2021 рік

Програмне РРО: реєстрація та нюанси роботи

У другій декаді березня в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області начальник управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Тернопільській області Руслан Крисоватий під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувався із додзвонювачами щодо реєстрації та роботи програмного РРО.

11:47 16.04.2021

Для територіальних громад Тернопільщини малий бізнес сплатив 199,9 млн грн єдиного податку

Впродовж першого кварталу 2021 року суб’єкти господарювання Тернопільщини, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, спрямували до місцевих бюджетів 199 млн 894,2 тис. грн єдиного податку, це на 11,9 млн грн більше, ніж очікувалося. Приріст цього платежу до січня-березня 2020 року склав 12 млн 345 тис. гривень.

11:46 16.04.2021

Торгівля на ринку в магазині дозволена на другій групі спрощенки

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що згідно із п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до першої групи платників єдиного податку відносяться фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

11:45 16.04.2021

«Звітний», «Новий звітний», «Уточнюючий»: ознаки подання звітності

Відповідно до п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

11:45 16.04.2021

Іноземцю здавати самому в оренду нерухомість – табу

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. п. 170.1.3 п. 170.1 ст. 170 розділу IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) нерухомість, що належить фізичній особі-нерезиденту, надається в оренду виключно через фізичну особу-підприємця або юридичну особу-резидента (уповноважених осіб), що виконують представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору та виступають його податковим агентом стосовно таких доходів.

10:02 15.04.2021

Оподаткування інвестиційного прибутку від продажу корпоративних прав

Згідно з абзацом першим п. п. 170.2.2 п. 170.2 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку на доходи фізичних осіб від продажу окремого інвестиційного активу з урахуванням курсової різниці (за наявності), та його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого активу з урахуванням норм підпунктів 170.2.4-170.2.6 п. 170.2 ст. 170 ПКУ (крім операцій з деривативами).

10:01 15.04.2021

Податкову соціальну пільгу не застосовують до авансу

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що згідно із п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн (у 2019 році – 2690 грн, у 2020 році – 2940 грн, у 2021 році – 3180 гривень).

На Тернопільщині сплатили понад 77,5 млн грн «патріотичного» збору

На потреби українського війська платники податків Тернопільської області спрямували до державного бюджету 77 млн 505,3 тис. грн військового збору впродовж першого кварталу 2021 року. Надходження платежу перевищило сплату січня-березня минулого року на 6 млн 413,5 тис. грн або плюс 9 відсотків. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області Михайло Яцина.

10:01 15.04.2021

Працівникам виплатили заборговану зарплату, а бюджетам – податки

Понад 661,5 тис. грн заборгованої зарплати отримали працівники трьох підприємств Тернопільщини, а бюджети додатково – 119,1 тис. грн податку на доходи та 285 тис. грн єдиного внеску. Цього вдалося досягти працівникам територіальних органів Головного управління ДПС у Тернопільській області на спільних з органами місцевої влади засіданнях комісій, де заслухали керівників підприємств-боржників.

10:00 15.04.2021