A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великогаївська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

початок липня

Легальна зайнятість – запорука твого майбутнього!

В Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся черговий семінар за участю працівників Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області. Метою даного заходу є легалізація заробітної плати.

Легальна трудова діяльність – це основа соціальної захищеності працюючого населення. Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики, пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин.  Відсутність належним чином оформлених трудових відносин позбавляє працівників: захисту від незаконного звільнення; отримання вихідної допомоги у разі звільнення за ініціативою роботодавця, втрату страхового стажу для отримання соціальних виплат, в тому числі і допомоги по безробіттю;  цілої низки інших прав і соціальних гарантій передбачених чинним законодавством.

Фото без опису

Пенсійний фонд України надає можливість здійснювати постійний контроль за даними, що можуть впливати на пенсійні права громадян, за допомогою веб-порталу Пенсійного фонду України, який знаходиться за адресою http://portal.pfu.gov.ua/. Тут зручно і оперативно можна взаємодіяти з органами Пенсійного фонду та дистанційно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення до Фонду», - розповіли пенсійники та роздали інформаційні буклети.

Марта Ковалець

Головний спеціаліст відділу

по роботі з персоналом

 

Для набуття страхового стажу необхідно легально працювати

З 1 січня 2018 року мінімальний страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, становить 25 років і поступово збільшується щороку до 2028 року на 1 рік.

Для набуття страхового стажу необхідно легально працювати, а роботодавець зобов’язаний нараховувати та виплачувати заробітну плату не нижче мінімальної (з 01.01.2018 – 3723 грн.) та сплачувати єдиний соціальний внесок у розмірі не нижчому, ніж мінімальний страховий внесок (з 01.01.2018 – 819,06 грн.).

Законодавче визначення розміру мінімальної заробітної плати не надихнуло роботодавців нашої області на турботу про найманих працівників, які створюють для них матеріальні блага, а, навпаки, спонукало їх на пошук шляхів мінімізації своїх витрат за рахунок заробітної плати та податків на неї.

На різних сайтах зустрічаються непоодинокі консультації для роботодавців, яким чином мінімізувати сплату податків та внесків, що сприятиме заощадженню для них фінансових ресурсів. І роботодавці користуються такими консультаціями, однак, при цьому, не задумуються над майбутнім працівників.

Слід зазначити, що такі працівники, в основному, отримують винагороду за свою працю нижче розміру мінімальної заробітної плати, у зв’язку з чим потрапляють у зону ризику на набуття необхідного страхового стажу для призначення окремих соціальних та пенсійних виплат, а також не зможуть розраховувати на пенсійну виплату більшу, ніж мінімальний розмір, при досягненні пенсійного віку.

Дуже важливо, щоб при неповній зайнятості працівника, у разі, якщо сума нарахованої заробітної плати є нижчою за розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець нараховував і сплачував єдиний соціальний внесок у розмірі не нижче мінімального. Лише у такому випадку до страхового стажу буде зараховано повний місяць.

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області звертається до Вас, шановні громадяни з проханням працевлаштовуватися лише легально! При працевлаштуванні за основним місцем роботи погоджуйтеся лише на укладання трудового договору та на гідний Вас рівень оплати праці! Цікавтеся у роботодавця про нарахування та сплату єдиного соціального внеску.

А найкраще, для того, щоб володіти інформацією про страховий стаж та нараховану роботодавцем заробітну плату, пропонуємо зареєструватися на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення

наповнення бюджету фінансово-економічного відділу

 

Відображення «особливих» нарахувань єдиного соціального внеску

Розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про ЄСВ доповнено п. 97, згідно з яким щороку в законі про Держбюджет України на відповідний рік затверджуються видатки на покриття Пенсійному фонду України недоотриманої суми коштів від застосування розміру єдиного внеску, передбаченого частинами 13 і 14 ст. 8 Закону про ЄСВ.

При цьому для визначення недоотриманої Пенсійним фондом України суми коштів платник єдиного внеску розраховує та відображає у звітності суму єдиного внеску в розмірах, передбачених частинами 5, 13 та 14 ст. 8 Закону про ЄСВ, не змінюючи при цьому суми сплати єдиного внеску.

Розрахунок недоотриманих Пенсійним фондом України сум здійснюється у порядку, встановленому цим Фондом за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Отже, роботодавець нараховуватиме єдиний внесок на заробітну плату осіб з інвалідністю за ставками, визначеними частинами 13 (8,41 %) та 14 (5,3 та 5,5 %) ст. 8 Закону про ЄСВ, а для визначення недоотриманої Пенсійним фондом України суми коштів роботодавець має відобразити у звітності з єдиного внеску такі нарахування в окремому розділі, розраховані за ставкою, визначеною частиною п’ятою (22 %) ст. 8 цього Закону.

