A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великогаївська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

грудень 2018

Про важливість легальної зайнятості

Актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у „конвертах”, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

Працівник, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій. Виплата заробітної плати у „конвертах”   послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів.

Працівник, який отримує зарплатню в „конверті”, виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу, адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України (а з 01.01.2011 року – єдиний соціальний внесок відповідно до Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”), то такий місяць повністю враховується в страховий стаж і заробітна плата за цей місяць враховується для обчислення пенсії.

З 1 січня 2018 року 3723 х 22%=819,06 грн.

Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі.

Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати „в конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, „випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

Використовуйте послугу СМС-інформування від Пенсійного фонду України

Пенсійний фонд України запровадив сучасний механізм інформування громадян за допомогою СМС-повідомлень.

Новий онлайн-сервіс дозволяє одержувати інформаційні розсилки такої тематики:

– про реєстрацію в системі СМС-інформування;

– про результати розгляду звернень за призначенням пенсії;

– про результати розгляду звернень за перерахунком пенсій;

– про результати розгляду звернень за поновленням виплати пенсії;

– про результати розгляду звернень про припинення виплати пенсії;

– про результати розгляду звернень про необхідність звернення до Пенсійного фонду України для підтвердження даних про особу;

– про утримання з пенсійної виплати;

– про сплату страхових внесків.

 Активувати послугу смс-інформування можна двома шляхами:

перший – особисто звернутися до управлінь Пенсійного фонду України Полтавської області або до найближчого відділу обслуговування громадян і надати відповідні контактні дані мобільного зв’язку та згоду на отримання смс-повідомлень від пенсійної служби;

другий – за допомогою електронного цифрового підпису увійти до особистого кабінету на Веб–порталі електронних послуг Пенсійного фонду України в розділі “Налаштування” і, відкривши вкладку «Дистанційне інформування», поставити позначку навпроти тексту “Надаю згоду на отримання інформації від ПФУ на номер мого мобільного телефону”.

Отже, пропонуємо мешканцям краю реєструватися користувачами електронних послуг веб-порталу Пенсійного фонду України. Це дозволить мати доступ до даних, які містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, володіти інформацією щодо пенсійного забезпечення та сплачених страхових внесків.

Реєстрація на Веб-порталі здійснюється лише один раз. Надалі доступ до електронних послуг, які передбачають персоналізований доступ (одержання виписок, надсилання запитів, скарг, запис на прийом тощо), здійснюється після авторизації на Веб-порталі.

 

Людмида Травіна

Начальник відділу обслуговування громадян у місті Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області

Завершення фінансування пенсій та грошової допомоги в грудні 2018 року

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області повідомляє, що відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян, завершено виплату пенсій та грошової допомоги на грудень 2018 року. 

Станом на 25 грудня 2018 року виплату пенсій та грошової допомоги профінансовано в розмірі 163 млн. 227,5 тис.грн. що становить 100,0 % місячної потреби грудня 2018 року.

 Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

Флешмоб: «Стався до майбутнього відповідально – працюй від сьогодні легально!»

Спеціалісти Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області провели у центральній частині міста флешмоб, щоб поінформувати жителів про ризики, на які наражається особа погоджуючись на неофіційне працевлаштування.

Мета заходу – спонукати жителів міста Тернополя до легального працевлаштування, адже заробітна плата в «тіні» чи в «конвертах» не несе за собою жодних гарантій щодо подальшого соціального захисту. Перехожим фахівці Фонду вручали буклети про легальну зайнятість і наголошували, що це – сплачені страхові внески, а у подальшому – пенсія та соціальне забезпечення.

Спеціалісти об’єднаного управління зазначали, що кожен має можливість контролювати нарахування йому заробітної плати зареєструвавшись на ВЕБ-порталі Пенсійного фонду України або підключивши послугу СМС-інформування та щомісячно перевіряти, з якої заробітної плати сплачено єдиний внесок та яку тривалість страхового стажу йому зараховано.

 

Робоча зустріч з представниками Державної виконавчої служби

Забезпечення своєчасного фінансування й виплати пенсій та грошової допомоги є основним завданням Пенсійного фонду, для реалізації якого необхідне стабільне наповнення бюджету. Тож одним з основних напрямків діяльності органів Пенсійного фонду є спільна робота з Державною виконавчою службою, спрямована на стягнення заборгованості до бюджету Пенсійного фонду. 

Перший заступник начальника Ніна Банзерук та заступник начальника юридичного відділу Галина Сойка  провели зустріч із представниками районного та міського відділів Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області.  Предметом зустрічі стала звірка виконавчих документів на користь Пенсійного фонду України, з метою вжиття державними виконавцями всіх заходів, передбачених законодавством.

Учасники заходу розглянули питання, що стосуються стану виконання виконавчих документів про стягнення заборгованості на користь органів Пенсійного фонду України. Проаналізували кожне із виконавчих проваджень, де стягувачем є Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської. Обговорили механізм спільних дій з виявлення резервів для погашення боргів до бюджету Пенсійного фонду.

Крім того, узгодили графік виїздів до боржників для оперативного вирішення проблемних питань при стягненні коштів на користь держави.

 

Про переваги використання електронних послуг Пенсійного фонду – безробітним

Про переваги Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду Українита та послугу СМС-інформування йшлося під час чергової зустрічі спеціалістів Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області із безробітними в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.

Спеціалісти об’єднаного управління розповіли присутнім про можливість за допомогою Веб-порталу самостійно контролювати дані, які впливають на пенсійне забезпечення в майбутньому. А за допомогою смс-інформування пенсіонери можуть засобами мобільного зв’язку дізнатися про тривалість свого страхового стажу, суму призначеної пенсії та дату її виплати, результати проведеного перерахунку пенсії, поновлення пенсійної виплати та строк припинення виплати пенсії, а застраховані особи – довідатись про сплату страхових внесків. Кожна застрахована особа може дистанційно користуватись  послугами Фонду, які раніше потребували особистого звернення.

Дистанційні послуги надаються кожній особі індивідуально, з дотриманням вимог закону про захист персональних даних. Навіть без реєстрації на Веб-порталі можна отримати багато корисної інформації з питань пенсійного забезпечення, роздрукувати бланки документів та ознайомитися з інструкціями щодо їх заповнення. А детальну персональну інформацію можна отримати вже після реєстрації. На завершення присутнім роз’яснили, що сама процедура реєстрації максимально спрощена, та роздали інформаційні буклети.

 

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду запрошує на День відкритих дверей

Об’єднане управління запрошує громадян, застрахованих осіб, страхувальників та пенсіонерів на День відкритих дверей, який відбудеться 20 грудня з 11.00 до 13.00 за адресою: вул.М.Кривоноса, 10 (відділ обслуговування громадян).

Тема заходу  – «Дистанційні послуги Пенсійного фонду України».

Під час заходу фахівці об’єднаного управління надаватимуть роз’яснення, як за допомогою електронних сервісів в режимі «он-лайн» контролювати дані щодо заробітної плати (доходу), про які  відзвітовано роботодавцем, а також стан сплати страхових внесків.

Можливість зареєструватись для СМС-інформування та на Веб-порталі Пенсійного фонду України буде надана всім бажаючим відвідувачам Пенсійного фонду за наявності паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного коду, номеру пенсійного посвідчення (для пенсіонерів), свідоцтва про державну реєстрацію та документи на особу, які підтверджують право реєструватись від організації (для юридичних осіб).

 

День Пенсійного фонду у Байковецькій об’єднаній територіальній громаді

Фахівці Тернопільського об’єднаного управління провели День Пенсійного фонду у селі Байківці.

Під час спілкування спеціалісти об’єднаного управління відповідали на запитання присутніх щодо призначення та перерахунку пенсій, зарахування страхового стажу.

Організатори заходу запропонували відвідувачам активніше долучатися до дистанційних форм обслуговування громадян, зокрема, скористатися можливостями Веб-порталу Пенсійного фонду України.

Також представники Фонду продемонстрували бренд України Ukraine NOW(«Україна ЗАРАЗ») який Кабмін затвердив для популяризації у світі, та повідомили учасникам заходу, що Пенсійним фондом України запроваджено механізм інформування громадян за допомогою СМС-розсилок.

Відтепер всі пенсіонери, які бажають отримувати повідомлення в такий спосіб, можуть засобами мобільного зв’язку дізнатися про тривалість свого страхового стажу, суму призначеної пенсії та дату її виплати, результати проведеного перерахунку пенсії, поновлення пенсійної виплати та строк припинення виплати пенсії, а застраховані особи – довідатись про сплату страхових внесків. За допомогою смс-повідомлень пенсіонерам, за потреби, надсилатимуться запрошення відвідати орган Пенсійного фонду України для підтвердження або з’ясування необхідних даних.

 

Шановні роботодавці не допускайте заборгованості, сплачуйте вчасно страхові внески!

Конституцією України визначено, що кожен громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням гарантований соціальний захист громадян за рахунок страхових внесків (з 01.01.2011 – єдиного соціального внеску).

Нажаль, діяльність певної категорії роботодавців побудована на тіньових схемах з використанням праці без належного оформлення та оплати праці «у конверті», або заборгованість перед Пенсійним фондом по сплаті внесків.

Небезпека „тіньової” зайнятості, як і наростання боргів зі сплати обов’язкових платежів, полягає не тільки в тому, що бюджет недоотримує кошти у вигляді несплачених податків та відрахувань до Пенсійного фонду, а й у тому, що громадяни ризикують в першому випадку втратити право на пенсію, оскільки при її обчисленні враховується розмір заробітної плати та період за який роботодацем сплачені страхові внески.

У 2018 році, виходячи із мінімальної заробітної плати у 3723 грн, мінімальний страховий платіж (22%) складає – 819,06 грн. Це означає, що лише при стплаті даної суми застрахованій особі зарахуєть до страхового стажу повний місяць.

Якщо ж сума менша – то розрахунок проводить пропорційно, і може становити не повний місяць, а лише декілька днів. Також важливо зазначити, що якщо роботодавець з якихось причин не спрачує внески, а нокопичує борги до Пенсійного фонду – той період взагалі випадає працівникові із стажу.

Працівникам, яким пропонують роботу без укладання трудового договору з оплатою праці «у конверті», перш, ніж погодитися на дану пропозицію, варто зважати на переваги офіційного працевлаштування, серед яких: сплачені із заробітної плати страхові внески – це гідна пенсія в майбутньому, страхові виплати в зв’язку з тимчасовою непрацездатністю (оплата лікарняних листів, відпустки по вагітності та пологах), у зв’язку з настанням нещасного випадку на виробництві, у зв’язку з настанням безробіття; можливість реалізувати свої здібності в продуктивній та творчій праці, проявити себе, закріпити за собою позитивну репутацію, а також мотивація до удосконалення навиків та перспектива кар’єрного зросту; гарантії з боку роботодавця по дотриманню норм трудового законодавства: встановлення тривалості робочого часу, надання оплачуваної відпустки, створення належних умов праці на робочому місці, вирішення питань охорони праці і т.д.; можливість захисту законом прав та інтересів працівників та розгляду трудових спорів, що виникають між працівником та роботодавцем, у судовому порядку.

Існують переваги використання легальної праці і для роботодавців: офіційно працевлаштовані працівники – це згуртований, злагоджений колектив; гарантія матеріальної відповідальності працівника, праця якого передбачає обслуговування грошових, товарно-матеріальних цінностей та ін.; трудова дисципліна; можливість у судовому порядку відстоювати свої порушені права та законні інтереси; можливість скористатися механізмом відшкодування державою витрат роботодавця по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожного офіційнопрацевлаштованого працівника.

Шановні роботодаці, дотримуйтеся законодавства про працю, та не допускайте утворення боргів до Пенсійного фонду, забезпечте своїм працівникам набуття страхового стажу для отримання соціальних гарантій та пенсійного забезпечення в майбутньому!

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення ноповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

СМС-інформування громадян від Пенсійного фонду

Покращення якості обслуговування громадян – одне з ключових завдань органів Пенсійного фонду України, для виконання якого створюються нові сервіси та можливості для наших громадян.

Так, з травня поточного року вже запроваджено СМС-інформування, яке включає в себе набір стандартних повідомлень щодо призначення, перерахунку, припинення або поновлення виплати пенсії, а також про накопичений страховий стаж та відповідно сплату страхових внесків роботодавцями. Сервіс орієнтований як на пенсіонерів, так і на громадян, які не досягли пенсійного віку.

Варто зазначити, що сервіс є абсолютно безкоштовним і може бути корисним кожному.

По-перше, громадяни будуть оперативно проінформовані про всі зміни, які відбуваються в пенсійній справі, по-друге, що є не менш важливо, для кожного працюючого це інструмент контролю за своїм роботодавцем. Адже щомісяця застрахована особа буде отримувати повідомлення про зарахований страховий стаж, який необхідний при призначенні пенсії. Відсутність повідомлення про нарахований страховий стаж є приводом для звернення до свого роботодавця для з’ясування причин.

Для отримання СМС від Пенсійного фонду необхідно надати згоду одним з доступних способів:

  • або через веб-портал електронних послуг ПФУ з допомогою електронного цифрового підпису, де в особистому кабінеті заповнюються відповідні поля;

  • або через особисте звернення до сервісних центрів органів Пенсійного фонду та заповнення заяви встановленого зразку.

Людмила Травіна

Начальник відділу обслуговування громадян у місті Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області

ДОВІДКИ З ПІДТВЕРДЖЕННЯМ QR-КОДУ

У Пенсійному фонді України діє новий сервіс із надання електронних документів з підтвердженням QR-коду. Послуга доступна для користувачів Веб-порталу Пенсійного фонду України, які увійшли на портал за допомогою ЕЦП.

Це сучасне нововведення дозволяє громадянам не виходячи з дому отримувати такі електронні документи:

- довідку про доходи пенсіонера (загальний розмір призначеної пенсії);
- довідку про доходи пенсіонера для призначення субсидій, що містить дані про розмір пенсії без урахування видів виплати;

- індивідуальні відомості про застраховану особу (форма ОК-5), що містить інформацію про страховий стаж, заробітну плату та сплату страхових внесків страхувальниками;
- витяг з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, що містить дані про статус застрахованої особи/отримувача страхової виплати; дані про набутий страховий стаж; відомості щодо нарахованої заробітної плати, що враховується для розрахунку страхових виплат та страхового стажу; відомості про особливі умови праці, про суми добровільних внесків; дані пенсійної справи; відомості про інші види загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Зазначені електронні документи дійсні для оформлення субсидій, документів у центрах надання адміністративних послуг, посольствах, консульських та банківських установах, органах фіскальної та виконавчої служб, територіальних органах міграційної служби, тощо.

Перевірити достовірність видачі електронних документів з QR-кодом можна через Веб-портал Пенсійного фонду України у розділі «Верифікація виданих документів» шляхом введення перевірочного коду документу, який міститься одразу під QR-кодом.

Електронний документ з QR-кодом, підписаний електронним цифровим підписом Пенсійного фонду України, згідно з чинним законодавством, є аналогом паперового документа, підписаного відповідальною особою Фонду.

Людмила Травіна

Начальник відділу обслуговування громадян у місті Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області

Здіснюйте самостійний контроль за даними, що впливають на пенсійні права

Пенсійний фонд надає зручну можливість здійснювати постійний контроль за такими даними, що впливають на пенсійні права громадянина.

Веб-портал надає громадянам можливість зручно і оперативно взаємодіяти з органами ПФУ, дистанційно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення в управління Фонду. Принциповою відмінністю від попередніх форм інформування Пенсійним фондом через Інтернет є той факт, що веб-портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально. Портал працює з дотриманням вимог до захисту персональних даних.

У відкритому доступі (без реєстрації) на порталі надається багато корисної інформації з питань пенсійного страхування, бланки документів, інструкції щодо їх заповнення тощо.

Електронні послуги, які може отримати користувач на порталі після відповідної реєстрації:

• отримання інформації з персоніфікованого обліку (для працюючих громадян)

• отримання пенсійної інформації (для пенсіонерів)

• формування запитів на попередню підготовку документів

• можливість подачі скарг

• запис на прийом до фахівців Фонду

• отримання інформації про стан розрахунків платників з ПФУ (для юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців).

Звернувшись до послуг, які надаватимуться через веб-портал, користувачі зможуть отримати інформацію щодо умов, порядку призначення, перерахунку та виплати своєї пенсії, також можна буде ознайомитись із формами заяв, необхідних для призначення, перерахунку та виплати своєї пенсії, отримання допомоги на поховання та заповнити їх, користуючись наданими інструкціями.

Для Вашої зручності процедура реєстрації на веб-порталі максимально спрощена, для цьго потрібно самостійно звернутися до Пенсійного фонду щоб отримати код для реєстрації, або зареєструватися самостійно, використовуючи ЕЦП.

Людмила Травіна

Начальник відділу обслуговування громадян у місті Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області

Шановні роботодавці!

Своєчасна та повномірна сплата соціальних внесків – обов’язкова умова зарахування страхового стажу, необхідного для призначення пенсії. Перераховуючи кошти з єдиного соціального внеску до бюджету, ви берете безпосередню участь у забезпеченні соціального захисту працюючого населення і пенсіонерів.

Будьте відповідальними за долю найманих працівників та за власні пенсійні перспективи. Дбайте про майбутнє вже сьогодні, обов’язково сплачуючи щомісяця єдиний внесок як за найманих працівників, так і за себе як за підприємця у розмірі, не меншому за встановлений законом мінімальний (у 2018 році – 819,06 грн.)

Пам’ятайте, що від вашої сумлінності та ділової порядності залежить соціальний захист особисто ваш, найманих працівників та людей старшого покоління. А заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску – суттєвий удар по наповненню бюджету Пенсійного фонду України, з якого здійснюються пенсійні виплати.

Закликаємо вас ліквідувати борги, щоб не порушувати стабільності соціальних і пенсійних виплат. Не легковажте своїм майбутнім заради оманливої вигоди, яку прагнете отримати сьогодні, уникаючи сплати обов’язкових платежів. Такі «заощадження» не тільки не сприятимуть прибутковості вашого бізнесу, а й можуть обернутися великими збитками у вигляді позбавлення вас і ваших найманих працівників гідної пенсії та інших гарантованих державою соціальних виплат.

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

Пенсійний фонд України затвердив показник середньої заробітної плати (доходу) за вересень 2018 року, який застосовуватимуть під час призначення пенсій.

Цей показник на одну застраховану особу становить 7 870 гривень 29 копійок. Його застосовуватимуть для визначення коефіцієнта заробітної плати за вересень 2018 року під час призначення пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування"

Ольга Долішна

Начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій №2 у м. Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області

На веб-порталі Пенсійного фонду роботодавці можуть отримати інформацію для розрахунку суми виплати лікарняних для своїх працівників

Роботодавці мають можливість отримати інформацію для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності працівника (лікарняні), зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України, де функціонує кабінет страхувальника (роботодавця). Первинні дані для розрахунку – страховий стаж та розмір заробітної плати – раніше надавали самі працівники, для цього вони звертались до управлінь Пенсійного фонду за довідками. Тепер процедура отримання необхідних відомостей значно спрощується.

Увійти до кабінету роботодавець може через електронний цифровий підпис (ЕЦП). З інструкцією щодо реєстрації на веб-порталі та входу в особистий кабінет за допомогою ЕЦП можна ознайомитись на сайті за посиланням – https://portal.pfu.gov.ua в інформаційному полі головного меню «Як зареєструватися» (https://portal.pfu.gov.ua/sidebar/Templates/HowToReg)
Довідково: У кабінеті можна також переглянути відомості про звітність щодо сплати ЄСВ та багато іншої корисної інформації. Зокрема, роботодавець може бачити зауваження до його звітів і рекомендації щодо усунення неточностей.

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

Шановні підприємці!

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України повідомляє, що згідно даних з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та відповідно до інформації Державної фіскальної служби деякі підприємці мають значну заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Страховий стаж за періоди підприємницької діяльності за які не сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у таких випадках не враховується до вашого страхового стажу.

Відповідно до статті 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 N 1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Із прийняттям Закону України від 03.10.2017 № 2148-VІІІ, який вніс зміни до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», вимоги до страхового стажу зросли. Тобто тепер виходити на пенсію можна не лише з огляду на вік, потрібно мати ще й відповідний стаж. Із 1 січня 2018 року мінімальний його розмір має бути 25 років, і далі він зростатиме аж до 2028 року ( 35 років).

 

Починаючи з 1 січня по 31 грудня 2018 року право вийти на пенсію мають:

  в 60 років – особи, які мають страховий стаж не менше 25 років, в подальшому необхідний страховий стаж буде збільшуватися щорічно на рік;

в 63 роки – якщо страховий пенсійний стаж менше 25 років, але більший за 15. Тобто вийти на пенсію до 31 грудня 2018 року можна при наявності страхового стажу від 15 до 25 років. Відповідно, у 2019 році – від 16 до 26 років; в 2020 році – від 17 до 27 років і т.д. Щорічно необхідний стаж буде збільшуватися на один рік до 2028 року.

З 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року особам, які досягли пенсійного віку і не отримали необхідний страховий стаж, будуть призначати тимчасову державну соціальну допомогу за умови наявності не менше 15 років страхового стажу.

Просимо Вас погасити заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та подбати про свій страховий стаж

Ніна Банзерук

Перший заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області

 

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ НАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Багато працівників свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (мінімальну) та неофіційну (значно вищу від мінімальної) зарплату. Іноді вони просто не знають, що їхня офіційна зарплата значно відрізняється від тієї, яку вони фактично одержують. Ця різниця проявляється згодом, коли працівнику потрібна буде довідка про доходи для оформлення кредиту, субсидії, соціальної допомоги, пенсії. Щоб не виникало таких проблем, кожна застрахована особа може отримати інформацію про сплачені внески у Пенсійному фонді особисто або дистанційно через ВЕБ-портал Пенсійного фонду України. Завдяки електронному порталу можна здійснювати постійний контроль за своїми даними, що впливають на пенсійні права, отримувати необхідну інформацію.

         Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України (а з 01.01.2011 року – єдиний соціальний внесок відповідно до Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”), то такий місяць повністю враховується в страховий стаж і заробітна плата за цей місяць враховується для обчислення пенсії.

З 1 січня 2018 року 3723 х 22%=819,06 грн.

Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі.       

         Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати „в конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості, як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, „випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Шановні роботодавці!

         Легалізуйте зайнятість населення та відмовтесь від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить: зняти соціальну напругу, громадянам отримати реальну соціальну підтримку. Пропонуємо негайно зареєструвати належним чином трудові відносини зі своїми найманими працівниками.

         Своєчасна й повна сплата платежів у Пенсійний фонд України, а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів – це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.

Шановні працівники!

         Для реалізації своїх трудових прав та забезпечення належного рівня свого майбутнього Ви повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору, а також регламентацію трудових відносин відповідно до чинного трудового законодавства.

         Дуже важливо, щоб всі усвідомили, що згода отримувати зарплату „в конвертах” позбавляє соціального захисту. Адже пенсію Ви матимете тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФу Тернопільської області

 

Про використання сучасних електронних сервісів Пенсійного фонду – тимчасово безробітним

Спеціалісти Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області систематично беруть участь у семінарах щодо легальної зайнятості в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.

Фахівці Фонду на одному із таких заходів розповіли присутнім про негативні наслідки неофіційного працевлаштування.  

Завдання таких роз’яснень – донести до кожного, що неофіційний найманий працівник власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються пенсія, матеріальної допомоги у разі настання безробіття, а також компенсації тимчасової непрацездатності.

А найлоговніше, учасники семінару дізнались як за допомогою Веб-порталу та СМС-інформування, зручно та оперативно взаємодіяти з органами Пенсійного фонду України, дистанційно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення до установи, та не виходячи з дому контролювати сплату страхових внесків роботодавцем.

 

ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З ПЕРШОГО ГРУДНЯ – МІСЦЕВОМУ ТЕЛЕКАНАЛІ ТЕРНОПІЛЬ 1

Начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій №2 у місті Тернополі Ольга Долішна надала роз’яснення місцевому телеканалу «Тернопіль 1» щодо проведених перерахунків пенсій з 1 грудня 2018 року.

- З 1 грудня відбувся перерахунок пенсій у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік”. 

Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зріс до 1 497 гривень, - повідомила Ольга Долішна, та зазначила: - Зміна прожиткового мінімуму є підставою для проведення перерахунків пенсій за віком та інших виплат, розмір яких визначається з урахуванням зазначеної величини.

Найбільше перерахунок стосувався тих пенсіонерів, які мають повний стаж, та тих, у складі пенсійної виплати яких є надбавки, доплати, підвищення, що базуються на розмірі прожиткового мінімуму.

В Тернопільському об’єднаному управлінні перерахунок проведений понад 58 тисячам пенсіонерів.

Види виплат, які зросли з 1 грудня 2018 року у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму:

  • мінімальна пенсія за віком для непрацюючих пенсіонерів (з 1 452 до  1 497 гривень);

  • мінімальна пенсійна виплата особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій;

  • мінімальна пенсійна виплата особам з інвалідністю внаслідок ліквідації аварії на ЧАЕС;

  • мінімальна пенсія шахтарям;

  • мінімальна пенсія сім’ям “військових” пенсіонерів;

  • пенсія за особливі заслуги перед Україною;

  • підвищення ветеранам війни та членам їх сімей;

  • підвищення жертвам нацистських переслідувань;

  • надбавка донорам;

  • державна соціальна допомога на догляд особам з інвалідністю внаслідок війни.

Перерахунок проведений автоматично, без особистого звернення пенсіонера.

 

Про перерахунки пенсій з 1 грудня 2018 року

Згідно із Законом України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” з 1 грудня підвищено прожитковий мінімум для непрацездатних осіб до 1497 грн.

Виходячи із величини прожиткового мінімуму 1497 грн. проведено перерахунок:

  • мінімального розміру пенсії непрацюючим пенсіонерам відповідно до ст.28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”;

  • доплати за понаднормативний стаж непрацюючим пенсіонерам відповідно до ст.28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”;

  • пенсій за особливі заслуги перед Україною відповідно до Закону України ”Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”;

  • мінімального розміру пенсії по втраті годувальника;

  • надбавок та підвищень, передбачених Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”,”Про жертви нацистських переслідувань” та інших, які розраховуються, виходячи із прожиткового мінімуму;

  • мінімальних розмірів пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС та щомісячної державної адресної допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій.

Після перерахунку з 01.12.2018 року розмір пенсії не може бути нижчим, ніж 1497 грн.  Збільшено також максимальний розмір пенсії: з 14 350 грн. до 14 970 гривень.

Мінімальний розмір пенсії по втраті годувальника на одну дитину не може бути меншим 1497 грн., на двох дітей — 120 відсотків прожиткового мінімуму (1796,40 грн.), а на трьох і більше — 150 відсотків (2245,50 грн.) Мінімальний розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника з числа військовослужбовців, призначеної відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій громадян» з 01.12.2018 року 2994 грн. (200 відсотків прожиткового мінімуму для непрацездатних).

Слід зазначити, що перерахунок підвищення дітям війни відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи із нового розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.12.2018 року не проводиться, оскільки зазначені суми встановлені законодавством у фіксованому розмірі, який не залежить від величини такого  прожиткового мінімуму.

Виходячи з прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць по Україні, перераховано пенсії особам, яким присвоєно звання “Почесний донор СРСР” або “Почесний донор України “. Розмір надбавки підвищено з 177,70 грн до 185,30 грн.

Перерахунок пенсій проводиться органами Пенсійного фонду України за матеріалами пенсійних справ автоматично.

 

Розпочалася виплата пенсій за поточний місяць

Четвертого грудня, відповідно до законодавства, розпочалася виплата пенсій за поточний місяць, яка триватиме по 25 грудня включно. Потреба коштів на грудень 2018 року на виплату пенсій та соціальної допомоги пенсіонерам становить 163 млн. 227,5 тис.грн.

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

Отримуй послуги від Пенсійного фонду – онлайн!

Пенсіонерам міста Тернополя та Тернопільського району не обов’язково йти до Пенсійного фонду за довідками, адже їх можна отримати онлайн за допомогою веб-порталу електронних послуг.

Особи, що зареєстровані на ВЕБ-порталі можуть не лише написати заяву про призначення або перерахунок пенсії, а й замовити та роздрукувати необхідну довідку з QR-кодом, не виходячи з дому. Корисним ВЕБ-портал є й для майбутніх пенсіонерів, завдяки послузі «пенсійний калькулятор», за допомогою якого можна самостійно підрахувати приблизний розмір своєї майбутньої пенсії.

Не менш актуальною є підключення послуги СМС-інформування й можливість переглядати дані про власний страховий стаж, перерахунок пенсії, сплату внесків роботодавцем та інше.

Зареєструватися на в ВЕБ-порталі просто: необхідно один раз звернутися до відділу обслуговування громадян (Майдан Волі, 3 та вул. М.Кривоноса, 10), або самостійно, за допомогою електронного цифрового підпису.

Людмила Травіна

Начальник відділу обслуговування громадян у місті Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області

Запитання-відповідь: За який період здійснюється обчислення заробітної плати при призначенні пенсії?

Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії врегульовано статтею 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Для обчислення пенсії враховується зарплата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про зарплату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується зарплата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Ольга Долішна

Начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій №2 у м. Тернополі

ТО УПФУ Тернопільської області

Незарахування трудового стажу через борги зі сплати внесків

Органи Пенсійного фонду обчислюють страховий стаж як на підставі трудової книжки та за даними, що містяться в реєстрі застрахованих осіб (з 01.07.2000р.). По страхувальниках-боржниках стаж найманим працівникам за певний період не зарахований, що є порушенням конституційних прав застрахованих осіб.

Якщо на момент призначення працівникові пенсії підприємство за якийсь період не сплатило внески, то пенсія призначається без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату. Після надходження даних про сплату внесків провадиться перерахунок пенсії з урахуванням цього періоду, але тільки з моменту подачі заяви. Не виконуючи норми Закону роботодавці не лише порушують платіжну дисципліну, спричиняючи нестачу коштів для виплати пенсій нинішнім пенсіонерам, а і позбавляють осіб, які у них працюють або працювали права на соціальний захист при настанні страхового випадку.

Це питання стосується також і фізичних осіб-підприємців, які мають борги по страхових та єдиному соціальному внесках, чим шкодять самі собі та своїм найманим працівникам. Також треба зауважити, що борги підлягають списанню тільки у випадку смерті, а за кожен день несвоєчасної сплати нараховується пеня по страхових та єдиному соціальному внесках. Борги накопичуються швидкими темпами та призведуть в підсумку до того, що будуть списані частинами з доходу підприємців-боржників, тобто відшкодовані з заробітної плати у випадку офіційного працевлаштування або з пенсії у випадку її призначення.

Тернопільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області звертається до боржників з вимогою погашення заборгованості зі сплати страхових та єдиного соціального внеску. Не мають залишитись осторонь і самі застраховані особи, бо йдеться про їх право на соціальний захист та розмір майбутньої пенсії. Зареєструйтесь на ВЕБ-порталі Пенсійного фонду та контролюйте не тільки свій офіційний розмір заробітної плати, а і факт сплати внесків роботодавцем, що дає підстави в подальшому підтвердити страховий стаж.

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

Заробітна плата «в конверті» позбавляє вас страхового стажу

             Заробітна плата в «конвертах» не тільки негативно впливає на наповнення пенсійного бюджету, позбавляє громадян страхового стажу, а також і можливості отримати в майбутньому заслужену пенсію. Якщо роботодавець не платить внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників, то періоди, за які не сплачені внески, «випадають» із страхового стажу найманого працівника і не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Якщо робітник отримує всю зарплату в "конверті", тоді офіційно він вважається непрацюючим. Йому не зараховується страховий стаж, а відповідно він не буде одержувати пенсію по старості, у нього немає гарантованого розміру заробітної плати, його можуть звільнити в будь-який час, без жодних компенсацій. Більше того, у нього немає жодних соціальних гарантій, передбачених для працівника: права на відпустку; права на оплату листа непрацездатності та допомогу по безробіттю; права не працювати у вихідний та святковий день; права на охорону праці; права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

         З метою захисту конституційних прав найманих працівників на соціальний захист з 01.01.2015 року набули чинності зміни в законодавстві. Зокрема доповнено частину п’яту статті 8 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в редакції Закону України від 28.12.2014 № 77-VІІІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці”, абзацом такого змісту: ”У разі, якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується: як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника”. Тобто, навіть якщо найманий працівник буде оформлений на неповну ставку із заробітною платою менше, ніж мінімальний розмір, роботодавець повинен сплатити внески з мінімальної заробітної плати, відповідно і страховий стаж такому працівнику зараховується в повному обсязі.

         Кожному працюючому необхідно перевіряти розмір своєї заробітної плати та відрахувань єдиного соціального внеску, які   декларує   роботодавець   до  Пенсійного   фонду   України,    щоб виключити можливість наявності помилок, неточностей і недостовірності даних та мати впевненість у одержанні справедливо заробленої пенсії. І робити це потрібно не тоді, коли вже досягнуто пенсійного віку, а в період здійснення своєї трудової діяльності.

        Пенсійний фонд України надає таку можливість контролювати сплату страхових внесків через Веб-порталу ПФУ. Використовуючи даний сервіс людина дистанційно, без особистого звернення до управління має можливість відстежувати дані які впливають на її соціальні права.

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

Не погоджуйся на заробітну плату «в кенверті» та контролюй сплату внесків через ВЕБ-портал Пенсійного фонду!

Основними чинниками, які впливають на надходження до бюджету Пенсійного фонду України є фонд оплати праці та рівень виплачуваної заробітної плати. Виплата заробітної плати у незначних розмірах, у "конвертах" негативно впливає на стан наповнення бюджету Фонду та погіршує соціальний захист найманих працівників.

Легалізація заробітної плати актуальна з таких причин:

– збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, в т.ч. до Пенсійного фонду України;

– соціальні гарантії для найманих працівників, розмір яких залежить від тривалості страхового стажу.

Працівник, який отримує зарплату в “конверті” офіційно вважається непрацюючим. Йому не зараховується страховий стаж, а відповідно:

– він не буде одержувати пенсію по віку;

– його можуть звільнити в будь-який час, без жодних компенсацій.

– у нього немає права на відпустку, права на оплату лікарняних та допомогу по безробіттю, права не працювати у вихідний та святковий день, права на охорону праці, права на соціальне страхування.

Відповідно до нині діючого пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Тобто, у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески із заробітної плати у сумі не меншій мінімального страхового внеску, зарахування страхового стажу здійснюється пропорційно сплаченим страховим внескам, з 1 січня 2018 року - 3723 х 22%=819,06 грн.

Бувають ситуації, коли людям за рік роботи зараховується менше місяця страхового стажу. А низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії.. Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати в “конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, “випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

На сьогоднішній день, зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України, кожна застрахована особа має можливість контролювати свою зарплату та майбутню пенсію, перевіряти факт сплати внесків та суму, з якої вони перераховуються.

Слід відмітити, що з травня поточного року вже запроваджено СМС-інформування. За допомогою СМС-повідомлень Пенсійний фонд інформує по наступним тематикам:

- працюючих осіб: про сплату страхових внесків та розмір страхового стажу

починаючи з 2004 року;

-пенсіонерів: про реєстрацію в системі інформаційних розсилок, про призначення (перерахунок) пенсії, про оновлення (припинення) виплати пенсії, про необхідність звернення до Пенсійного фонду України для підтвердження даних про особу, про утримання з пенсійної виплати.

У зв’язку з цим, запрошуємо всіх бажаючих, з числа пенсіонерів та застрахованих осіб, завітати до відділів обслуговування громадян Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області і надати відповідні контактні дані мобільного зв’язку та згоду на отримання СМС-повідомлень від пенсійної служби.

 Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь