березень 2019

Термін для сплати оскарженого в суді грошового зобов’язання

Згідно з п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) при визначенні грошового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 – 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 ПКУ, платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму грошового зобов’язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

15:35 28.03.2019

П’ятнадцять робочих днів для звірки за сплаченими податками

Пунктом 1 глави 1 розділу ІІ Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 №422, визначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються інтегровані картки платників (далі – ІКП) за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.

15:34 28.03.2019

Рішення про ставки земельного податку прийнято та оприлюднено після 15.07.2018: право застосування юридичною особою у 2019 році

Відповідно до п. п. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 та п. п. 265.1.3 п. 265.1 ст. 265 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) плата за землю у складі податку на майно належить до місцевих податків.

15:34 28.03.2019

Термін для перерахування до бюджету ПДФО з виплачених доходів, в тому числі при нарахуванні оподатковуваного доходу, але не виплаченого платнику податку

Відповідно до п. п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 розділу IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок на доходи фізичних осіб із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 ПКУ.

15:34 28.03.2019

Щоб не проґавити реєстрацію платником ПДВ

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області звертає увагу суб’єктів господарювання щодо реєстрації платником податку на додану вартість. Так, особа підлягає обов’язковій реєстрації у разі:

15:33 28.03.2019

Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва: можливість подання з уточненими показниками

Відповідно до п. п. «а» п. п. 4 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до платників єдиного податку, які відносяться до четвертої групи, належать сільськогосподарські товаровиробники – юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

15:33 28.03.2019

Коли пеня не буде нараховуватися

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, якщо платник податків самостійного виявляє помилку у поданій звітності та вносить зміни до такої звітності протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного Податковим кодексом, пеня, передбачена статтею 129 Податкового кодексу не нараховується.

15:32 28.03.2019

Чи буде ПДФО на дохід від продажу придбаних у банку банківських металів?

Згідно з п. 1 ст. 1 Закону України від 21 червня 2018 року №2473-VIII «Про валюту і валютні операції» (далі – Закон №2473) валютні цінності – це національна валюта (гривня), іноземна валюта та банківські метали.

15:32 28.03.2019

Благодійні внески та пожертвування неприбутковим організаціям у сумі, що не перевищує 4 відсотки загального оподатковуваного доходу, можна включити до податкової знижки

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області  повідомляє, що відповідно до підпункту 166.3.2 пункту 166.3 статті 166 Податкового кодексу платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, суму коштів або вартість майна, переданих платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні та внесеним до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі таких коштів та майна, у розмірі, що не перевищує 4 відсотки суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року.

15:32 28.03.2019

Оподаткування податком на прибуток змінено

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що   Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-УПІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», які набули чинності 01 січня 2019 року, а саме :

15:31 28.03.2019