2020 рік

Місцеві скарбниці Тернопілля отримали понад 325 млн грн єдиного податку

Упродовж першого півріччя 2020 року суб’єкти господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини 325 млн 413,7 тис. грн єдиного податку. Це плюс 19 млн 477,5 тис грн до очікуваних, а порівняно з січнем-червнем 2019 року надходження цього платежу зросли на 34 млн 441,2 тис. гривень.

15:38 15.07.2020

Як податковий агент може повернути або врахувати в рахунок сплати наступних платежів суму надміру сплаченого ПДФО

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань визначені ст. 43 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

15:38 15.07.2020

Коли борг перешкоджає перебувати на спрощеній системі оподаткування

Відповідно до п. п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податковий борг – сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному ПКУ.

15:37 15.07.2020

Коли порушили граничний термін реєстрації податкових накладних

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що Законом України від 16.01.2020 №466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон №466) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), зокрема, в частині адміністрування податку на додану вартість.

15:37 15.07.2020

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки: уточнення та сплата

У першій декаді липня в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області заступник начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Петро Якимчук під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувався із додзвонювачами щодо уточнення та сплати податку на нерухомість.

10:43 13.07.2020

Зареєстровано накази, якими встановлено Порядок реєстрації та застосування програмних РРО, а також форму і зміст розрахункових документів

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що завершено державну реєстрацію наказів Міністерства фінансів України, якими затверджено Порядок реєстрації та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, а також форму та зміст розрахункових документів.

10:42 13.07.2020

На Тернопільщині боржники віддали бюджетам 40,4 млн грн податкового боргу

Упродовж першого півріччя 2020 року 525 юридичних осіб, які допустили податковий борг на початок року, скоротили його на 40,4 млн гривень. Зокрема, 362 суб’єкти господарювання виплатили 17,6 млн грн податкової заборгованості.

10:42 13.07.2020

Готуємо звітність з рентної плати за II квартал

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє про зміни у справлянні рентної плати для користування надрами для видобування корисних копалин (далі – рентна плата) у зв’язку із прийняттям Закону України від 16.01.20250 №466-XI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – закон) щодо декларування податкових зобов’язань з рентної плати за II квартал 2020 року.

10:41 13.07.2020

Кого внесли у перелік платників збору за місця для паркування транспортних засобів

Підпунктом 268 прим. 1.1.1 п. 268 прим. 1.1. ст. 268 прим. 1 розд. ХІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що платниками збору за місця для паркування транспортних засобів є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи – підприємці, які згідно з рішенням сільської, селищної або міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

Жителі Тернопільщини отримали 13942 електронних цифрових підписи

У першому півріччі цього року 78213 наших краян відвідали 17 Центрів обслуговування платників органів ДПС Тернопільської області. Порівняно з аналогічним минулорічним періодом кількість візитерів суттєво зменшилася. Адже тривають карантинні обмеження у зв’язку із запобіганням поширенню коронавірусної інфекції.