2021 рік

Аби вчасно підтвердити статус сільгоспвиробника

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи сільськогосподарські товаровиробники-юридичні особи подають не пізніше 20 лютого поточного року:

16:04 26.01.2021

Застосування РРО: коли перевищено обсяг доходу 220 розмірів мінімальної заробітної плати та змінено систему оподаткування

Відповідно до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні РРО (далі – ПРРО) не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

16:04 26.01.2021

Торік понад 12000 жителів Тернопілля задекларували доходи

Свій конституційний обов’язок щодо декларування доходів упродовж 2020 року виконали 12333 жителі Тернопілля. Про отримані неоподатковані доходи заявили 6990 наших краян. Правом на податкову знижку за цей період скористалися 5343 особи. Загалом декларанти заявили про отримання 645,4 млн грн доходу.

16:03 26.01.2021

Книга обліку доходів і витрат обов’язкова для ведення підприємцем на загальній системі оподаткування

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу, що відповідно до п. 177.10 ст. 177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) фізичні особи-підприємці зобов’язані вести облік доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Облік доходів і витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через Електронний кабінет.

16:03 26.01.2021

Анулювання платника ПДВ: визначаємо звичайну ціну для умовного продажу

Порядок нарахування податкових зобов’язань з ПДВ при анулюванні реєстрації платника податку визначено п. 184.7 ст. 184 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), згідно з яким якщо товари/послуги, необоротні активи, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник податку в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов’язаний визначити податкові зобов’язання по таких товарах/послугах, необоротних активах виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів, крім випадків анулювання реєстрації як платника податку внаслідок реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.

15:00 25.01.2021

Звітність з єдиного податку: відображаємо фактичну чисельність працівників

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що Законом України від 1 грудня 2020 року №1017-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» з 1.01.2021 внесено зміни, зокрема, до п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) щодо визначення річного обсягу доходу.

15:00 25.01.2021

Акцизний податок: нюанси податкового законодавства для бізнесу

Днями заступник начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Сергій Бабій під час Інтернет-конференції поспілкувався із дописувачами щодо законодавчих новацій для підтримки бізнесу під час карантину.

15:00 25.01.2021

На розвиток територіальних громад Тернопільщини малий бізнес перерахував понад 704,3 млн грн єдиного податку

Торік суб’єкти господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини 704 млн 256,4 тис. грн єдиного податку. Порівняно з 2019 роком надходження цього платежу зросли на 48 млн 763,4 тис. гривень.

14:59 25.01.2021

Коли про отримані доходи не треба звітувати

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу, що платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) зобов'язаний подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Це передбачено п. 179.1 ст. 179 ПКУ.

14:59 25.01.2021

Доплати до посадових окладів працівників за роз’їздний характер роботи оподатковують ПДФО

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 1999 року №490 «Про надбавки (польове забезпечення) до тарифних ставок і посадових окладів працівників, направлених для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, та працівників, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має роз’їзний (пересувний) характер» із змінами та доповненнями, підприємства самостійно встановлюють надбавки до тарифних ставок і посадових окладів працівників, робота яких постійно проводиться в дорозі або має роз’їзний характер, у розмірах, передбачених колективними договорами або за погодженням із замовником.

11:44 22.01.2021