березень 2019

Щодо оподаткування ПДВ експорту соєвих бобів та насіння свиріпи або ріпаку

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 11.03.2019 №105 (далі – Наказ №105) затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту соєвих бобів та насіння свиріпи або ріпаку (далі – Узагальнююча консультація).

14:42 21.03.2019

Єдиний казначейський рахунок» - в дії

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 1 листопада 2017 року №898 «Про затвердження Порядку перерахування до державного бюджету через органи Державної казначейської служби України митних та інших платежів, які вносяться до/або під час митного оформлення» здійснюється переведення підприємств на обслуговування через депозитний рахунок 3734, відкритий у Державній казначейській службі України (далі – Казначейство) на ім’я ДФС.

14:42 21.03.2019

Дитина відвідує гуртки? Отримайте податкову знижку

Право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

14:42 21.03.2019

Доходи від надання майна в лізинг, оренду: відображаємо в декларації про майновий стан і доходи

Відповідно до п. п. 164.2.5 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 ПКУ.

14:41 21.03.2019

Декларуємо доходи, отримані від приватних осіб

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області нагадує, що якщо громадяни у минулому році отримували доходи від осіб, які не є податковими агентами, у звітному 2019 році вони повинні звернутися до територіальних органів ДФС за місцем своєї податкової адреси та надати декларацію про майновий стан і доходи. І це треба зробити до 02 травня 2019 року, оскільки це останній термін подання декларації про отримані доходи.

14:41 21.03.2019

Декларування – 2019: оподаткування земельних паїв

Спеціальні норми оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм), передбачені п.170.1 Податкового кодексу України, відповідно до якого податковим агентом платника податку – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільгосппризначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар (пп. 170.1.1 ПКУ).

14:40 21.03.2019

Визначаємо дохід юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи при здійсненні операцій з експорту товарів (робіт, послуг)

Відповідно до п. п. 2 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України від (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.

14:40 21.03.2019

Відповідальність за несплату податкового зобов’язання підприємцем на загальній системі оподаткування

Відповідно до п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) фізичні особи - підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

14:39 21.03.2019

Строки давності для застосування штрафних (фінансових) санкцій

Строки давності застосування штрафних санкцій становлять 1095 днів (2555 днів при проведенні перевірки контрольованої операції відповідно до ст. 39 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)) з дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, – за днем її фактичного подання.

14:37 21.03.2019