Великогаївська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

кінець жовтня 2018

Семінар для безробітних у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості

З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи спеціалісти Тернопільського об’єднаного управління взяли участь у спільному з центром зайнятості семінарі для безробітних з питань легалізації трудових відносин та надання електронних послуг Пенсійним фондом України.

Спеціалісти Фонду надали присутнім роз’яснення щодо основних положень пенсійного законодавства, порядку призначення пенсії, її залежності від страхового стажу та заробітної плати, про можливості дистанційно отримувати послуги через Веб-портал та підключивши послугу смс-інформування. Учасникам заходу наголосили, що основною умовою для отримання державних соціальних гарантій є легальна зайнятість та наявність необхідного страхового стажу.

 

День відкритих дверей: Долучайся до дистанційних послуг Пенсійного фонду!

Фахівці Тернопільського об’єднаного управління провели у відділі обслуговування громадян у Тернопільському районі День відкритих дверей для роз’яснення громадянам про переваги викостання електронних послуг Пенсійного фонду України.

Під час спілкування спеціалісти об’єднаного управління запропонували відвідувачам активніше долучатися до дистанційних форм обслуговування громадян, зокрема, скористатися можливостями Веб-порталу Пенсійного фонду України.

Також представники Фонду повідомили учасникам заходу, що Пенсійним фондом України запроваджено механізм інформування громадян за допомогою СМС-розсилок.

Фото без опису

Відтепер всі пенсіонери, які бажають отримувати повідомлення в такий спосіб, можуть засобами мобільного зв’язку дізнатися про тривалість свого страхового стажу, суму призначеної пенсії та дату її виплати, результати проведеного перерахунку пенсії, поновлення пенсійної виплати та строк припинення виплати пенсії, а застраховані особи – довідатись про сплату страхових внесків.

 

Відбулась «пряма телефонна гаряча лінія»

З метою вдосконалення роботи в сфері масової комунікації та проведення прямого діалогу в Тернопільському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Тернопільської області діє пряма телефонна «гаряча лінія», зателефонувавши до якої особа може отримати необхідну консультацію з актуальних питань пенсійного законодавства.

Так, 29 жовтня 2018 року з 11.00 до 13.00 години проводилась «Пряма гаряча телефонна лінія» за участю начальника об’єднаного управління Тетяни Глух.

За час проведення заходу проконсультовано сім осіб, які зателефонували із запитаннями стосовно пенсійного забезпечення.

Фото без опису

Впродовж спілкування керівник Фонду ознайомила учасників заходу із онлайн- послугами Пенсійного фонду України – Веб-порталом та послугою СМС-інформування.

 

Клієнти Пенсійного фонду можуть користуватися послугою СМС-інформування

Пенсійний фонд України запровадив сучасний механізм інформування громадян за допомогою СМС-повідомлень.

Новий онлайн-сервіс дозволяє одержувати інформаційні розсилки такої тематики:

– про реєстрацію в системі СМС-інформування;

– про результати розгляду звернень за призначенням пенсії;

– про результати розгляду звернень за перерахунком пенсій;

– про результати розгляду звернень за поновленням виплати пенсії;

– про результати розгляду звернень про припинення виплати пенсії;

– про результати розгляду звернень про необхідність звернення до Пенсійного фонду України для підтвердження даних про особу;

– про утримання з пенсійної виплати;

– про сплату страхових внесків.

 Активувати послугу смс-інформування можна двома шляхами:

перший – особисто звернутися до відділу обслуговування громадян і надати відповідні контактні дані мобільного зв’язку та згоду на отримання смс-повідомлень від пенсійної служби;

другий – за допомогою електронного цифрового підпису увійти до особистого кабінету на Веб–порталі електронних послуг Пенсійного фонду України в розділі “Налаштування” і, відкривши вкладку «Дистанційне інформування», поставити позначку навпроти тексту “Надаю згоду на отримання інформації від ПФУ на номер мого мобільного телефону”.

Отже, пропонуємо жителям міста Тернополя та Тернопільського району реєструватися користувачами електронних послуг веб-порталу Пенсійного фонду України. Це дозволить мати доступ до даних, які містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, володіти інформацією щодо пенсійного забезпечення та сплачених страхових внесків.

Реєстрація на Веб-порталі здійснюється лише один раз. Надалі доступ до електронних послуг, які передбачають персоналізований доступ (одержання виписок, надсилання запитів, скарг, запис на прийом тощо), здійснюється після авторизації на Веб-порталі.

Людмила Травіна

Начальник відділу обслуговування громадян у м. Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Про важливість офіційного працевлаштування

Як визначається конституцією України, «- кожен громадянин має право на працю», - що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

За чинним законодавством, всі взаємовідносини між працівником і роботодавцем регулюються трудовим договором, в якому чітко повинні бути прописані права та обов’язки сторін. Саме цей документ при виникненні будь-яких спорів, дозволить вирішити проблему в правовому полі. Що ж стосується самого документа, то за винятком деяких випадків, він складається виключно в письмовій формі. Для працевлаштування працівник надає до відділу кадрів паспорт, трудову книжку, документ про освіту, документ про стан здоров’я (в тому випадку якщо це передбачено законом) тощо. Після надання перерахованих документів пишеться заяви про прийом на роботу. На цій заяві проставляються візи уповноважених посадових осіб і резолюція власника або керівника.

Для того щоб не стати обдуреним, а робота приносила тільки позитивний результат, необхідно обов’язково мати той мінімальний багаж знань, який дозволить адекватно розцінити правомірність дій роботодавця, і в разі необхідності, вчасно відмовитися від надання своїх послуг як найманого працівника, а саме:

  • обирати робоче місце з офіційним оформленням;

  • контролювати розмір своєї заробітної плати у звітності роботодавця;

  • контролювати сплату роботодавцем страхових внесків для забезпечення пенсійних виплат у майбутньому;

  • своєчасно вживати заходи щодо виправлення роботодавцем невідповідностей і помилок, а також фактичної сплати страхових внесків.

Тож, варто задуматись над своїм майбутнім уже сьогодні офіційне оформлення працевлаштування є, в першу чергу, гарантією соціального захисту найманих працівників, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу з метою досягнення позитивного результату.

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповненя бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Пам’ятка

для роз’яснення деяких питань при зверненні осіб за призначенням субсидій

  1.Інформація про сплачені суми єдиного внеску, в тому числі фізичної особи - підприємця надається при особистому зверненні застрахованої особи

У разі необхідності потрібно звернутися до Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області за адресою: м. Тернопіль, вул. Руська, 17, кабінет № 405 та пред'явити паспорт (інший документ, що засвідчує особу), документ, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта або свідоцтва про загальнообов'язкове соціальне страхування та отримати довідку за формою ОК-5 (ОК-7).

 2.У разі звернення особи, яка не є застрахованою особою в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (не була застрахованою особою у періоди січень-червень):

Є можливість укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - договір про добровільну участь) в тому числі із одноразовою сплатою єдиного внеску за попередні періоди.

Для укладання договору про добровільну участь необхідно звернутися до Головного управління ДФС у Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль вул. Білецька 1.

Договір про добровільну участь може бути укладений за будь - які місяці в періоді (січень-червень), в яких особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.

Розмір мінімального страхового внеску у 2018 році становить

819,06 грн. (3723грн. х 22%) за місяць в якому укладений договір та майбутні місяці;

1638,12 грн. (3723 грн. х 22% х 2 (сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2 ) за попередні місяці.

Бланк договору можна переглянути та роздрукувати на інформаційному ресурсі ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/ediniy-vnesok-na-zagalnoobovyazkove-/-nakazi/63752.html

3.У разі звернення особи, яка є застрахованою особою у т. ч. підприємцем, та за яку не сплачено (яка не сплатила) єдиний внесок або сплачено (сплатила) у розмірі менше мінімального розміру страхового внеску за окремі періоди:

У разі необхідності потрібно звернутися до до Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області за адресою: м. Тернопіль, вул. Руська, 17, кабінет № 405 та пред'явити паспорт (інший документ, що засвідчує особу), документ, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта або свідоцтва про загальнообов'язкове соціальне страхування та отримати довідку за формою ОК-5 (ОК-7).

Необхідність погашення боргу зі сплати єдиного внеску на рахунки Головного управління ДФС у Тернопільській області за адресою: м. Тернопіль вул. Білецька 1 (якщо особа-підприємець);

Застрахована особа має право вимагати від страхувальника (якщо особа - найманий працівник) сплати страхових внесків, у тому числі в судовому порядку (пункт 3 частини першої статті 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування).

Інформації про сплату єдиного внеску можна отримати дистанційно: через веб-портал Пенсійного фонду України, шляхом отримання СМС повідомлень. Для підключення СМС повідомлень звернутися до Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області за адресою: м. Тернопіль, вул. Руська, 17, кабінет № 405 та пред'явити паспорт (інший документ, що засвідчує особу), документ, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта.

За довідками звертатися: м. Тернопіль вул. Руська 17, кабінет № 405 (четвертий поверх), телефон 23-58-59

 

Неоформлений працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат

На сьогоднішній день питання детінізації та легалізації заробітної плати залишається найактуальнішим. Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату в «конвертах» позбавляє їх соціального захисту.

11 жовтня вступив в дію Закон України «про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». Згідно з цим документом, з 1 січня 2018 року право на пенсію у 60 років чоловіки будуть мати при наявності стажу не менше 25 років. За жінками зберігається вікова градація виходу на пенсію, передбачена ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Вже з 2018 року це стосуватиметься жінок у віці 58, 6 років. Діапазон необхідного стажу щороку збільшуватиметься на 12 місяців до досягнення 35 років у 2028 році. З 1 січня 2018 року особи, які мають стаж від 15 до 25 років будуть мати право виходу на пенсію у 63 роки.

За наявності з 1 січня 2019 року стажу 15 років, але не менше 16 років призначення пенсії може бути у 65 років.

Отже, право на призначення пенсії та вік, з якого це право настане, напряму залежить від страхового стажу.

Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати у «конвертах» без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, «випадають» із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому.

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

 

На Веб порталі електронних послуг Пенсійного фонду України створено електронний кабінет платника

Пенсійний фонд України розширив можливості Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України – сучасного способу надання інформації, дистанційного обслуговування громадян за допомогою сучасних електронних сервісів.

Крім особистого кабінету застрахованої особи на Веб-порталі створено і електронний кабінет платника. Ввійшовши на Веб-портал з допомогою електронної печатки, кожна юридична особа отримає можливість переглянути стан сплати єдиного внеску – чи є заборгованість або переплата, відслідковувати подання звітів щодо сум нарахованого єдиного внеску та інше. Крім того, по кожній застрахованій особі, яка перебуває в трудових відносинах з цією юридичною особою, є можливість сформувати довідку про трудовий та страховий стаж та довідку ОК-7 для правильного розрахунку лікарняних.

Ольга Гірська

Начальник відділу обслуговування громадян у Тернопільському районі

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Роз’яснення щодо добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування

Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування – це реальна можливість забезпечити страховий стаж та створити умови для збільшення розміру майбутньої пенсії. Якщо особа у певні періоди не сплачувала страхові внески, то єдиною можливістю для включення цих періодів до страхового стажу є добровільна сплата таких внесків. Добровільна сплата єдиного внеску врегульована Законом України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

Цим Законом передбачено два види договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування:

І. Частиною другою статті 10 визначено, що особи беруть у ній участь протягом строку, визначеного у договорі про добровільну участь, але не менше одного року. Це страхування на майбутні періоди. У цьому випадку розмір єдиного внеску складає 22 % від мінімальної заробітної плати на дату укладання договору. Враховуючи, що розмір мінімальної заробітної плати відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» становить 3723,0 грн., мінімальний страховий внесок складатиме 819,06 грн. (3723,0грн. х 22 %= 819,06 грн.)

ІІ. Частиною п’ятою цієї ж статті передбачена можливість одноразової сплати особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (починаючи з 1 січня 2004 року). При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок (22%) на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2. Тобто, мінімальний страховий внесок за кожен місяць для одноразової сплати за попередні періоди складає 1638,12 грн. ( 3723,0 грн. х 22 % х 2 = 1638,12грн.).

Одноразова сплата у договорі за попередні періоди здійснюється за період з 01.01.2004 року і за будь-яку кількість років. Чинним законодавством не передбачено обмежень щодо кількості років.

У всіх випадках сума страхового внеску не може бути більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої на дату укладення договору.

З 1 січня 2018 року максимальна величина бази нарахування єдиного внеску становить 15 мінімальних заробітних плат – 55 845,0 грн. (3723,0 грн. х 15 = 55 845,0 грн.). Тобто максимальний страховий внесок за кожен місяць становить 12 285,9 грн. (55 845,0 грн. х 22%= 12 285,9 грн.)

Особа, яка бажає укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, повинна звернутися до органів Державної фіскальної служби за місцем проживання.

У разі, якщо особа бажає укласти окремий договір про одноразову сплату за попередні періоди, вона разом з трудовою книжкою повинна звернутися до органу Пенсійного фонду за місцем проживання. Спеціалісти підрозділу обслуговування громадян за допомогою форми ОК-5 та трудової книжки проводять «Розрахунок стажу» та визначають період, у якому вона не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню. Після чого, форма ОК-5 та «Розрахунок стажу» надаються особисто людині і подаються нею до органів ДФС для укладення договору про добровільну участь .

Таким чином, органи Пенсійного фонду визначають період, який не врахований для обчислення пенсії, а вже окремий договір про добровільну участь укладається в органах Державної фіскальної служби.

Михайло Комлєв

Начальник відділу інформаційно-аналітичного забезпечення та використання електронних реєстрів

ТО УПФУ Тернопільської області

 

До уваги громадян! Пряма телефонна гаряча лінія!

29 жовтня 2018 року з 11.00 до 13.00 год. за телефоном (0352) 52-58-98 з метою надання дистанційних консультаційних послуг громадянам, начальником Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Тетяною Григорівною Глух буде проведена " пряма телефонна гаряча лінія".

 

Послуги Пенсійного фонду жителі Великогаївської громади відтепер отримують у ЦНАПІ

У Великогаївській об´єднаній територіальній громаді Тернопільського району урочисто відкрили Центр надання адміністративних послуг населенню у форматі «Прозорий офіс». Створення такого центру відбулося відповідно до програми Міністерства соціальної політики України.

У відкритті взяли участь заступник Міністра соціальної політики України Лариса Попова, голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Ігор Москалик, начальник Тернопільського об’єднаного управління Фонду Тетяна Глух, районна влада, а також жителі громади.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Завдяки створенню нової установи у громаді планують надавати 130 адміністративних та соціальних послуг, в тому числі з питань пенсійного забезпечення. Відкрито робоче місце для працівника відділу обслуговування громадян Тернопільського об’єднаного управління, який обслуговуватиме майже 3 тисяч пенсіонерів.

Заступник Міністра соціальної політики України оглянула приміщення ЦНАПу, поставила кілька запитань працівнику Фонду щодо переліку послуг, які будуть надаватися.

 

Використувуйте нові сервіси Пенсійного фонду та контролюйте дані, які впливають на пенсійні права не виходячи з дому!

Черговий семінар щодо легальної зайнятості та використання сучасних електронних сервісів провели спеціалісти Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.

Фахівці Фонду розповіли присутнім про залежність розмірів пенсії від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Також наголосили, що при виході на пенсію до страхового стажу враховуються тільки ті періоди, у яких відбувались нарахування, та за які повністю сплачений єдиний соціальний внесок із заробітної плати у сумі не меншій мінімальної, і що з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають ті особи, у яких страховий стаж буде не менше 25-ти років, і вимоги до мінімального страхового стажу будуть поступово збільшуватись щороку на 1 рік.

Учасникам семінару організатори заходу запропонували зареєструватись на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, а також скористатись послугою системи інформування громадян шляхом отримання смс-повідомлень, що дасть можливість своєчасно переглядати документи для призначення пенсії – їх належного оформлення, та здійснювати особистий контроль за сплатою ЄСВ.

 

Про дистанційні послуги Фонду – безробітним

Про переваги Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду Українита та послугу СМС-інформування йшлося під час чергової зустрічі спеціалістів Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області із безробітними в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.

Спеціалісти об’єднаного управління розповіли присутнім про можливість за допомогою Веб-порталу самостійно контролювати дані, які впливають на пенсійне забезпечення в майбутньому. А за допомогою смс-інформування пенсіонери можуть засобами мобільного зв’язку дізнатися про тривалість свого страхового стажу, суму призначеної пенсії та дату її виплати, результати проведеного перерахунку пенсії, поновлення пенсійної виплати та строк припинення виплати пенсії, а застраховані особи – довідатись про сплату страхових внесків. Кожна застрахована особа може дистанційно користуватись  послугами Фонду, які раніше потребували особистого звернення

Дистанційні послуги надаються кожній особі індивідуально, з дотриманням вимог закону про захист персональних даних. Навіть без реєстрації на Веб-порталі можна отримати багато корисної інформації з питань пенсійного забезпечення, роздрукувати бланки документів та ознайомитися з інструкціями щодо їх заповнення. А детальну персональну інформацію можна отримати вже після реєстрації. На завершення присутнім роз’яснили, що сама процедура реєстрації максимально спрощена, та роздали інформаційні буклети.

 

СМС-інформування від Пенсійного фонду України

     Пенсійним фондом України запроваджено механізм інформування громадян за допомогою смс-розсилок. Відтепер всі пенсіонери, які бажають отримувати повідомлення в такий спосіб, можуть засобами мобільного зв’язку дізнатися про тривалість свого страхового стажу, суму призначеної пенсії та дату її виплати, результати проведеного перерахунку пенсії, поновлення пенсійної виплати та строк припинення виплати пенсії, а застраховані особи – довідатись про сплату страхових внесків. За допомогою смс - повідомлень пенсіонерам, за потреби, надсилатимуться запрошення відвідати орган Пенсійного фонду України для підтвердження або з’ясування необхідних даних.

   Активувати послугу смс-інформування можна двома шляхами:
- перший - особисто звернутися до найближчого відділу обслуговування громадян і надати відповідні контактні дані мобільного зв’язку та згоду на отримання смс-повідомлень від пенсійної служби;

- другий – за допомогою електронного цифрового підпису увійти до особистого кабінету на Веб–порталі електронних послуг Пенсійного фонду України в розділі “Налаштування” і, відкривши вкладку «Дистанційне інформування», поставити позначку навпроти тексту “Надаю згоду на отримання інформації від ПФУ на номер мого мобільного телефону”.

         Це дозволить мати доступ до даних, які містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, володіти інформацією щодо пенсійного забезпечення та сплачених страхових внесків.

         Реєстрація на веб-порталі здійснюється лише один раз. Надалі доступ до електронних послуг, які передбачають персоналізований доступ (одержання виписок, надсилання запитів, скарг, запис на прийом тощо), здійснюється після авторизації на сайті.

 

Пенсійний фонд інформує за допомогою СМС

За допомогою смс-повідомлень Пенсійний фонд України інформує пенсіонерів про призначення та перерахунок пенсій, а застрахованих осіб — про сплату роботодавцем за них єдиного соціального внеску.

Даний сервіс — це можливість отримати інформацію про результати розгляду звернень на призначення, перерахунок пенсії, сплату страхових внесків, а також кількість страхового стажу за допомогою засобів мобільного зв’язку.

За допомогою смс-повідомлень Пенсійний фонд України інформує:

  • пенсіонерів про призначення та перерахунок пенсій. Послуга активується після особистого звернення до органу ПФУ для надання згоди та контактних даних мобільного зв’язку.

  • застрахованих осіб — про сплату роботодавцем за них єдиного соціального внеску та наявний розмір їхнього страхового стажу. Для отримання зазначеної інформації необхідно зареєструватися за допомогою електронного цифрового підпису.

Для підключення смс-інформування потрібно:

— відкрити портал: portal.pfu.gov.ua,

— увійти за допомогою ЕЦП до особистого кабінету,

— перейти до розділу: Налаштування - Дистанційне інформування,

— відмітити поле "Надаю згоду на отримання sms-повідомлень...". Внести номер телефону, 

— зберегти зміни за допомогою ЕЦП.

Людмила Травіна

Начальник відділу обслуговування громадян у місті Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Про легалізацію заробітної плати в рамках флешмобу

З метою привернення уваги громадськості до проблем нелегальних трудових відносин, спеціалісти Тернопільського об’єднаного управління  провели в центрі міста флешмоб. 

За допомогою плакатів: «Легальна заробітна плата сьогодні – це наповнення бюджетів, кошти на виплату пенсій та соціальна захищеність завтра» - організатори заходу привертали увагу жителів та гостей міста.

Під час акції фахівці розповіли про права громадян у сфері пенсійного забезпечення, особливу увагу приділили наявності страхового стажу, який при нарахуванні пенсії враховується пропорційно сплаченим страховим внескам на державне пенсійне страхування. Привернули увагу громадськості до проблем нелегальних трудових відносин та «тіньової» заробітної плати, закликали оформляти трудові відносини.

Фото без опису

Для здійснення контролю за повнотою та достовірністю відображення даних в реєстрі застрахованих осіб запропонували реєстрацію на Веб-порталі Пенсійного фонду України та послугу СМС- інформування - як зручні та сучасні форми електронних послуг.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь