червень 2018
Зустріч з безробітними в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості
З метою підвищення обізнаності безробітних щодо переваг легальної зайнятості спеціалісти Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду систематично беруть участь в інформаційних семінарах на тему: «Легальна зайнятість» в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Начальник об’єднаного управління Тетяна Глух розповіла присутнім про негативні наслідки заробітної плати «в конверті» та її вплив на розмір пенсії. А також зазначила, що у зв’язку зі змінами в законодавстві з 1 січня 2018 року відсутність сплати страхових внесків до Пенсійного фонду та страхового стажу в розмірі 25 років позбавляє громадян права на пенсію в 60 років.
Учасникам заходу спеціалісти Фонду запропонували зареєструватися на Веб-порталі Пенсійного фонду України для отримання дистанційних послуг, та роздали інформаційні листівки.
ЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ – ЗАПОРУКА
СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ
Згідно з Конституцією України кожна людина має право на працю, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується. Але ще чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим сумнівним вигодам, тому останнім часом усе частіше доводиться стикатися з таким негативним явищем, як використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин - «тіньовою» зайнятістю.
Більшість молодих людей не задумуються про стаж, пенсії, захист своїх прав відповідно до законодавства. Їм важливіше отримати сьогодні гарну заробітну плату.
Інколи підприємства платять своїм працівникам дві заробітні плати: офіційну і неофіційну («у конверті»). Це вигідно роботодавцю, і працівник, ніби, не ображається, оскільки йому надається можливість заощадити на податку з доходів фізичних осіб. Тільки ось ні керівники підприємств, ні їх працівники не замислюються про ті наслідки, які можуть виникнути.
Отримання заробітної плати в «конверті» – це, перш за все, удар по пенсійних накопиченнях громадян, а відсутність запису в трудовій книжці і зовсім позбавляє працівників пенсійного стажу. Адже нарахування страхових внесків на обов’язкове державне пенсійне страхування здійснюється роботодавцем тільки виходячи з офіційної суми заробітної плати. У разі вивільнення при скороченні чисельності або штату працівників, або ж при виникненні проблем зі здоров’ям, працівник не отримає компенсаційних виплат і оплати лікарняного листа, бо вони розраховуватимуться тільки з офіційної, малої заробітної плати. Значно втрачають у виплатах, внаслідок отримання зарплат «в конвертах», майбутні мами, оскільки розмір допомоги з вагітності і пологів безпосередньо залежить від розміру офіційної зарплати.
Шановні роботодавці! Закликаємо Вас зробити крок назустріч суспільству – легалізувати зайнятість населення та відмовитись від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить зняти, по-перше, соціальну напругу, а по-друге, дозволить громадянам отримати реальну соціальну підтримку.
Трудові відносини між роботодавцями і працюючими повинні будуватися на законодавчій основі, з дотриманням відповідних соціальних гарантій. Лише легальне працевлаштування гарантує забезпечення конституційних прав усіх учасників ринку праці.
Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України
Тернопільської області
До уваги громадян! Пряма телефонна гаряча лінія!
27 червня 2018 року з 14.00 до 15.00 год. за телефоном (0352) 52-58-98 з метою надання дистанційних консультаційних послуг громадянам, начальником обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Глух Тетяною Григорівною буде проведена " пряма телефонна гаряча лінія".
Наближення послуг до населення
Одним із пріоритетних напрямків роботи Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області є питання наближення пенсійних послуг до жителів віддалених населених пунктів району. З такою метою спеціалісти Фонду провели День Пенсійного фонду у селах Великий Глибочок, Драганівка та Почапинці.
Начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій у Тернопільському районі Ірина Лебідь відповідала на запитання які задавали присутні щодо перерахунків пенсій працюючим пенсіонерам, призначення пенсій за вислугою років, підрахунку набутого страхового стажу.
У ході спілкування фахівці об’єднаного управління запропонували відвідувачам заповнити анкети щодо якості обслуговування та активніше долучатися до дистанційних форм обслуговування громадян що пропонує Фонд, зокрема, скористатися можливостями Веб-порталу Пенсійного фонду України.
Юлія Талалай
Головний спеціаліст з питань організаційно-інформаційної роботи
ТО УПФУ Тернопільської області
Запрошуємо до школи «Майбутнього пенсіонера»
В Тернопількому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Тернопільської області працює «Школа майбутнього пенсіонера». Всім громадянам рекомендовано пройти навчання до настання пенсійного віку для отримання роз`яснення від фахівців щодо визначення права на призначення пенсії та ознайомлення з переліком необхідних документів для призначення пенсії.
Спеціалісти управління нададуть консультації про терміни звернення до Пенсійного фонду, інформацію щодо здобутого страхового стажу, особливостей підтвердження пільгового стажу та інше.
Заняття в нашій школі проходять:
-
кожної останньої середи місяця о 16:30 год. за адресою: м. Тернопіль, Майдан Волі,3 – відділ обслуговування громадян у місті Тернополі;
-
кожного останнього четверга місяця за адресою: м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса,10 – відділ обслуговування громадян у Тернопільському районі.
Найближче заняття відбудеться 27.06.2018 р. Чекаємо всіх бажаючих!
Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України
Тернопільської області
Про перерахунок пенсій з 1 липня 2018 року
З 1 липня 2018 року передбачено підвищення показників прожиткового мінімуму у відповідності до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік». У зв`язку з цим переглядається розмір пенсій, який залежить від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. З 1 липня цей показник становитиме 1435 гривень.
Отже, з 1 липня цього року підвищення розміру пенсії відбудеться у пенсіонерів, котрі на сьогодні отримують пенсію в розмірі 1373 грн. (таких осіб в нашій області нараховується 26,8 тисяч). Це пенсіонери, котрі не напрацювали необхідного страхового стажу (25 років – для чоловіків і 20 років – для жінок, якщо пенсію призначено до 01.10.2011 р. та відповідно 30 та 35 років страхового стажу – для жінок та чоловіків, якщо пенсію призначено після 01.10.2011 р.). До цієї категорії осіб належать також працюючі пенсіонери з повним стажем, у яких розмір призначеної пенсії не досягав 1373 грн., оскільки в такому випадку їм встановлювалася доплата до цієї суми.
Для зазначених категорій осіб, які одержували пенсію у розмірі від 1373 грн. до 1435 грн., з 01.07.2018 року пенсійна виплата становитиме також 1435 грн.
Після перерахунку з 01.07.2018 року розмір пенсії не може бути нижчим, ніж 1435 грн. Максимальна сума підвищення з 01.07.2018 року становитиме 62 грн. (1435-1373).
Для осіб, які отримують пенсію від 1452 гривень, змін її розміру не відбудеться.
Водночас з 1 липня переглядається максимальний розмір пенсії: він підвищується з 13 730 грн. до 14 350 гривень. Тобто пенсіонерам, розмір призначеної пенсії яких більше ніж 13 тисяч 730 гривень, з 1 липня буде виплачуватись не більше, ніж 14 350 гривень (1435*10, оскільки максимальний розмір пенсії визначений законодавством в розмірі 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність).
З 1 липня перераховуються також пенсії особам, яким присвоєно звання «Почесний донор СРСР» або «Почесний донор України», оскільки надбавка таким громадянам обчислюється в розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Розмір надбавки підвищиться із 170 до 177 гривень, або на 7 гривень. Таких пенсіонерів в нашій області 1061 особа.
Для інших пенсіонерів, крім зазначених категорій, з 01.07.2018 розмір пенсій не переглядатиметься. Цього року очікується ще одне підвищення пенсій у зв’язку із зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.З 1 грудня цього року такий показник становитиме 1497 гривень.
Перерахунок пенсій органами Пенсійного фонду в області проводитиметься автоматично без додаткових звернень пенсіонерів. Виплата перерахованих пенсій буде забезпечена в липні цього року відповідно до графіків виплати пенсій.
Галина Гумницька
Заступник начальника
ТО УПФУ Тернопільської області
Лише оформлена відповідно до законодавства праця дає змогу заробити страховий стаж, і лише легальна заробітна плата вплине на розрахунок майбутньої пенсії
Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.
Чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і, бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату в “конвертах”. Погодившись на одержання зарплати в “конвертах”, громадяни України свідомо обкрадають самі себе. Бо лише офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу. Такі явища, як зарплата в “конвертах” та робота без оформлення трудових відносин, мають глибокі корені й руйнують суспільство зсередини, позбавляючи майбутнього тих, хто отримує неофіційну заробітну плату.
Відповідно до нині діючого пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Тобто у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески із заробітної плати у сумі не меншій мінімального страхового внеску, зарахування страхового стажу здійснюється пропорційно сплаченим страховим внескам. Бувають ситуації, коли людям за рік роботи зараховується менше місяця страхового стажу. А низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії.. Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати в “конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, “випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.
На сьогоднішній день, зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України, кожна застрахована особа має можливість контролювати свою зарплату та майбутню пенсію, перевіряти факт сплати внесків та суму, з якої вони перераховуються.
Олена Бабій
Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету
ТО УПФУ Тернопільської області
Легальна заробітна плата – Ваш соціальний захист!
Заробітна плата сьогодні є одним з основних джерел доходів громадян. Але роботодавці і наймані працівники перебувають далеко не в однакових умовах. На жаль, тіньові процеси у сфері виплати заробітної плати набули особливого поширення, а проблема боргів із виплати заробітної плати тягнеться не один рік. Саме тому легалізація трудових відносин, контроль за додержанням мінімальних гарантій в оплаті праці є актуальною проблемою, яка потребує уваги громадськості.
Заробітну плату в «конвертах» без перебільшення можна назвати однією з найбільших на сьогодні перепон в економічному та соціальному розвитку держави. До того ж вона позбавляє людину соціальної захищеності.
Нелегальна робота — це відсутність захисту від незаконного звільнення, гарантій на безпечні й здорові умови праці. Той, хто отримує «тіньову» зарплату, позбавлений виплати допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи, одержання пристойної пенсії в старості та інших виплат, передбачених законодавством.
Шановні громадяни! Не погоджуйтесь на неофіційне працевлаштування, вимагайте від працедавця трудових угод та відмовляйтесь від заробітної плати «в конверті». Захистіть себе від небажаних наслідків!
Олена Бабій
Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету
ТО УПФУ Тернопільської області
Завершення фінансування пенсій та грошової допомоги в червні 2018 року
Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області повідомляє, що відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян, завершено виплату пенсій та грошової допомоги на червень 2018 року.
Станом на 25 червня 2018 року виплату пенсій та грошової допомоги профінансовано в розмірі 159 млн. 658,1 тис.грн. що становить 100,0 % місячної потреби червня 2018 року.
Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області
А Ви здійснюєте контроль за даними, що впливають на Ваші пенсійні права?
Під таким гаслом спеціалісти Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області провели День відкритих дверей.
Саме про переваги користування та про зручну можливість здійснювати постійний контроль за даними, що впливають на Ваші пенсійні права розповіла присутнім під час заходу начальник відділу обслуговування громадян у Тернопільському районі Оксана Бугай.
Фахівець фонду звернула увагу учасників заходу на те, що портал працює з дотриманням вимог до захисту персональних даних. Електронні послуги, які можна отримати користувач на порталі після відповідної реєстрації: отримання інформації з персоніфікованого обліку (для працюючих громадян); отримання інформації про стан розрахунків платників з Пенсійним фондом України (для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців); отримання інформації зі своєї пенсійної справи (для пенсіонерів) та інше.
Багато корисної інформації з питань пенсійного забезпечення можна отримати також у відкритому доступі (без реєстрації) на Веб-порталі.
Спеціалісти об’єднаного управління закликали жителів Тернопільського району скористатися перевагами, які надає Веб-портал електронних послуг вже зараз та заздалегідь потурбуватися про свою майбутню пенсію.
Юлія Талалай
Головний спеціаліст з питань організаційно-інформаційної роботи
ТО УПФУ Тернопільської області
В об’єднаному управлінні тривають уроки в «Школі майбутнього пенсіонера»
Чергове заняття в «Школі майбутнього пенсіонера» провела заступник начальника відділу обслуговування громадян у Тернопільському районі Оксана Бугай
Основним завданням роботи з майбутніми пенсіонерами являється підготовка необхідних документів для призначення пенсій та правова оцінка наявних документів. Така перевірка дозволить вчасно виявити та усунути недоліки в документах, зібрати всі необхідні дані ще до виникнення права на пенсію.
Спеціалісти Фонду проводять попередній розрахунок пенсії, інформують про суми, які сплатив роботодавець, тривалість страхового стажу, при цьому, звертають увагу на залежність розміру майбутньої пенсії від тривалості страхового стажу і розміру заробітної плати.
Оксана Бугай наголошує, що «Школа майбутнього пенсіонера» допомагає громадянам адаптуватися до нового статусу, заздалегідь підготувати документи для призначення пенсії та з’ясувати проблемні питання їхнього пенсійного забезпечення. Завдяки таким «урокам» громадяни можуть вчасно підготувати документи, необхідні для призначення пенсії.
Юлія Талалай
Головний спеціаліст з питань організаційно-інформаційної роботи
ТО УПФУ Тернопільської області
Флешмоб на захист легальної зайнятості
З метою привернення уваги громадськості до проблеми легалізації заробітної плати та офіційного працевлаштування працівники Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України провели флешмоб в центрі міста біля зупинки громадського транспорту.
Головне завдання такої акції - змусити кожну людину замислюватися, що неоформлені належним чином трудові відносини – це великий ризик для їх пенсійного забезпечення в майбутньому.
Під час флешмобу працівники Фонду розповсюджували інформаційні буклети та листівки з корисною інформацією, переконували перехожих про важливість офіційного оформлення трудових відносин і переваги легальної зайнятості, пропонували реєструватись на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України з метою самостійного контролю за сплатою роботодавцем страхових внесків.
Юлія Талалай
Головний спеціаліст з питань організаційно-інформаційної роботи
ТО УПФУ Тернопільської області
До переліку платників єдиного внеску додано членів фермерських господарств
13 червня на засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення зміни до пункту 1 додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 р. № 675”.
Внесені зміни передбачають доповнення переліку платників єдиного внеску такою категорією, як члени фермерського господарства, якщо вони не належать до кола осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.
Дане рішення дозволить розподіляти єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, який сплачується новою категорією платників – членами фермерського господарства, на всі види соціального страхування.
Олена Бабій
Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету
ТО УПФУ Тернопільської області
Заробити страховий стаж дає змогу лише оформлена праця
Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.
Чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і, бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату в “конвертах”. Погодившись на одержання зарплати в “конвертах”, громадяни України свідомо обкрадають самі себе. Бо лише офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним.
Здебільшого проблемним питанням щодо легалізації заробітної плати виникає у суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб, тобто підприємець, частково приховуючи виручку від реалізації товарів, робіт, послуг, виплачує доходи найманим працівникам, які не обліковані в бухгалтерських документах, а також використовує працю найманих працівників, офіційно не зареєстрованих як наймані особи.
Тому хотілося б звернутися до осіб, які мають намір працевлаштуватися або вже працевлаштовані у приватних підприємців, вимагайте від них укладання з вами трудової угоди! І навіть, коли вам надали таку трудову угоду, запитайте чи зареєстрували вас у Пенсійному фонді та чи перераховують за вас єдиний соціальний внесок.
Відповідно до нині діючого пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Тобто у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески із заробітної плати у сумі не меншій мінімального страхового внеску, зарахування страхового стажу здійснюється пропорційно сплаченим страховим внескам. Бувають ситуації, коли людям за рік роботи зараховується менше місяця страхового стажу. А низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії.. Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати в “конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, “випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.
Олена Бабій
Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету
ТО УПФУ Тернопільської області
Спільний семінар для безробітних
Начальник Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тетяна Глух взяла участь у спільному семінарі в Тернопільському міськрайонному ценрі зайнятості щодо легального працевлаштування.
Тетяна Глух розповіла присутнім про особливості порядку призначення пенсій у поточному році та які зміни відбудуться з 01 січня 2018 року.
Під час семінару учасники заходу обговорили питання про страховий стаж – його зарахування, тривалість та підтвердження, легалізацію трудових відносин, про обов’язок та відповідальність роботодавців в питанні дотримання законодавства про працю, про роботу Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України.
Представник Пенсійного фонду по завершенню заходу роздала інформаційні буклети та зразки заяв для реєстрації на електронному сервісі – Веб-порталі ПФУ.
Юлія Талалай
Головний спеціаліст з питань організаційно-інформаційної роботи
ТО УПФУ Тернопільської області
День Пенсійного фонду у Байковецькій ОТГ
Спеціалісти Тернопільського об’єднаного управління провели День Пенсійного фонду України у селі Байківці. Метою заходу є наближення послуг до людей, надання консультацій та роз’яснень щодо пенсійного забезпечення.
Питання які задавали в більшості були щодо збільшення розміру пенсії, про поновлення її виплати і правильності нарахування, обчислення страхового стажу тощо. Всі порушені питання вдалося вирішити.
У ході спілкування спеціалісти об’єднаного управління запропонували відвідувачам активніше долучатися до дистанційних форм обслуговування громадян що пропонує Фонд, зокрема, скористатися можливостями веб-порталу Пенсійного фонду України.
Юлія Талалай
Головний спеціаліст з питань організаційно-інформаційної роботи
ТО УПФУ Тернопільської області
Переваги офіційного працевлаштування
Актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у„конвертах", легалізація трудових відносин та заробітної плати, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати.
Нагадуємо, що працівник, отримуючи нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, позбавляє себе соціальних виплат та гарантій. Нелегальна заробітна плата позбавляє соціального захисту працівників. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати. А з 01.01.2018 р. необхідний стаж для призначення пенсій -25 років, який з кожним роком збільшується на 1 рік і буде становити 35 років у 2024 році.
Наймані працівники мають дбати про своє майбутнє та відстоювати свої конституційні права - вимагати від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин та сплати внесків з усієї суми отриманого заробітку.
Переваги офіційного працевлаштування:
-право на призначення трудової пенсії;
-право на гарантований розмір заробітної плати (у тому числі доплати, надбавки й заохочувальні виплати);
-право на відпустку, у тому числі додаткову й без збереження зарплати, відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами;
-право на оплату лікарняного;
-право на достроковий вихід на пенсію через шкідливі умови праці;
-право на скорочений робочий день, тиждень через шкідливі умови праці;
-право не працювати у вихідний і святковий день;
-право не залучатися до понаднормових робіт без бажання працівника;
-право на допомогу в зв'язку з безробіттям;
-право на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань.
Олена Бабій
Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету
ТО УПФУ Тернопільської області
Пенсійний фонд України затвердив показник середньої заробітної плати (доходу) за березень 2018 року, який застосовуватимуть під час призначення пенсій.
Цей показник на одну застраховану особу становить 7 382 гривні 00 копійок. Його застосовуватимуть для визначення коефіцієнта заробітної плати за березень 2018 року під час призначення пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування"
Визначено банки для виплати пенсії
Відповідно до Порядку проведення конкурсного відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. №1231, у Міністерстві фінансів України відбулося засідання конкурсної комісії з визначення уповноважених банків, через які має здійснюватися виплата пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ.
За результатами розгляду конкурсної документації претендентів конкурсною комісією прийнято рішення про визнання уповноваженими банками-переможцями конкурсу 34 банки.
При цьому банки, які до прийняття цього рішення конкурсної комісії були визначені переможцями конкурсів на право виплати пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ, припинили виконання функцій уповноваженого банку.
До нового переліку увійшли:
АТ "Укрексімбанк"
АТ "Ощадбанк"
ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК"
ПАТ АБ "Укргазбанк"
ПАТ "УКРСОЦБАНК"
ПАТ "Райффайзен Банк Аваль"
ПАТ "КРЕДОБАНК"
ПАТ "УкрСиббанк"
ПАТ "Ідея Банк"
ПАТ "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК"
ПАТ«ПІРЕУС БАНК МКБ»
ПАТ "АЛЬФА-БАНК"
ПАТ "ОТП Банк"
ПАТ "Банк Альянс"
ПАТ АКБ "Львів"
ПАТ АКБ "ІНДУСТРІАЛБАНК"
ПАТ "МТБ БАНК"
ПАТ АБ "ПІВДЕННИЙ"
ПАТ "Полтава-банк"
ПАТ "ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК"
ПАТ "СХІДНО- УКРАЇНСЬКИЙ БАНК "ГРАНТ"
ПАТ "МЕГАБАНК"
ПАТ "СКАЙ БАНК"
ПАТ "Юнекс Банк"
ПАТ "Комерційний Індустріальний Банк"
ПАТ "Універсал Банк"
ПАТ "БАНК КРЕДИТ ДНІПРО"
ПАТ "АКБ "РАДАБАНК"
ПАТ "БАНК ВОСТОК"
ПАТ "Банк інвестицій та заощаджень"
ПАТ "АКБ "КОНКОРД"
ПАТ "МОТОР-БАНК"
ПАТ "КБ "АКОРДБАНК"
ПАТ «КРИСТАЛБАНК»
Людмила Радковська
Начальник відділу з питань призначення перерахунку та виплати пенсій №1 у м. Тернополі
ТО УПФУ Тернопільської області
День відкритих дверей
Спеціалісти Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України провели День відкритих дверей, основними темами якого були робота Веб-порталу ПФУ та легальна заробітна плата.
Розповідаючи присутнім про Веб-портал Пенсійного фонду України, заступник начальника відділу обслуговування громадян у Тернопільському районі Оксана Бугай наголосила, що даний сервіс надає громадянам можливість зручно і оперативно взаємодіяти з органами Пенсійного фонду.
Також вона ознайомила учасників заходу із самою процедурою реєстрації на Веб-порталі. Адже, будучи користувачем сервісу, можна легко перевірити сплату страхових внесків від свого роботодавця.
Не обійшли стороною питання своєчасної й повної сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) та забезпечення заробітною платою найманих працівників не менше ухвалених соціальних стандартів.
Про легальну зайнятість - безробітним
Про важливість офіційного оформлення трудових відносин, основні положення пенсійної реформи та її вплив на розрахунок майбутньої пенсії розповіла безробітним начальник Тернопільського об’єднаного управління Тетяна Глух, під час спільного семінару під назвою “Легальна зайнятість” в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
“Такі явища, як використання праці незареєстрованих найманих працівників, виплата заробітної плати “в конвертах”, або в розмірі нижче законодавчо встановленого мінімуму, який наразі становить 3723 грн, не втрачають сьогодні своєї актуальності”, – наголосила, Тетяна Глух.
Також спеціалісти об’єднаного управління ознайомили присутніх з роботою Веб-порталу ПФУ, який дає можливість кожному громадянину індивідуально здійснювати постійний контроль за даними, що впливають на його соціальні права.
Молодь Тернопільщини – за легальну зайнятість!
Флешмоб «Молодь Тернопільщини - за легальну зайнятість» організували працівники Тернопільського об’єднаного управління разом із студентами Тернопільського кооперативного торгівельно-економічного коледжу.
Метою акції було донести до громадян інформацію про важливість сплати страхових внесків до Пенсійного фонду.
Тематичними плакатами учасники акції звернули увагу людей на переваги легального працевлаштування та ризики нелегальної зайнятості. Під час проведення заходу спеціалісти Фонду роз’яснювали громадянам, що заробітна плата «в конвертах» означає відсутність належного пенсійного забезпечення в майбутньому. Також люди отримали буклети про легалізацію праці та веб-портал електронних послуг.
Розпочалася виплата пенсій за поточний місяць
Четвертого червня, відповідно до законодавства, розпочалася виплата пенсій за поточний місяць, яка триватиме по 25 червня включно. Потреба коштів на червень 2018 року на виплату пенсій та соціальних допомог пенсіонерам становить 159 млн. 658,1 тис.грн.
Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області
Виплата працюючого пенсіонера
Якщо пенсіонер працює, це впливає на його право на доплати, надбавки, підвищення, а також перерахунки пенсії в разі зміни прожиткового мінімуму. Тому пенсія пенсіонера, що працює або здійснює підприємницьку діяльність, буде іншою.
Зокрема, у разі працевлаштування пенсіонера перерахунок з урахуванням нового прожиткового мінімуму для обчислення мінімального розміру або доплати законодавством не передбачено. Такий перерахунок здійснюється автоматично за даними пенсійної справи, у якій інформація щодо працевлаштування з’являється, якщо особа повідомляє про це. Може утворитися переплата пенсійних коштів. Надбавку пенсіонерам, що не працюють і мають на своєму утриманні дітей до 18 років, також не виплачують у разі працевлаштування. Буває й так, що після працевлаштування пенсіонера виплата пенсії йому взагалі має припинитися. Приміром, так відбувається в разі працевлаштування до досягнення пенсійного віку жінок, які скористалися правом дострокового виходу на пенсію після досягнення 55-річного віку зі зменшенням її розміру. Припиняється також виплата одержувачу пенсії за вислугу років, якщо він іде працювати за тією спеціальністю, що дає право на призначення пенсії за вислугу років.
Під час призначення (перерахунку) пенсії пенсіонеру під особистий підпис повідомляють про його обов’язок у разі працевлаштування подати дані про це до органів Пенсійного фонду. Таке саме попередження міститься в пенсійному посвідчені. Якщо пенсіонер не повідомить про такі зміни, Фонду стане про них відомо, оскільки систематично здійснюється звіряння даних з державними реєстрами загальнообов’язкового державного соціального страхування, юридичних і фізичних осіб – підприємців і виявляється факт працевлаштування. Однак на дату звіряння вже обчислюється сума надміру виплачених пенсійних коштів.
Отже, якщо після працевлаштування пенсіонер не повідомив про це управління Пенсійного фонду і внаслідок цього утворилася переплата пенсійних сум, управління Пенсійного фонду на підставі статті 50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» має право ухвалити рішення про утримання з пенсії сум переплати в межах 20% від пенсії (щомісяця). Суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних (а в цьому випадку неповідомлення про працевлаштування вважають зловживанням), пенсіонер може повернути добровільно.
Для попередження переплат пенсій у зв’язку з працевлаштуванням обов’язково треба своєчасно повідомляти про це управління Пенсійного фонду за місцем проживання.
Людмила Радковська
Начальник відділу з питань призначення,
перерахунку та виплати пенсій №1 у місті Тернополі
Чи зберігається надбавка на догляд за
особою з інвалідністю І групи?
Законом України «Про пенсійне забезпечення» передбачено встановлення особі з інвалідністю І групи надбавки до пенсії на догляд за нею, розмір якої визначено постановою Кабінету Міністрів України від 16.07.2008 №654.
Відповідно до Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 №558 (зі змінами), фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким призначено надбавку на догляд відповідно до Закону України «Про пенсіне забезпечення», щомісячну компенсаційну виплату не призначають.
Отже, якщо фізичній особі, яка постійно надає соціальні послуги особі з інвалідністю, призначено щомісячну компенсаційну виплату, виплата надбавки до пенсії на догляд особі з інвалідністю І групи припиняється.
Людмила Радковська
Начальник відділу з питань призначення,
перерахунку та виплати пенсій №1 у місті Тернополі
Кого звільнено від сплати єдиного внеску
Згідно з пунктом 4 ч.1 ст.4 та п.1 ч.2 ст.6 Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) фізичних осіб підприємців (далі - ФОП) визначено платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), які повинні своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
За пунктом 4 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464 підприємці звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони одержують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли віку. Встановленого ст. 26 Закону України від 09.07.2003 р. №1058- ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон №1058), та одержують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їхньої добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Право на пенсію мають як громадяни України, так і іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах (ст. 8 Закону №1058).
Ураховуючи викладене, якщо ФОП одержує пенсію за віком, визначену іноземним пенсійним законодавством, а не відповідно до Закону №1058, то така фізична особа не звільняється від обов’язку нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок на загальних підставах.
Михайло Комлєв
Начальник відділу інформаційно-аналітичного
забезпечення та використання електронних реєстрів
Семінар «Легальна зайнятість»
З метою підвищення обізнаності безробітних щодо переваг легальної зайнятості та застереження від проявів шахрайства при працевлаштуванні, в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості систематично проводяться інформаційні семінари на тему: «Легальна зайнятість». Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області було учасником чергового семінару, що відбувся днями, обговорили питання щодо легалізації трудових відносин та забезпечення прав застрахованих осіб на ринку праці.
Начальник об’єднаного управління Тетяна Глух підкреслила, що використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі багато негативних моментів, які суттєво впливають на майбутнє людини. Так, погоджуючись на нелегальну роботу, найманий працівник власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються пенсія, матеріальна допомога у разі настання безробіття, а також компенсації тимчасової непрацездатності.
Учасники заходу також отримали буклети з короткою інформацією про дистанційні електронні послуги, які можна отримати зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду. А також, здійснювати постійний контроль за даними, що впливають на соціальні права громадянина.
Марта Ковалець
Головний спеціаліст відділу
по роботі з персоналом