповіщення

Зразки повідомлень оперативного чергового цивільного захисту населення Великогаївської сільської ради:

При повітряній небезпеці:

УВАГА! Повітряна тривога!

Відключіть світло, газ, воду, нагрівальні прилади. Візьміть засоби індивідуального захисту, документи, запас продуктів і води, покиньте квартиру (дім), попередьте сусідів. При необхідності допоможіть хворим і людям похилого віку вийти на вулицю. Якнайшвидше дійдіть до захисної споруди або сховайтесь на місцевості. Зберігайте спокій і порядок. Будьте уважні до повідомлення цивільного захисту населення Великогаївської сільської ради".

Після закінчення повітряної небезпеки:

УВАГА! Відбій повітряної тривоги.

Усім повернутися на свої робочі місця або до місця проживання. Допоможіть у цьому хворим і людям похилого віку. Будьте готові до можливого повторного нападу противника. Завжди майте при собі засоби індивідуального захисту. Уважно стежте за повідомленням цивільного захисту населення Великогаївської сільської ради ".

При загрозі хімічного зараження:

УВАГА!

Виникла безпосередня загроза хімічного зараження. Надягніть наявні засоби індивідуального захисту органів дихання та шкіри. Для захисту тіла використовуйте прогумований та робочий одяг, комбінезон і чоботи. При собі майте плівкові (полімерні) накидки, куртки і плащі. Перевірте герметизацію житлових при­міщень. Покладіть продукти харчування в пакети і створіть в ємкостях запас води. Накрийте тварин і корми. Оповістіть сусідів про одержану інформацію. Надайте допомогу хворим і людям похилого віку. Відключіть електроджерела. Надалі дійте відповідно до вказівок цивільного захисту населення Великогаївської сільської ради".

При загрозі радіоактивного зараження:

УВАГА!

Виникла безпосередня загроза радіоактивного зараження. Приведіть в готовність засоби індивідуального захисту органів дихання та шкіри і тримайте їх постійно при собі. По рекомендації департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації надягніть їх. Перевірте герметизацію житлових приміщень. Покладіть харчові продукти до холодильника, зробіть запас води. Оповістіть сусідів. Надайте допомогу хворим і людям похилого віку. Надалі дійте відповідно до вказівок цивільного захисту населення Великогаївської сільської ради".

При аварії на АЕС:

"Увага! Говорить відповідальний за цивільний захист населення Великогаївської сільської ради. Громадяни! Сталася аварія на______________________________атомній електростанції. В районах__________________________ очікується випадання радіоактивних опадів. У зв'язку з цим населенню, яке проживає у вказаних районах, знаходитися у приміщеннях. Провести додаткову герметизацію житлових приміщень. Прийняти йодисті препарати. Скласти у поліетиленові пакети документи, гроші, коштовності, комплект верхнього одягу по сезону, продукти харчування на дві-три доби, запас води. При оголошенні евакуації організовано зайняти місце у поданому до вашого будинку транспорті. Дотримуйтесь спо­кою та організованості. Уважно стежте за повідомленням цивільного захисту населення Великогаївської сільської ради ".

При можливому землетрусі:

"Увага! Говорить відповідальний за цивільний захист населення Великогаївської сільської ради. Громадяни! В зв'язку з можливим землетрусом, виконайте необхідні застережні заходи. Відключіть воду, електричні прилади, погасіть вогонь. Оповістіть сусідів про одержану інформацію. Візьміть не­обхідний одяг, документи, харчові продукти, запас води і вийдіть на вулицю. Надайте допомогу людям похилого віку і хворим. Займіть місце подалі від будівель і ліній електропередач. Знаходячись у приміщенні під час першого поштовху, станьте в дверний (балконний) отвір. Зберігайте спокій і порядок. Уважно стежте за повідомленням цивільного захисту населення Великогаївсткої сільської ради".

При повені:

«Увага! Увага! Говорить відповідальний за цивільний захист населення Великогаївської сільської ради.

Громадяни! В зв’язку з підвищенням рівня води в річці ........., очікується підтоплення будинків в районі вулиць ........ та села........ Населенню, що проживає на цих вулицях та в селищі, зібрати необхідні речі, найпростіші заходи спасіння на воді (надувні човни, плотики, рятувальні круги, автокамери), харчі, запас води, відключити газ, електроенергію, перекрити воду і вийти на підвищені місця. По можливості зібратися для реєстрації на збірному евакопункті (населений пункт…, школа, вулиця ..., будинок……..). За будь-яких обставин не панікуйте та будьте організованими. Про одержану інформацію повідомте сусідів, надайте допомогу людям похилого віку та хворим. Уважно стежте за повідомленнями цивільного захисту населення Великогаївської сільської ради».

При буревії, смерчі:

«Увага! Говорить відповідальний за цивільний захист населення Великогаївської сільської

Громадяни! В зв’язку з буревієм (смерчем):

Попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, та людям похилого віку. Підготуйте документи, одяг та зберіть найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування дві-три доби, питної води. Відключіть електроприлади, газ, загасіть вогонь у грубах. Поставте на підлогу речі, які можуть впасти, не ставте ліжко біля вікна. Щільно закрийте вікна, двері, горищні люки і вентиляційні отвори. Віконне скло заклейте, а по можливості захистіть віконницями або щитами. Перейдіть у більш стійку капітальну будівлю, сховайтеся в підвалі або віддаленому від дерев і будинків погребі. Не користуйтесь ліфтами. Уникайте різноманітних споруд підвищеного ризику (мостів, естакад, ЛЕП). Стежте за повідомленнями цивільного захисту населення Великогаївської сільської ради».