Михайло Комлєв

Начальник відділу інформаційно-аналітичного

забезпечення та використання електронних реєстрів

 

Підвищення до пенсії постраждалим учасникам Революції Гідності

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих таких осіб», який набув чинності 24.02.2018, доповнено закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – Закон 3551) розділом ІІІ-1 «Статус постраждалих учасників Революції Гідності, пільги та гарантії їх соціального захисту».

Статтею 16-1 згаданого розділу Закону 3551 передбачено встановлення постраждалим учасникам Революції Гідності підвищення до пенсії в розмірі 25 % від прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Документом, що підтверджує статус осіб, на яких поширюється чинність Закону 3551, на підставі якого надаються відповідні пільги і компенсації, зокрема підвищення пенсії, є посвідчення «Постраждалий учасник Революції Гідності».

Для встановлення до пенсії підвищення відповідно до Закону 3551 пенсіонер подає до територіального управління Пенсійного фонду України за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії відповідну заяву та посвідчення (у період до видачі відповідного посвідчення постраждалого учасника Революції Гідності підвищення встановлюється на підставі довідки, виданої структурними підрозділами соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчими органами міських рад за місцем проживання).

Галина Гумницька

Заступник начальника

об’єднаного управління

 

Забезпеч своє майбутнє – відмовся від зарплати в «конверті»

В Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості за участю першого заступника начальника Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Ніни Банзерук відбувся семінар щодо легальної зайнятості.

Кожен громадянин, який влаштовується на роботу, повинен пам’ятати, що отримання зарплати «в конверті» сьогодні, позбавляє його в майбутньому соціального захисту у разі безробіття, тимчасової втрати працездатності, нещасного випадку на виробництві, а також гідної пенсії. Для забезпечення свого майбутнього найманий працівник повинен вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин, – наголосила Ніна Банзерук. – Відносини у сфері зайнятості населення регулюються Конституцією України, Кодексом законів про працю, Законом «Про зайнятість населення». Таким чином, влаштовуючись на роботу неофіційно, працівник повинен чітко усвідомлювати: якщо зарплату виплачують «в конверті», це означає, що роботодавець, швидше за все, не укладе трудовий договір, а також не здійснюватиме відрахування з неофіційної зарплати єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду.

Фото без опису

Перевірити інформацію щодо сплати роботодавцями єдиного внеску можна зареєструвавшись на ВЕБ-порталі, де також знаходиться багато довідкової інформації щодо пенсійного забезпечення, - розповіли пенсійники присутнім та роздали інформаційні буклети.

Юлія Талалай

головний спеціаліст з питань

організаційно-інформаційної роботи

 

День Пенсійного фонду: легальна зайнятість – гарантія соціальних прав

Спеціалисти Тернопільського об’єднаного управління провели День Пенсйного фонду щодо пропагування легальної зайнятості. У складі робочої групи з питань детінізації доходів, підвищення рівня заробітної плати та легалізації зайнятості населення фахівці Фонду здійснили виїзд з метою обстеження дотримання чинного законодавства щодо оформлення трудових відносин та оплати праці суб’єктів господарської діяльності у місті Тернополі.

Головний спеціаліст сектору забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного відділу Олеся Соболікова інформувала громадян про переваги офіційного працевлаштування, роботодавців – про наслідки за допуск працівника на робоче місце без укладення трудового договору.

Фото без опису

Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати; виплати своєчасно та не нижче мінімальної заробітної плати, офіційної відпустки, відпустки по догляду за дитиною тощо; виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю; допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу; соціального страхування.

До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає трудовий та страховий стаж при розрахунку розміру пенсії. Адже тільки легально оформлений працівник, який, відповідно, матиме достатньо страхового стажу, отримає право на гідну пенсію.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст з питань організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

У нинішніх кризових умовах актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у „конвертах”, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

Працівник, який отримує зарплатню в „конверті”, виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.

Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату в „конвертах” позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати у „конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, „випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати на невелику зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку йдеться про „тіньові” заробітки, з яких не утримуються податки та не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду. Мають місце негативні наслідки цього явища і для самого працівника, який позбавляє себе гідної пенсії у майбутньому. Відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” зарахування страхового стажу здійснюється пропорційно сплаченим страховим внескам. Бувають ситуації, коли людям за рік роботи зараховується менше місяця страхового стажу. А низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії.

Своєчасна й повна сплата платежів у Пенсійний фонд України, а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів – це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.

Шановні громадяни! Не позбавляйте себе соціальних благ, забезпечте собі старість, не сприяйте порушенням трудового законодавства.

Олена Бабій

Завідувач сектору

забезпечення наповнення бюджету

фінансово-економічного відділу

 

Пенсія у разі трудового каліцтва

Зміни, внесені до статті 43 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058) у жовтні 2017 року, дали змогу перерахувати раніше призначені пенсії по інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання та пенсії в разі втрати годувальника із зазначених причин за нормами Закону 1058.

По суті, єдиною умовою для такого перерахунку є наявність страхового стажу, тривалість якого залежить від віку особи з інвалідністю на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією та групи інвалідності, від 1 до 15 років.

Перерахунок здійснено на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, наявних на час перерахунку в пенсійній справі, та які відповідали вимогам законодавства, чинного раніше. Водночас пенсіонери мають право подавати додаткові документи.

Заробітну плату для обчислення пенсії визначено із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014-й, 2015-й та 2016 роки (3764,40 грн.), і величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%.

Крім того, мінімальний розмір пенсії та надбавки за понаднормовий стаж пенсіонерам, що не працюють, обчислюються з урахуванням прожиткового мінімуму, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» на 1 грудня 2017 року (1373 грн.), збільшено на 79 грн. – 1452 грн.

Такий прожитковий мінімум також застосовано для обчислення надбавок, підвищень, інших пенсійних виплат, встановлених законодавством, розміри яких обчислюють з урахуванням прожиткового мінімуму незалежно від факту роботи пенсіонера.

Галина Гумницька

Заступник начальника

об’єднаного управління

 

Обчислення розміру пенсії по інвалідності

та як враховується заробіток

Згідно зі статтею 33 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058) пенсія по інвалідності обчислюється в таких розмірах:

  • І групи – 100 %

  • ІІ групи – 90 %

  • ІІІ групи – 50 %

Особи з інвалідністю ІІ та ІІІ груп, які не працюють, за їхнім вибором мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком, обчисленої відповідно до статтей 27 і 28 цього Закону, за наявності страхового стажу від 20 до 35 років – залежно від віку на час звернення чи встановлення інвалідності та групи інвалідності.

Для перерахунку пенсії по інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання та пенсій у разі втрати годувальника із зазначених причин враховується заробітна плата (дохід):

  • з якої було раніше обчислено пенсію за документами, наявними в пенсійній справі (за законодавством, чинним на час призначення або здійснення попередніх перерахунків таких пенсій);

або за вибором пенсіонера:

  • заробітна плата (дохід) за період, передбачений абзацом першим частини першої статті 40 цього Закону (за весь період страхового стажу починаючи з 01.07.2000 – за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробіток первинними документами для обчислення пенсії також може бути враховано заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30.06.2000 незалежно від перерв на підставі довідки підприємства чи архівної установи.

Ірина Лебідь

Начальник відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій у Тернопільському районі

 

Про легальну зайнятість на черговій зустрічі з безробітними

У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся черговий семінар на тему «Легальна зайнятість» за участю начальника об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Тетяни Глух. Праця – це основа життя і процвітання суспільства, а офіційне укладання трудових відносин, виплата належної заробітної плати, відповідно до чинного законодавства, – це основа соціальної захищеності працівника, який і є творцем цього суспільства.

Тетяна Глух зазначила, що в умовах гострого дефіциту вільних вакансій люди, бажаючи працевлаштуватися, досить часто змушені погоджуватись на будь-які умови, запропоновані роботодавцем. Зазвичай, роботодавець обіцяє особі нелегальне працевлаштування і більш високу заробітну плату у «конверті». Працівник погоджується на взаємовигідні, як йому здається, умови праці, але відразу ж стає повністю безправним перед роботодавцем, тому що по відношенню до такого працівника не діють жодні державні гарантії, передбачені трудовим законодавством, і при форс-мажорних обставинах такий робітник лишається сам на сам зі своїми проблемами.

Для того, щоб перевірити інформацію про сплату роботодавцями єдиного внеску, а також відомості про спеціальний (пільговий) стаж, можна зареєструвавшись на ВЕБ-порталі, про це розповіли присутнім та роздали інформаційні буклети.

Юлія Талалай

головний спеціаліст з питань

організаційно-інформаційної роботи


Про легальну зайнятість на черговій зустрічі з безробітними

У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся черговий семінар на тему «Легальна зайнятість» за участю начальника об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Тетяни Глух. Праця – це основа життя і процвітання суспільства, а офіційне укладання трудових відносин, виплата належної заробітної плати, відповідно до чинного законодавства, – це основа соціальної захищеності працівника, який і є творцем цього суспільства.

Тетяна Глух зазначила, що в умовах гострого дефіциту вільних вакансій люди, бажаючи працевлаштуватися, досить часто змушені погоджуватись на будь-які умови, запропоновані роботодавцем. Зазвичай, роботодавець обіцяє особі нелегальне працевлаштування і більш високу заробітну плату у «конверті». Працівник погоджується на взаємовигідні, як йому здається, умови праці, але відразу ж стає повністю безправним перед роботодавцем, тому що по відношенню до такого працівника не діють жодні державні гарантії, передбачені трудовим законодавством, і при форс-мажорних обставинах такий робітник лишається сам на сам зі своїми проблемами.

Для того, щоб перевірити інформацію про сплату роботодавцями єдиного внеску, а також відомості про спеціальний (пільговий) стаж, можна зареєструвавшись на ВЕБ-порталі, про це розповіли присутнім та роздали інформаційні буклети.

Юлія Талалай

головний спеціаліст з питань

організаційно-інформаційної роботи


Легалізація заробітної плати найманих працівників

У нинішніх кризових умовах актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у „конвертах”, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

Працівник, який отримує зарплатню в „конверті”, виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Він є позбавленим соціального захисту, пенсію матиме тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі.

Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати у „конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, „випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії.

Своєчасна й повна сплата платежів у Пенсійний фонд України, а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів – це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.

Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому.

Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджет Пенсійного фонду матиме стабільні надходження для своєчасного фінансування пенсійних виплат. Суспільство має зрозуміти, що легальна заробітна плата сьогодні це стабільне майбутнє.

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення

наповнення бюджету фінансово-економічного відділу

 

Про переваги користування Веб-порталом Пенсійного фонду

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області нагадує про зручну можливість здійснювати постійний контроль за даними, що впливають на Ваші пенсійні права. А саме, користування Веб-порталом http://portal.pfu.gov.ua дозволяє зручно і оперативно взаємодіяти з органами Пенсійного фонду України, дистанційно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення до управління.

Принциповою відмінністю від попередніх форм інформування через Інтернет є той факт, що Веб-портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально. Портал працює з дотриманням вимог до захисту персональних даних.

Електронні послуги, які може отримати користувач на порталі після відповідної реєстрації: отримання інформації з персоніфікованого обліку (для працюючих громадян); отримання інформації про стан розрахунків платників з Пенсійним фондом України (для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців); отримання інформації зі своєї пенсійної справи (для пенсіонерів) та інше.

Для того, щоб скористатися можливостями Веб-порталу, достатньо лише одного разу завітати до управління Фонду за місцем проживання для реєстрації. Це необхідно зробити для захисту Ваших персональних даних. Детальніше про правила користування Веб-порталом електронних послуг та порядок реєстрації на ньому можна дізнатись безпосередньо на Веб-порталі або в територіальному органі Пенсійного фонду України.

Багато корисної інформації з питань пенсійного забезпечення можна отримати також у відкритому доступі (без реєстрації) на Веб-порталі.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст з питань

організаційно-інформаційної роботи

 

Затверджено показник середньої заробітної плати в Україні

за квітень 2018 року

Затверджено за квітень 2018 року показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” враховується для обчислення пенсії, в сумі 7434 гривень 64 коп.

Тернопільське об’єднане управління

Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

Розпочалася виплата пенсій у липні

Відповідно до законодавства, розпочалася виплата пенсій за поточний місяць, яка триватиме по 25 липня включно. Потреба коштів на липень 2018 року на виплату пенсій та соціальних допомог пенсіонерам становить 160 млн. 332,12 тис.грн.

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

Жителі Тернопільщини отримують консультації у телефонному режимі

Начальник Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Тетяна Глух поспілкувалася з жителями міста та району в режимі “прямої” лінії. Громадян, що телефонували, переважно цікавили питання перерахунку пенсій з 1 липня 2018 року у зв’язку із зміною розміну прожиткового мінімуму.

Фото без опису

Впродовж спілкування Тетяна Глух закликала дбати про свій страховий стаж та пам'ятати, що тільки легальна заробітна плата гарантує соціальний захист і пенсійне забезпечення в майбутньому.


Адаптуватися до нового статусу громадянам допомагає

«Школа майбутнього пенсіонера»

Начальник відділу обслуговування громадян у місті Тернополі Людмила Травіна провела черговий урок у «Школі майбутнього пенсіонера»

Спеціаліст Фонду під час заходу ознайомила присутніх з видами пенсійних виплат, з порядком обчислення страхового стажу для призначення пенсії, розповіла про пенсійний вік та необхідний стаж для визначення права на пенсію за віком, про порядок обчислення середньомісячного заробітку при призначенні пенсії, а також надала відповіді на поставлені запитання.

Фото без опису

Людмила Травіна наголошує, що «Школа майбутнього пенсіонера» допомагає громадянам адаптуватися до нового статусу, заздалегідь підготувати документи для призначення пенсії та з’ясувати проблемні питання їхнього пенсійного забезпечення. Завдяки таким «урокам» громадяни можуть вчасно підготувати документи, необхідні для призначення пенсії.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст з питань організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь