Організація оповіщення населення

ОПОВІЩЕННЯ – це доведення сигналів і повідомлень органів управління цивільного захисту про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій, аварій, катастроф, епідемій, пожеж тощо до центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій та населення (підпункт 31 пункту 1 стаття 2  Кодексу цивільного захисту України).

Захист населення, об'єктів економіки і національного надбання держави від негативних наслідків надзвичайних ситуацій є невід'ємною частиною державної політики національної безпеки і державного будівництва, однією з найважливіших функцій всіх органів влади.

Процес оповіщення включає доведення в стислий термін сигналів і повідомлень органів цивільного захисту про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій до виконавчої влади, підприємств, установ, організацій і населення.

Система оповіщення забезпечує доведення сигналів оповіщення і подальшого інформування про порядок дії в надзвичайних ситуаціях до:

• чергових служб місцевих органів виконавчої влади;
  • чергових аварійно-рятувальних служб;
  • сил цивільного захисту;
  • населення, яке знаходиться в зоні можливого ураження.

Залежно від рівня надзвичайної ситуації централізоване оповіщення здійснюється: оперативним черговим цивільного захисту населення Великогаївської сільської ради.

Основним способом оповіщення населення про надзвичайні ситуації в умовах мирного та воєнного часу є передача інформації з використанням державних мереж проводового, радіо і телевізійного мовлення.

Для зосередження уваги населення перед передачею інформації вмикається сирени, виробничі гудки та інші сигнальні засоби, що буде означати подання попереджувального сигналу «Увага всім!», після якого негайно приводиться в готовність радіотрансляційні вузли, радіомовні і телевізійні станції, вмикаються мережі зовнішньої звукофікації.

За сигналом населення зобов'язане увімкнути радіотрансляційні та телевізійні приймачі для прослуховування нагального повідомлення.

За допомогою заздалегідь підготовлених текстах оповіщення буде здійснюватися по наступним каналам місцевого мовлення:

• телеканал «TV4»;
  • телеканал «ТТБ»;
  • ефірний радіоканал «УХ РАДІО 101 fm»;
  • спільнота у Viber Великогаївська ТГ.

Тексти повідомлень передаються протягом 5 хвилин державною мовою і мовою, якою користується більшість населення в регіоні з припиненням іншої передачі.

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Дисципліна і організованість, суворе виконання без поспіху рекомендацій цивільного захисту населення Великогаївської сільської ради буде сприяти збереженню Вашого здоров'я і життя, а також зменшення матеріальних втрат.

Почувши звуки електросирен, виробничих гудків, інших сигнальних засобів, кожний громадянин зобов'язаний:

1. Увімкнути радіоприймач, телевізор місцевого мовлення.
  2. Уважно прослухати звернення до населення, яке пролунає після відключення сирен, гудків тощо.
  3. Продумати і виконати усі рекомендації, що пропонуються.
  4. Винайти можливість сповістити про отриману інформацію сусідів чи знайомих, а за змогою надати їм допомогу.

Оповіщення на воєнний час або виникнення надзвичайної ситуації здійснюється за сигналами:

повітряна тривога – ПОВІТРЯНА ТРИВОГА;

відбій повітряної тривоги – ВІДБІЙ ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ;

загроза радіаційного зараження – РАДІАЦІЙНЕ ЗАРАЖЕННЯ;

загроза хімічного зараження – ХІМІЧНЕ ЗАРАЖЕННЯ;

загроза біологічного зараження – БІОЛОГІЧНЕ ЗАРАЖЕННЯ.

Оповіщення у мирний час про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій здійснюється за повідомленнями:

у разі аварії на АЕС;

у разі аварії на хімічно небезпечному об'єкті;

у разі можливого землетрусу;

у разі повені;

у разі урагану та інших надзвичайних ситуацій.