A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Великогаївська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

Управління соціального захисту населення інформує

Субсидії готівкою

Вже у березні частина тих, хто отримує субсидії, розраховуватимуться за комунальні послуги готівкою. Рішення про це уряд ухвалив 6 лютого 2019 року постановою № 62, якою внесено зміни до Положення про  порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848. Дане Положення передбачає  два види надання  житлової субсидії, а саме зміни:

  • громадянам, які звернулися за призначенням житлової субсидії до 31 грудня 2018 р., а також тим, що звернулися після 1 січня 2019 р., але житлова субсидія їм призначена з 2018 року, - за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам шляхом перерахування коштів на рахунки управителів багатоквартирного будинку та виконавців комунальних послуг – за січень 2019 р.; за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, шляхом виплати одержувачам у готівковій формі - починаючи із житлової субсидії, нарахованої за лютий 2019 р., про що одержувачу надсилається персональне повідомлення на адресу домогосподарства;
  • громадянам, які звернулися за призначенням житлової субсидії з 1 січня 2019 р., - за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ “Ощадбанк” на підставі укладеного між Мінсоцполітики та АТ “Ощадбанк” договору.

У березні "Укрпошта" має доставити повідомлення про те, скільки коштів надійде субсидіанту і де їх отримати.

По-новому, готівкою, субсидіанти, яким субсидія була призначена до 31 грудня 2018 року, в березні отримають кошти для оплати лютневих платіжок, у квітні - за березень, у травні - за квітень.

Виплати отримувачам субсидій з числа пенсіонерів відбуватимуться одночасно з пенсією. Якщо пенсійні виплати здійснюються через банки, то субсидію можна буде отримати за пенсійною карткою цього банку. Якщо пенсіонери отримують пенсію на пошті, то там же вони отримають і житлову субсидію.

Отримувачі субсидії, які не отримують пенсій, зможуть отримати нараховані кошти в будь-якому відділенні "Ощадбанку" при пред’явленні паспорта.

Одержувачі житлових субсидій повинні самостійно сплачувати за житлово-комунальні послуги. Не потрібно сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги, а лише сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії.

Якщо між призначеною субсидією і реальними платіжками буде різниця, тобто, якщо отримувач субсидії зміг зекономити і використав менший обсяг послуг, він зможе розпоряджатися готівкою на власний розсуд.

Щодо отримувачів, яким призначено субсидію з 1 січня 2019 року,  зекономлені кошти можна буде отримати готівкою по завершенні опалювального сезону.

В уряді сподіваються, що зекономлені на комунальних платежах кошти люди витратять на підвищення енергоефективності свого житла - утеплення осель, заміну вікон, встановлення лічильників.

Втім, є і цілком дієвий запобіжник: разом із початком виплати субсидій "живими грошима" уряд скоротив із двох до одного місяця максимальний термін простроченої заборгованості з оплати комунальних послуг. Винятком буде ситуація, коли Мінсоцполітики, у підпорядкуванні якого нині є усі розрахунки із субсидіями, не забезпечило їх виплату. При цьому правила надання житлових субсидій не змінюються. Розмір допомоги й надалі залежатиме лише від двох факторів - від розміру витрат на комунальні  та від доходів громадян. 

   Начальник управління                                     Сергій МАНДЗЮК

      Ірина Гуменна 53 25 90

 

 

Щодо надання психологічної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їхніх сімей

Управління соціального захисту населення Тернопільської райдержадміністрації з метою організації надання психологічної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їхніх сімей і підвищення ефективності використання коштів, передбачених у державному бюджеті на заходи із психологічної реабілітації за бюджетною програмою КПКВК 2505150 «Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно – курортним лікуванням із застосуванням сучасних технологій постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції» відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2017 № 497 (зі змінами) та постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1057 (зі змінами) повідомляє:

Управління соціального захисту населення організовує заходи із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності шляхом укладання тристоронніх договорів про надання послуг із психологічної реабілітації між управлінням, отримувачем послуг та суб’єктом надання послуг.

Реабілітаційні послуги з психологічної реабілітації надаються учасникам антитерористичної операції в реабілітаційних установах, з якими Службою України у справах ветеранів війни та учасників укладено договір про надання реабілітаційних послуг.

Для проходження психологічної реабілітації учасник антитерористичної операції та постраждалі учасники Революції Гідності  звертається до управління соціального  захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою, складеною в довільній формі,  до якої додаються копія посвідчення учасника бойових дій, або інваліда війни,  учасника війни та копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення. Отримувачі послуг, що мають статус постраждалого учасника Революції Гідності, разом із заявою подають копію посвідчення постраждалого учасника Революції Гідності.

   Учасник антитерористичної операції та постраждалі учасники Революції Гідності самостійно обирають суб’єкта надання послуг (із переліку), у якого бажають пройти реабілітацію.

Орган соціального захисту населення:

- реєструє зазначені вище документи;

- видає отримувачу направлення на психологічну реабілітацію до реабілітаційної установи за встановленою формою.

Після отримання від органу соціального захисту населення направлення на реабілітацію (із зазначенням початку та закінчення терміну реабілітації), отримувач прибуває до реабілітаційної установи у строк, вказаний у направленні.

Оплата послуг із психологічної реабілітації  проводиться управлінням соціального захисту населення шляхом відшкодування вартості таких послуг суб’єктам надання послуг відповідно до укладеного договору на підставі актів надання послуг.

За наданням реабілітаційних послуг з психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності  просимо звертатись до управління соціального  захисту населення по вул.М.Кривоноса,14 м.Тернопіль або по т. 532502.

Про надання субсидії громадянам, у яких є пільги

Управління соціального захисту населення Тернопільської районної  державної адміністрації повідомляє,  що відповідно до п. 75 постанови Кабінету Міністрів України № 848 від 21 жовтня 1995 року “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива” із змінами та доповненнями громадянам, яким здійснено нарахування пільг за місяць, у якому подано заяву на призначення житлової субсидії, субсидія призначається з місяця, що наступає за місяцем подання заяви на субсидії.

15:52 18.10.2019

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь