A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Великогаївська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

серпень 2018

А Ви використувуєте нові сервіси Пенсійного фонду?

З такими запитаннями звернулися спеціалісти Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду до тимчасово безробітних громадян на спільному семінарі у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.

Фахівці Фонду розповіли присутнім про залежність розмірів пенсії від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Також наголосили, що при виході на пенсію до страхового стажу враховуються тільки ті періоди, у яких відбувались нарахування, та за які повністю сплачений єдиний соціальний внесок із заробітної плати у сумі не меншій мінімальної, і що з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають ті особи, у яких страховий стаж буде не менше 25-ти років, і вимоги до мінімального страхового стажу будуть поступово збільшуватись щороку на 1 рік.

Учасникам семінару організатори заходу запропонували зареєструватись на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, а також скористатись послугою системи інформування громадян шляхом отримання смс-повідомлень від Пенсійного фонду України, що дасть можливість своєчасно переглядати документи для призначення пенсії – їх належного оформлення, та здійснювати особистий контроль за сплатою ЄСВ.

Пільгове пенсійне забезпечення осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі

Пільгове пенсійне забезпечення осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях до них прирівняних врегульоване Тимчасовою угодою між урядом України та Урядом Російської Федерації про гарантії прав громадян, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях, які прирівняні до районів Крайньої Півночі в галузі пенсійного забезпечення.

При визначенні права на пенсію відповідно до Угоди застосовується Перелік районів Крайньої Півночі і місцевостей, прирівняних до районів Крайньої Півночі, який діяв до 1 січня 1992 року.

Період роботи до 1 січня 1991 року в районах Крайньої Півночі або прирівняних до них районах зараховується на пільгових умовах до стажу на умовах законодавства, що діяло до 1 січня 1991 року (пункт 5 Прикінцевих положень Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).

Необхідною умовою для застосування кратності пільгового стажу є укладення строкового трудового договору.

Якщо пенсіонер не може надати трудовий договір, то документами, які будуть служити підставою для застосування кратного обчислення стажу роботи в районах Крайньої Півночі можуть бути:

• трудова книжка, в якій є існуючий штамп підприємства про поширення пільг щодо обчислення стажу роботи (тільки записи в трудовій книжці про факт роботи в районах Крайньої Півночі не достатньо для обчислення стажу з урахуванням кратності);

• довідка підприємства, установи, організації, де працювала особа, в якій зазначено про факт роботи за строковим трудовим договором, період на який його було укладено і розповсюдження на особу пільг щодо обчислення стажу за цей період.​

Галина Гумницька

Заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Актуально: отримання офіційної заробітної плати!

Питання виплати офіційної, прозорої заробітної плати сьогодні є дуже актуальним. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати неофіційну, вищу за мінімальну зарплатню. Трапляється, що заробітна плата працівника значно відрізняється від тієї, яка записана у відомості. Це з'ясовується згодом, у випадку коли працівнику потрібна довідка про доходи, наприклад, для отримання кредиту чи для пред'явлення у Пенсійний фонд при оформленні пенсії.

      Своєчасна та повна сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - обов'язок кожного роботодавця! Однак, на жаль, деякі роботодавці ведуть подвійну бухгалтерію - виплачують людині певний розмір заробітної плати, а відрахування єдиного соціального внеску здійснюють із суми, що значно менша за отриману особою.

      Виплата заробітної плати в "конвертах" позбавляє працюючих таких соціальних гарантій, як: оплата тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та допомогу по вагітності й пологах; виплата втраченого заробітку у зв'язку з втратою непрацездатності у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; виплата допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи. Через несплату єдиного соціального внеску наймані працівники втрачають страховий стаж та можливість одержання заробленої пенсії за віком, по інвалідності та у зв'язку з втратою годувальника

      Фахівці об'єднаного управління постійно проводять інформаційні заходи щодо роз'яснення негативних наслідків отримання заробітної плати "у конвертах", але і самі працівники повинні зайняти чітку позицію та наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог законодавства. Кожному працюючому необхідно, хоча б раз на рік, перевіряти розмір своєї заробітної плати та відрахувань єдиного соціального внеску, які декларує роботодавець до Пенсійного фонду України, щоб виключити можливість наявності помилок, неточностей і недостовірності даних та мати впевненість у одержанні справедливо заробленої пенсії. І робити це потрібно не тоді, коли вже досягнуто пенсійного віку, а в період здійснення своєї трудової діяльності.

      На сьогоднішній день автоматизована система персоніфікованого обліку надає можливість кожному працюючому особисто в управлінні Пенсійного фонду України за місцем проживання одержати інформацію щодо нарахованої заробітної плати, щомісячного розміру сплачених внесків до Пенсійного фонду України та страхового стажу. При виявленні порушення трудових прав, працівник зможе своєчасно звернутися з позовом до суду щодо дій роботодавця, який позбавив його соціальних гарантій. У Пенсійному фонді України налагоджено інформування застрахованих осіб через веб-портал електронних послуг, де можна перевірити стан облікової чи пенсійної справи та пересвідчитись щодо відображених в них даних. Адреса веб-порталу portal.pfu.gov.ua. Спеціалісти обьєднаного управління постійно надають допомогу з реєстрації та використання даного інформаційного ресурсу.

       Шановні громадяни, роботодавці! Звертаємо увагу керівників підприємств, установ, організацій та підприємців щодо неприпустимості випадків виплати заробітної плати "у конвертах", а також виплати заробітної плати в розмірах нижче мінімально встановленої законодавством. Пам'ятайте, що отримуючи заробітну плату в "конверті" чи маючи інше неоформлене джерело доходу, ви маєте забезпечене сьогодення, але ризикуєте своїм майбутнім…

Ніна Банзерук

Перший заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Легальна зайнятість – запорука належного соціального захисту

Згідно зі статтею 43 Конституції України, кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

На жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам чинного законодавства. Часто працівники офіційно отримують лише частину платні, а решту зарплати – у «конверті». Таким способом роботодавці ухиляються від сплати податків.

Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники позбавляють себе можливості користуватись щорічними відпустками, права при звільненні отримати грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної відпустки, а у випадку виробничої травми або захворювання – оплати лікарняних листів, страхових виплат, і т. ін.

Законом про Державний бюджет України на 2018 рік, прийнятим Верховною Радою України 7 грудня 2017 року, встановлено підвищення мінімальної зарплати з 1 січня 2018 року до 3723 гривень.

З цього часу роботодавці зобов’язані щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше 3723 грн. Якщо ж заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, то роботодавцю необхідно провести доплату до рівня мінімальної, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

Мінімальними державними гарантіями в оплаті праці є не лише мінімальна зарплатня, але й норми і гарантії в оплаті праці, які передбачені частиною 1 статті 12 Закону України «Про оплату праці».

Кожний найманий працівник повинен вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору. У разі відмови роботодавця, за захистом своїх конституційних прав кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів.

Отже, шановні громадяни пам’ятайте, що легальна зайнятість – це, насамперед, захист соціальних та трудових прав і гарантій громадян. Якщо людина дбає про своє майбутнє, майбутнє держави, а відтак – майбутнє своїх дітей та онуків, то вона повинна свідомо та відповідально ставитися до свого легального працевлаштування.

 Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

 

ЄСВ-звіт: нові форма та порядок заповнення

Наказом Міністерства фінансів України від 15.05.2018 року № 511 внесено зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі Порядок).

Зокрема, серед новацій оновленого Порядку можна виділити наступні:

- для членів фермерських господарств, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, звітними періодами є календарні місяці, які формуються та відображаються у річній звітності, що подається до 01 травня року за результатами фінансового року. Звіт подається за формою згідно Додатка 5 із зазначенням типу форми "початкова".

Змінилася Таблиця 5 Звіту з ЄСВ:

- у графі 11 зазначатимуть дату початку і закінчення проходження військової служби та відпусток. Відповідно, додали нові категорії осіб: 7 - особи із числа військовослужбовців, особи рядового і начальницького складу, які отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами; 8 - особи із числа військовослужбовців, особи рядового і начальницького складу.

- з’явилися графи: 12 - професійна назва роботи; 13 - код загальносоюзного класифікатора професій, посад та тарифних розрядів (код ЗКППТР); 14 - код класифікатора професій - вибираються із довідника, що відповідає національному класифікатору України "Класифікатор професій ДК 003:2010"; 15- посада - назва посади відповідає запису у трудовій книжці; 16 - документ-підстава про початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду; 19 - військове звання.

Запис про переведення працівника на іншу посаду або роботу у того самого страхувальника вноситься у Таблицю 5 в такому самому порядку, як і про прийняття на роботу. Записи про причини звільнення в Таблиці 5 мають вноситися у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства із посиланням на відповідну статтю, пункт закону, наприклад, п. 4 ст. 40 КЗпП України.

У разі якщо за даними страхувальника протягом звітного періоду не було зафіксовано фактів укладання та розірвання трудових угод (цивільно-правових договорів), зміни посади, термінів проходження військової служби або надання відповідної відпустки, Таблиця 5 Додатка 4 до цього Порядку не формується та не надається.

Таблиця 6 Звіту з ЄСВ також зазнала змін. У неї додали новий код типу нарахувань - 14 - сума різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованої заробітної плати (доходу) за попередні періоди у зв'язку із здійсненням перерахунку при звільненні працівника за попередні періоди, пов'язані з уточненням днів використаної наперед відпустки (у зв'язку із сторнуванням).

Також в Додаток 2 до Порядку додали нові коди категорій застрахованих осіб 50-66 з урахуванням яких формуються відомості Таблиці 6.

Звіт згідно Додатка 5 до Порядку відтепер складається лише з Таблиці 1 «Нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Таблиці 2 «Наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства» замість Таблиць 1-4.

Цей наказ набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, тобто з 01.08.2018 року (опубліковано в журналі "Офіційний вісник України" № 51 від 06.07.2018). Таким чином, звіт за оновленою формою подається вперше починаючи зі звітності за серпень 2018 року – до 20 вересня 2018 року.

Михайло Комлєв

Начальник відділу інформаційно-аналітичного забезпечення

та використання електронних реєстрів

ТО УПФУ Тернопільської області

 

 

День Пенсійного фонду у селі Байківці

У селі Байківці Тернопільського району відбувся День Пенсійного фонду який провели спеціалісти Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області. Пенсійники надали роз’яснення щодо збільшення розміру пенсії, про поновлення її виплати і правильності нарахування, нові умови виходу на пенсію залежно від набутого страхового стажу, перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам, тощо. Всі порушені питання вдалося вирішити.

Фахівці об’єднаного управління наголосили присутнім про можливість отримання інформації з пенсійних питань за допомогою телефону «гарячої лінії» та Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст з питань

організаційно-інформаційної роботи

 

Про легальну зайнятість – безробітним

З метою підвищення обізнаності безробітних щодо переваг легальної зайнятості спеціалісти Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області систематично беруть участь в інформаційних семінарах в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості

Фахівці Фонду розповіли присутнім про негативні наслідки отримання заробітної плати “в конвертах”, залежність страхового стажу від сплати внесків, відповідальність роботодавців за допуск працівників до роботи без належного оформлення, ознайомили з порядком добровільної участі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Учасники заходу також дізналися про можливості здійснення контролю за нарахуванням страхового стажу через Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України та про послугу смс-інформування.

Юлія Талалай

Головний спеціаліст з питань організаційно-інформаційної роботи

ТО УПФУ Тернопільської області

 

День Пенсійного фонду у селах Гаї Шевченківські та Біла

Спеціалісти Тернопільського об’єднаного управління провели День Пенсійного фонду України у селах Гаї Шевченківські та Біла. Метою таких заходів є наближення послуг до людей, надання консультацій та роз’яснень щодо пенсійного забезпечення.

Питання які задавали присутні, були щодо перерахунку пенсії, про поновлення її виплати і правильності нарахування, обчислення  та зарахування страхового стажу тощо.

Фахівці об’єднаного управління запропонували відвідувачам заповнити анкети щодо якості обслуговування та активніше долучатися до дистанційних форм обслуговування громадян що пропонує Фонд, зокрема, скористатися можливостями Веб-порталу Пенсійного фонду України та новою послугою – смс-інформуванням.

 

Шановні підприємці!

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України повідомляє, що згідно даних з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та відповідно до інформації Державної фіскальної служби деякі підприємці мають значну заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Страховий стаж за періоди підприємницької діяльності за які не сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у таких випадках не враховується до вашого страхового стажу.

Відповідно до статті 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 N 1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Із прийняттям Закону України від 03.10.2017 № 2148-VІІІ, який вніс зміни до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», вимоги до страхового стажу зросли. Тобто тепер виходити на пенсію можна не лише з огляду на вік, потрібно мати ще й відповідний стаж. Із 1 січня 2018 року мінімальний його розмір має бути 25 років, і далі він зростатиме аж до 2028 року ( 35 років).

 

Починаючи з 1 січня по 31 грудня 2018 року право вийти на пенсію мають:

  в 60 років – особи, які мають страховий стаж не менше 25 років, в подальшому необхідний страховий стаж буде збільшуватися щорічно на рік;

в 63 роки – якщо страховий пенсійний стаж менше 25 років, але більший за 15. Тобто вийти на пенсію до 31 грудня 2018 року можна при наявності страхового стажу від 15 до 25 років. Відповідно, у 2019 році – від 16 до 26 років; в 2020 році – від 17 до 27 років і т.д. Щорічно необхідний стаж буде збільшуватися на один рік до 2028 року.

З 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року особам, які досягли пенсійного віку і не отримали необхідний страховий стаж, будуть призначати тимчасову державну соціальну допомогу за умови наявності не менше 15 років страхового стажу.

Просимо Вас погасити заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та подбати про свій страховий стаж

Ніна Банзерук

Перший заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Розпочалася виплата пенсій за поточний місяць

Четвертого серпня, відповідно до законодавства, розпочалася виплата пенсій за поточний місяць, яка триватиме по 25 серпня включно. Потреба коштів на серпень 2018 року на виплату пенсій та соціальної допомоги пенсіонерам становить 158 млн. 560,77 тис.грн.

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

Про важливість легальної заробітної плати – за допомогою білбордів!

Спеціалісти Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області постійно працюють над удосконаленням інформаційно-роз’яснювальної роботи, що є запорукою підвищення рівня правової грамотності населення з питань пенсійного забезпечення.

З цією метою, об’єднане управління запровадило додаткову форму висвітлення інформації за допомогою соціальної реклами щодо легальної зайнятості у вигляді рекламних щитів, які розташовані у різних частинах міста, а саме – на вулиці Родини Барвінських, Степана Бандери, та перехресті проспекту Злуки та вулиці Генерала Мирона Тарнавського.

Основним завданням даних заходів є роз’яснення населенню усіх негативних наслідків нелегальної зайнятості. Адже відповідно до нині діючого пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Тобто у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески із заробітної плати у сумі не меншій мінімального страхового внеску.

Шановні громадяни! Не погоджуйтесь на неофіційне працевлаштування, вимагайте від працедавця трудових угод та відмовляйтесь від заробітної плати «в конверті». Захистіть себе від небажаних наслідків!

 

Пенсійний фонд запроваджує смс-інформування!

Пенсійним фондом України запроваджено механізм інформування громадян за допомогою смс-розсилок. Відтепер всі пенсіонери, які бажають отримувати повідомлення в такий спосіб, можуть засобами мобільного зв’язку дізнатися про тривалість свого страхового стажу, суму призначеної пенсії та дату її виплати, результати проведеного перерахунку пенсії, поновлення пенсійної виплати та строк припинення виплати пенсії, а застраховані особи – довідатись про сплату страхових внесків. За допомогою смс-повідомлень пенсіонерам, за потреби, надсилатимуться запрошення відвідати орган Пенсійного фонду України для підтвердження або з’ясування необхідних даних.

У зв’язку з цим, запрошуємо всіх бажаючих з числа пенсіонерів та застрахованих осіб завітати до відділів обслуговування громадян Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області і надати відповідні контактні дані мобільного зв’язку та згоду на отримання смс-повідомлень від пенсійної служби.

Одночасно закликаєможителів міста Тернополя та Тернопільського району реєструватися нна Веб-порталі Пенсійного фонду України, щоб мати  доступ до даних, які містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, володіти інформацією щодо пенсійного забезпечення та сплачених страхових внесків. Особи, які користуються послугами Веб-порталу за допомогою електронного цифрового підпису, мають можливість замовити послугу смс-інформування безпосередньо на порталі, не звертаючись до Фонду особисто.

Ніна Банзерук

Перший заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Легальне працевлаштування – гарантія соціального захисту та основа стабільного майбутнього

Через нелегальну зайнятість наймані працівники залишаються соціально незахищеними. Ненормований робочий день, відсутність оплати лікарняного та відпустки, залежність розміру заробітної плати виключно від роботодавця, відсутність записів у трудовій книжці та несплата внесків до Пенсійного фонду України – це неповний перелік порушень вимог трудового законодавства роботодавцями, які нехтують своїми обов'язками щодо офіційного оформлення своїх працівників. Перебування робітника в такому статусі негативно впливає на рівень його пенсійного забезпечення в майбутньому та соціальні гарантії сьогодні.

Як наслідок, звертаючись за призначенням пенсії, людина виявляє, що вона не має права на пенсійне забезпечення - у неї просто не вистачає стажу! Адже необхідний для призначення пенсії страховий стаж на сьогодні складає 15 років, а починаючи з 01 січня 2018 року поступово збільшуватиметься з 25 до 35 років. Так, для тих, хто досягне пенсійного віку в 2018 році - це 25 років, у 2019 році - 26 років, у 2020 — 27 років і так до 2028 року, коли необхідний страховий стаж для призначення пенсії при досягненні пенсійного віку становитиме 35 років.

З січня 2004 року в Україні запроваджено принцип пенсійного страхування, відповідно до якого страховий стаж людині зараховується за умови сплати страхових внесків. Тобто, фактично право на пенсію матимуть лише ті громадяни, які легально одержували заробітну плату в розмірі не меншому за мінімально встановлену законодавством. На сьогодні значна частина населення в працездатному віці не отримує офіційних доходів, тому втрачає право на гідне пенсійне забезпечення, гарантоване державою.

Діючим пенсійним законодавством встановлена пряма залежність розміру пенсії від величини страхового стажу та заробітку, з якого сплачено єдиний соціальний внесок. До страхового стажу зараховують лише ті періоди, за які повністю сплачені внески із заробітної плати не менше мінімального розміру. У 2018 році мінімальний страховий внесок складає – 819,06 грн (3723*22%).

Не варто розраховувати на великий розмір пенсійної виплати при задекларованій мізерній заробітній платі! Пам’ятайте, що отримуючи заробітну плату в «конверті» - ви забезпечуєте сьогодення, але ризикуєте своїм майбутнім.

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Нова редакція Положення про реєстр застрахованих осіб: що змінилось

Постановою Правління ПФУ від 27.03.2018 р. № 8-1 викладено в новій редакції Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, затверджене постановою Правління ПФУ від 18.06.2014 р. № 10-1 (далі – Положення № 10-1).

Постанова набрала чинності з дня її офіційного опублікування (12.06.2018 р.).

Так, згідно з оновленою редакцією Положення № 10-1 страхувальникам надається інформація із Реєстру застрахованих осіб про застрахованих осіб, які перебувають у трудових відносинах з цими страхувальниками, за період перебування особи у трудових відносинах із страхувальником, а також відомості про страховий стаж цих застрахованих осіб, необхідні для призначення соціальних виплат.

Нагадаємо, раніше, страхувальникам надавалась інформація про застрахованих осіб, які перебувають у трудових відносинах з цими страхувальниками, виключно за період перебування особи у трудових відносинах із страхувальником. Це призводило до необхідності працівникам особисто одержувати довідки від ПФУ для надання їх роботодавцям з метою підтвердження свого страхового стажу, наприклад у випадках, коли новоприйнятий працівник йде на лікарняний.

Тепер же роботодавець сам зможе отримувати довідки про трудовий стаж своїх працівників для призначення їм соціальних виплат за необхідний період, а не лише за період перебування таких працівників у трудових відносинах з цим роботодавцем.

Зверніть увагу! Отримати таку інформацію з Реєстру застрахованих осіб, роботодавець зможе за згодою застрахованих осіб (працівників).

І друга новина. У змінах до Положення зазначено, що застрахованій особі, яка виявила бажання одержувати інформацію про зміни відомостей облікової картки, ця інформація надається шляхом її надсилання на адресу електронної пошти користувача електронних послуг веб-порталу, в мобільний додаток, призначений для роботи на смартфоні, планшеті та іншому мобільному пристрої, та/або шляхом відправлення СМС-повідомлення.

Нагадаємо що Пенсійний фонд запровадив нову послугу – СМС-інформування. За допомогою смс-повідомлень Пенсійний фонд інформуватиме пенсіонерів про призначення та перерахунок пенсій, а працівників – про сплату за них єдиного соціального внеску та розмір їхнього страхового стажу.

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Семінар для безробітних: Веб-портал та смс-інформування – дистанційні послуги ПФУ

Про негативні наслідки отримання заробітної плати «в конверті» та можливість контролювати свій страховий стаж дистанційно, йшлося під час семінару в Тернопільському мвіськрайонному центрі зайнятості, в якому взяла участь перший заступник начальника Тернопільського об‘єднаного управління Ніна Банзерук.

Фахівець Фонду ознайомила присутніх із електронними сервісами Пенсійного фонду України, розповіла про переваги їхнього використання. Зазначила, що за допомогою веб-порталу Пенсійного фонду України кожна особа може перевірити надання роботодавцем звітності та сплати ним єдиного соціального внеску, а за допомогою нової послуги – смс-інформування, пенсіонерам є можливість дізнатися про тривалість свого страхового стажу, суму призначеної пенсії та дату її виплати, результати проведеного перерахунку пенсії, поновлення пенсійної виплати та строк припинення виплати пенсії, а застрахованим особам – довідатись про сплату страхових внесків.

Під час спілкування надійшло чимало запитань від присутніх, на які вони отримали вичерпні та кваліфіковані роз’яснення. Безробітні цікавилися питаннями отримання довідок про заробітну плату у випадку ліквідації підприємств і зарахування до страхового стажу періоду перебування на обліку в центрі зайнятості.

gromada.org.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь