A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великогаївська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

кінець лютого 2019

Про важливість офіційного оформлення трудових відносин - безробітним

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області проводить тісну співрацю із Тернопільським міськрайонним центром зайнятості щодо переваг оформлення трудових відносин.

Мета таких заходів – донести до населення важливість легального працевлаштування та оплати праці, що є запорукою соціального захисту держави та гідного пенсійного забезпечення.

На таких семінарах слухачі різних вікових категорій, які перебувають у пошуках роботи, отримують детальні роз’яснення переваг офіційного працевлаштування та негативних наслідків нелегальної зайнятості як для самих найманих працівників і працедавців, так і загалом для суспільства.

На черговому семінарі спеціалісти Фонду розповіти присутнім про виплату житлових субсидій пенсіонерам та про перерахунок пенсій з 1 березня 2019 року.

На завершення зустрічі учасники семінару отримали інформаційні буклети щодо переваг легальної зайнятості та електронних послуг Пенсійного фонду – Веб-порталу та смс-інформування.

 

Молодь Тернопільщини – за легальну зайнятість!

Фахівці Тернопільсько об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області організували і провели флешмоб на підтримку легальної зайнятості. Його учасниками стали студенти, які скоро стануть на шлях самостійного дорослого життя.

Розуміння переваг легальної заробітної плати і своє негативне ставлення до тіньової зайнятості студенти Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола висловили за допомогою флешмобу: "Молодь Тернопільщини  – за легальну зайнятість".

Фото без опису

         Так  учасники заходу продемонстрували одноліткам своє бачення власного пенсійного майбутнього. Для розбудови сильної держави треба не тільки усвідомити відповідальність за власну забезпечену старість та вирости законослухняними платниками податків, необхідно переконувати інших щодо переваг легальної зайнятості, – вважають учасники флешмобу.

 

ЩОДО ВИПЛАТИ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ У ГОТІВКОВІЙ ФОРМІ ОСОБАМ, ЯКІ ОДЕРЖУЮТЬ ПЕНСІЮ

6 лютого Кабінетом Міністрів України прийнято рішення щодо монетизації субсидій. 

Це означає, що вже в березні цього року гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії готівкою. Такий порядок впроваджується для громадян, які звернулися за призначенням житлової субсидії до 31 грудня 2018 року, а також тих, що звернулися після 1 січня 2019 року, але житлова субсидія їм призначена з 2018 року. 

Особам, які одержують пенсії, виплата житлової субсидії готівкою здійснюватиметься органами Пенсійного фонду України. Фінансування проводитиметься у той же спосіб, яким особа отримує пенсію, тобто на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта”. 

Підставою для виплати житлової субсидії пенсіонерам області слугуватимуть реєстри структурних підрозділів з питань соціального захисту населення. 

Таким чином, субсидію на оплату комунальних послуг за лютий буде виплачено одночасно із нарахованою пенсією у березні. Відповідно, у квітні – надійдуть кошти за послуги, спожиті у березні, у травні – за квітневу комуналку.

Очікується, що з понад 114 тисяч одержувачів субсидій у нашій області належні виплати через органи Пенсійного фонду у березні одержать більше 70 тисяч домогосподарств, з них через виплатні обєкти АТУкрпошта” – майже 49 тисяч

Слід зазначити, що готівкову виплату буде здійснено у розмірах, визначених управліннями соціального захисту населення, відтак, з усіх питань щодо порядку призначення житлової субсидії чи її розміру потрібно звертатись до відповідного органу соцзахисту.

 

Індексація пенсії з 1 березня 2019 року

Важливою складовою пенсійної реформи, яку започатковано у жовтні 2017 року змінами, внесеними до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, є осучаснення пенсій, тобто їх обов’язковий автоматичний перерахунок відповідно до показників інфляції і зростання заробітної плати в країні.

Востаннє пенсії осучаснювалися у жовтні 2017 року. Однак, цього року вперше і надалі щорічно пенсії індексуватимуться автоматично, без додаткового законодавчого врегулювання.

Формула обчислення основного розміру пенсії є незмінною і враховує тривалість стажу особи (коефіцієнт стажу), величину заробітної плати, яку вона отримувала (коефіцієнт заробітної плати), а також рівень середньої заробітної плати по країні – спеціальний показник для розрахунку пенсійних виплат. Якщо перші два показники є індивідуальними у кожного громадянина, то третій – однаковий для всіх, кому пенсія призначається в певному році. Саме цей показник і буде щороку переглядатися, а отже і збільшуватиметься основний розмір пенсійної виплати.

На виконання Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” 20 лютого цього року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 124, якою визначено порядок і дату індексації пенсій, а саме – з 1 березня 2019 року.

У 2019 році перерахунок пенсій проводиться шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії, станом на 1 жовтня 2017 року, а саме 3764,4 гривень, на коефіцієнт 1,17. Тобто, з 1 березня 2019 року пенсії будуть перераховані із застосуванням показника середньої заробітної плати 4404,35 гривень (3764,40 х 1,17), відповідно буде збільшено основний, базовий розмір пенсії.

У разі коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії не досягатиме 100 гривень, буде встановлено доплату до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Крім цього, додатково будуть проіндексовані пенсійні виплати для осіб, які мають великий трудовий стаж, однак через низьку заробітну плату одержують мінімальну пенсію. Так, громадянам, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, мають необхідний страховий стаж: жінки – 30 років а чоловіки – 35 років (для осіб, яким пенсії призначені до 01.10.2011 – 20 і 25 років відповідно), і у яких загальний розмір пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) після перерахунку з 01.03.2019 не досягатиме 1669,20 гривень, встановлюватиметься одноразова доплата в сумі 2410,17 гривень. Виплата одноразової доплати зазначеним особам буде проведена рівними частинами у березні – 1205,09 гривень та у квітні – 1205,08 гривень.

Порядком перерахунку також визначено, що у випадку коли розмір пенсії, обчислений відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, буде більшим від розміру пенсії, обчисленого відповідно до спеціальних законів (для прикладу – пенсії колишніх державних службовців, науковців, журналістів, працівників органів місцевого самоврядування тощо), проводиться автоматичне, без звернення особи, переведення на пенсію на умовах, передбачених Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, за матеріалами пенсійних справ. Про таке переведення органи Пенсійного фонду України інформуватимуть зазначених осіб шляхом надсилання листа або смс-повідомлення на номер мобільного телефону операторів мобільного зв’язку України.

Разом з тим, такі особи, у будь-який час можуть звернутися до органів Пенсійного фонду України для переведення на пенсію відповідно до спеціального закону з установленням її розміру, отримуваного до такого переведення.

Слід зазначити, що розмір підвищення не може бути однаковим для усіх, адже у кожного тривалість трудової діяльності та величина одержуваного заробітку була різною. За попередніми розрахунками, з 1 березня 2019 року пенсії будуть автоматично перераховані для більш ніж 63 тисячам пенсіонерів Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області, або майже 90% від їх загальної чисельності. Реальне підвищення відбудеться для більше 55 тисяч  мешканців міста Тернополя та Тернопільського району, розмір якого становитиме не менше 100 гривень.

 

Жителі міста Тернополя та Тернопільського району отримують консультації у телефонному режимі

Начальник Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Тетяна Глух поспілкувалася з жителями міста та району в режимі «прямої телефонної гарячої лінії». Громадяни, які телефонували, цікавилися питаннями щодо виплати субсидій та про перерахунок пенсій з 1 березня 2019 року.

Фото без опису

Впродовж спілкування Тетяна Глух закликала дбати про свій страховий стаж, перевіряти його за допомогою Веб-порталу або СМС-інформування та пам'ятати, що тільки легальна заробітна плата гарантує соціальний захист і пенсійне забезпечення в майбутньому.

 

Відбудеться «пряма телефонна гаряча лінія»

З метою вдосконалення роботи органів Пенсійного фонду України в Тернопільській області в сфері масової комунікації та проведення прямого діалогу з громадянами міста Тернополя та Тернопільського району:

26 лютого 2019 року з 10-00 до 12-00 за телефоном (0352) 52-58-98 начальником Тернопільського об’єднаного управління Тетяною Григорівною Глух буде проведена «пряма телефонна гаряча лінія» щодо виплати субсидій та про перерахунок пенсій з 1 березня 2019 року.

 

Завершення фінансування пенсій та грошової допомоги у лютому 2019 року

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області повідомляє, що відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та інших законодавчих актів, що регулюють питання пенсійного забезпечення громадян, завершено виплату пенсій та грошової допомоги у лютому 2019 року. 

Станом на 25 лютого 2019 року виплату пенсій та грошової допомоги профінансовано в розмірі 165 млн. 531,9 тис.грн. що становить 100,0 % місячної потреби лютого 2019 року.

 Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області

 

ЩОДО ВИПЛАТИ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ У ГОТІВКОВІЙ ФОРМІ ОСОБАМ, ЯКІ ОДЕРЖУЮТЬ ПЕНСІЮ

6 лютого Кабінетом Міністрів України прийнято рішення щодо монетизації субсидій.

Це означає, що вже в березні цього року гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії готівкою. Такий порядок впроваджується для громадян, які звернулися за призначенням житлової субсидії до 31 грудня 2018 року, а також тих, що звернулися після 1 січня 2019 року, але житлова субсидія їм призначена з 2018 року.

Особам, які одержують пенсії, виплата житлової субсидії готівкою здійснюватиметься органами Пенсійного фонду України. Фінансування проводитиметься у той же спосіб, яким особа отримую пенсію, тобто на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта”.

Підставою для виплати житлової субсидії пенсіонерам області слугуватимуть реєстри структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.

Таким чином, субсидію на оплату комунальних послуг за лютий буде виплачено одночасно із нарахованою пенсією у березні. Відповідно, у квітні – надійдуть кошти за послуги, спожиті у березні, у травні – за квітневу комуналку.

 

Нелегальна заробітна плата та її вплив на майбутню пенсію

З січня 2004 року в Україні запроваджено принцип пенсійного страхування, відповідно до якого страховий стаж людині зараховується за умови сплати страхових внесків. Відтоді, право на пенсію та її розмір прямо залежить від того, чи сплачував роботодавець єдиний соціальний внесок із нарахованої заробітної плати в розмірі не меншому ніж встановлено законодавством. 

Варто зазначити, що з 1 січня 2019 року мінімальний рівень заробітної плати складає 4173 грн., а єдиного соціального внеску – 918,06 грн.

Більшість  роботодавців  працюють в законодавчому полі, але є  й такі, що надають перевагу виплаті «тіньових» зарплат, мінімізують сплату єдиного соціального внеску, тим самим позбавляють своїх працівників можливості отримати належне пенсійне забезпечення у майбутньому.

Неофіційні трудові відносини, відсутність оплати лікарняного та відпустки, несплата внесків до Пенсійного фонду – все це неповний перелік порушень  трудового законодавства роботодавцями, які нехтують своїми обов'язками та позбавляють своїх працівників права на соціальний захист.

Одним із найпоширеніших методів мінімізації  видатків роботодавців є оформлення працівників за угодами цивільно-правового характеру. В цьому випадку роботодавці здійснюють нарахування та сплату єдиного соціального внеску на фактично нараховані виплати, які є, як правило, значно нижчими за мінімальну заробітну плату. Як наслідок – страховий стаж зараховується пропорційно сплаченим внескам, а це лише частина відпрацьованого місяця.

Виплата заробітної плати за «тіньовими» схемами перешкоджає проведенню соціальних реформ та негативно впливає на добробут кожного громадянина. Адже, одержуючи зарплату в «конверті», людина позбавляє себе навіть права на пенсію в майбутньому, а згода на отримання «мінімалки» передбачає лише мінімальні  виплати.

Лише офіційне працевлаштування та належний рівень заробітної плати, з якої сплачено внески,  забезпечить гідну пенсію в  майбутньому!

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

Про пенсійне забезпечення у 2019 році

Мінімальний розмір пенсії за віком

Мінімальний розмір пенсії за віком, згідно з статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058 (далі — Закон № 1058) встановлюється при наявності страхового стажу не менше у чоловіків — 35 років, у жінок — 30 років (для призначених до 01.10.2011 відповідно 25 і 20 років), на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність:

• з 1 січня — 1497,00 грн;

• з 1 липня — 1564,00 грн;

• з 1 грудня — 1638,00 грн.

Непрацюючим особам, які досягли віку 65 років, за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу, згідно з частиною другою статті 28 Закону № 1058, мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі 40% мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Оскільки, мінімальний розмір заробітної плати з 1 січня 2019 року становить 4173 грн., то відповідно мінімальний розмір пенсії для зазначеної категорії пенсіонерів у 2019 році становить 1669,20 грн.

Максимальний розмір пенсії

Розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. У 2019 році:

• з 1 січня — 14 970 грн;

• з 1 липня — 15 640 грн;

• з 1 грудня — 16 380 грн.

Умови виходу на пенсію за віком

У 2019 році право на призначення пенсії за віком при наявності стажу не менше 26 років мають:

• чоловіки після досягнення 60-річного віку;

• жінки: до 31 березня 2019 року — при досягненні віку 58 років 6 місяців;

з 1 квітня 2019 року — 59 років.

Обчислення заробітку

При обчисленні заробітку для визначення розміру пенсії у 2019 році застосовуватиметься усереднений показник середньої заробітної плати в країні, з якої сплачено страхові внески, за три роки, що передують зверненню за призначенням пенсії, тобто за 2016–2018 роки. Цей показник складає 6188,89 грн.

Таким чином, заробіток для обчислення пенсії у 2019 році визначається шляхом множення показника середньої зарплати 6188,89 на індивідуальний коефіцієнт заробітку особи.

Обчислення страхового стажу

У 2019 році при визначенні розміру пенсії застосовується оцінка вартості одного року страхового стажу на рівні 1%. Тобто, при наявності страхового стажу 35 років пенсія встановлюється у розмірі 35% заробітку, визначеного для обчислення пенсії.

Зарахування місяця роботи до страхового стажу як повного місяця здійснюється за умови сплати за відповідний місяць роботи страхових внесків у сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок. У 2019 році мінімальний страховий внесок становить 918,06 грн (4173 грн (розмір мінімальної заробітної плати) х 22% (розмір єдиного соціального внеску).

Підвищення пенсії у зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму

Упродовж 2019 року таке підвищення пенсій провадитиметься двічі: з 1 липня та з 1 грудня. Підвищенню підлягають пенсійні виплати, розмір яких згідно із законодавством обчислюється виходячи із прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, зокрема, мінімальні розміри пенсії, надбавки за понаднормовий стаж, статусні підвищення (для прикладу – ветеранам війни), пенсії за особливі заслуги перед Україною тощо.

Разом з тим, підвищення мінімального розміру пенсії та надбавки до пенсії за понаднормовий стаж провадиться лише непрацюючим пенсіонерам. Пенсіонерам, які продовжують працювати, збільшення зазначених розмірів виплат здійснюватиметься після звільнення їх з роботи, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб на момент звільнення.

Не підвищуються

Залишаються у раніше призначеному розмірі підвищення (надбавки) до пенсій, зокрема:

• дітям війни (66,43 грн);

• на утриманців (150,00 грн — до пенсій, призначених відповідно Закону України «Про

загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»);

• громадянам, які необґрунтовано зазнали політичних репресій і згодом були реабілітовані —

в розмірі 54,40 грн, а членам їх сімей, яких було примусово переселено — 43,52 грн;

• громадянам, віднесеним до відповідних категорій потерпілих від Чорнобильської катастрофи: розміри додаткової пенсії, щомісячна компенсація сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи (у розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. № 1210).

Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам

Як і у попередні роки, пенсіонери, які після призначення (перерахунку) пенсій продовжували працювати та набули не менше 24 місяців страхового стажу, мають право звернутися до територіальних управлінь Пенсійного фонду України із заявою для проведення відповідного перерахунку пенсії. Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Якщо ж 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку пенсії) особа набуде у лютому 2019 року або до цього, пенсіонеру не обов’язково звертатися із заявою про перерахунок пенсії, оскільки його буде здійснено автоматичним способом з 1 квітня 2019 року, на підставі даних про страховий стаж, наявних у системі персоніфікованого обліку. Зазначений перерахунок провадитиметься на найбільш вигідних для пенсіонера умовах, тобто з урахуванням стажу після призначення (перерахунку) пенсії, або з урахуванням стажу та заробітної плати після призначення (перерахунку) пенсії.

Галина Гумницька

Заступник начальника

ТО УПФУ Тернопільської області

 

Затверджено показник середньої заробітної плати за грудень 2018 року та за 2018 рік

Затверджено показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” враховується для обчислення пенсії, за грудень 2018 року в сумі 9095 гривень 46 копійок, за 2018 рік в сумі 7810 гривень 88 копійок.

Отримуючи заробітну плату в “конвертах” пам’ятайте, що пенсій у “конвертах” немає!

Основною умовою призначення пенсії є наявність необхідного страхового стажу, який з 01.01.2019 повинен становити 26 років, з подальшим збільшенням цього показника. Тобто  ті, хто претендуватиме на пенсію за віком після 2028 року,  повинні будуть підтвердити вже 35 років страхового стажу.

Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страховий стаж - це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному страхуванню та за який щомісяця сплачуються страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менша від законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї в повному обсязі сплачено страхові внески до Пенсійного фонду, то такий місяць буде враховано до страхового стажу, а зарплату за цей місяць - для обчислення пенсії.

Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша від мінімального рівня, то і страховий стаж обчислюватиметься пропорційно до сплачених внесків.

У разі, коли роботодавець з якихось причин взагалі не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників  страховий стаж за періоди несплати не нараховується. Зазвичай це відбувається, коли працівнику платять зарплату в “конвертах”.

На сьогодні дуже просто контролювати свій страховий стаж. Для цього, кожен бажаючий  може звернутися до Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області та зареєструватися на Веб-порталі електронних послуг або  замовити послугу щомісячного СМС-інформування про накопичений страховий стаж та сплату внесків роботодавцем. Також можливо здійснити процедуру реєстрації самостійно – за допомогою електронного цифрого підпису (ЕЦП).

Порушуйте питання сплати внесків перед роботодавцем, щоб в подальшому не шкодувати про свою безтурботність - оскільки пенсій в “конвертах” немає!

Олена Бабій

Завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету

ТО УПФУ Тернопільської області

Про перерахунок пенсій та виплату субсидій пенсіонарам – на Дні відкритих дверей

Спеціалісти Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області провели День відкритих дверей, де роз’яснили присутнім про перерахунок пенсій з 1 березня та про виплату житлових субсидій у готівковій формі пенсіонерам.

Також спеціалісти Фонду розповіли присутнім про переваги легальної зайнятості, ризики отримання заробітної плати у “конвертах”, наголосивши на необхідності особистої свідомості в цих питаннях, адже майбутня соціальна захищеність кожного залежить від наявного страхового стажу, який підтверджується сплатою роботодавцями єдиного соціального внеску за найманих працівників, та розміру легальної заробітної плати працівників. 

Фото без опису

Учасників заходу також ознайомили з перевагами реєстрації на Веб – порталі Пенсійного фонду та послугою СМС-інформування, що надає громадянам можливість здійснювати постійний контроль за даними, що впливають на їхні пенсійні права.

 

 

Фото без опису

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду запрошує на День відкритих дверей

Об’єднане управління запрошує громадян, застрахованих осіб, страхувальників та пенсіонерів на День відкритих дверей, який відбудеться 22 лютого з 10.00 до 12.00 за адресою: вул.М.Кривоноса, 10 (відділ обслуговування громадян).

Тема заходу  – «Легальна зайнятість». Під час заходу фахівці Фонду надаватимуть роз’яснення щодо переваг легального працевлаштування, використання ВЕБ-порталу Пенсійного фонду України, а також про виплату субсидій та про перерахунок пенсій з 1 березня 2019 року.

 

Про монетизацію субсидій

  1.  Пенсіонери отримають допомогу від держави для оплати комунальних платежів за лютий 2019 року у березні разом з пенсією.
  2. Всі решта субсидіантів зможуть отримати субсидію з 12 березня у найближчому відділенні Ощадбанку за пред’явленням паспорту та ідентифікаційного коду.
  3. Увага! Таке поняття як обов’язковий платіж скасовується. Домогосподарство отримає субсидію готівкою та має самостійно розрахуватися за спожитий газ, тепло, воду, електроенергію, а кошти, які залишаться після оплати комуналки, може використати на свій розсуд.
  4. Оплата комунальних платежів після 20 березня не впливатиме на субсидію наступного місяця. Однак, якщо станом на травень 2019 року, у домогосподарства буде прострочена понад місяць заборгованість за послуги понад 340 гривень, субсидію на новий період 2019-2020рр не призначатимуть.
  5. Нагадаємо, щороку у травні відбувається процес перепризначення субсидій на новий рік. Тому усім отримувачам субсидій потрібно обов’язково подати Заяву і Декларацію про доходи в управління соціального захисту населення. Автоматичне перепризначення допомоги стосуватиметься лише тих, хто звернувся за субсидією вперше у 2019 році

 

Участь у семінарі для безробітних

Спеціалісти Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області взяли участь у черговому семінарі для тимчасово безробітних у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.

Фахівці Фонду інформували присутніх про переваги легального працевлаштування, наголосивши на негативних наслідках нелегальної зайнятості та отримання заробітної плати в «конвертах». Присутні ознайомилися з порядком оформлення документів для призначення пенсій та термінами її призначення, механізмом підрахунку трудового стажу, залежності розміру майбутньої пенсії від розміру трудового стажу і легально нарахованої заробітної плати.

Також спеціалісти об’єднаного управління розповіли учасникам заходу про перерахунок пенсій з 1 березня 2019 року та про виплати житлових субсидій у готівковій формі особам, які одержують пенсію.

 

Перерахунки пенсій у 2019 році

У 2019 році як і в попередніх роках буде проведено ряд перерахунків пенсій.

З 1 січня 2019 року Пенсійним фондом вже здійснений перерахунок мінімального розміру пенсії за віком для осіб, які досягли 65-річного віку. За наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної Законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Відповідно до ч.2 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” мінімальний розмір пенсії за віком для таких пенсіонерів становить 40% мінімальної заробітної плати, тобто 1669,20 грн. (4173,00*40%).

У січні ця категорія пенсіонерів вже отримала підвищені пенсії, а впродовж року тим пенсіонерам яким буде виповнюватись 65 років буде проводитись такий перерахунок.

З 1 березня 2019 року буде проведено автоматичний перерахунок відповідно до інфляції і зростання зарплат в країні, тобто осучаснення пенсій.

Формула перерахунку залишається незмінною. Вона застосовувалась для осучаснення пенсій в жовтні 2017 року, за нею розраховуються новопризначені пенсії. За нею будуть автоматично переглядатися пенсії кожного року.

Розмір пенсії = Сз х ІКЗ х Кс, де

– Сз – розмір середньої заробітної плати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії;

– ІКЗ – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати;

– Кс – коефіцієнт страхового стажу, який дорівнює множині кількості місяців стажу і вартості одного року страхового стажу.

Тобто ця формула враховує стаж (роки сплати соціальних внесків), рівень заробітної плати, яку отримував пенсіонер, і рівень середньої зарплати по країні – спеціальний показник для розрахунку пенсійних виплат. І саме цей показник буде тепер щорічно збільшуватись, а отже і збільшуватиметься розмір пенсії.

При проведенні перерахунку з березня 2019 року показник середньої заробітної плати в Україні, який враховано для обчислення пенсії – 3764,40 грн., збільшиться на відповідний коефіцієнт, який буде затверджено постановою Кабінету Міністрів України уже найближчим часом. Розмір збільшення пенсії буде у кожного пенсіонера індивідуальний, і залежатиме від тривалості стажу та величини одержуваної в період роботи заробітної плати.

З 1 квітня буде проведено перерахунок пенсій особам, які після призначення пенсії або попереднього перерахунку продовжували працювати і станом на 1 березня набули не менше як 2 роки стажу. У цьому випадку дорахується додатково напрацьований стаж, відповідно, збільшиться і розмір пенсії. У разі доцільності, буде враховано і заробітну плату за цей же період.

Мінімальні пенсії будуть перераховані також у зв’язку зі зростанням в 2019 році прожиткового мінімуму – від 1 липня (з 1497 грн до 1564 грн) та 1 грудня (з 1564 грн до 1638 грн). Відповідно вже з липня місяця наші літні люди будуть отримувати не менше 1564 грн. пенсійної виплати, а з грудня мінімальна пенсія становитиме 1638 грн.

Важливо! Перерахунки будуть проведені автоматично та не потребують особистих звернень пенсіонерів до Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області.

Тетяна Глух

Начальник Тернопільського об’єднаного управління

Пенсійного фонду України Тернопільської області

Про перерахунок пенсії з 01 березня 2019 року

            З 1 березня 2019 року  буде проведено автоматичний перерахунок відповідно до інфляції і зростання зарплат в країні, тобто осучаснення пенсій.

Формула перерахунку залишається незмінною. Вона застосовувалась для осучаснення пенсій в жовтні 2017, за нею розраховуються новопризначені пенсії. За нею будуть автоматично переглядатися пенсії кожного року.

Розмір пенсії  =  Сз  х  ІКЗ  х  Кс,   де

Сз – розмір середньої заробітної плати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії;

ІКЗ – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати;

Кс – коефіцієнт страхового стажу, який дорівнює множині кількості місяців стажу і вартості одного року страхового стажу.

Тобто ця  формула враховує стаж (роки сплати соціальних внесків), рівень заробітної плати, яку отримував пенсіонер, і рівень середньої зарплати по країні – спеціальний показник для розрахунку пенсійних виплат. І саме цей показник буде тепер щорічно збільшуватись, а отже і збільшуватиметься розмір пенсії.

При проведенні перерахунку з березня 2019 року показник середньої заробітної плати в Україні, який враховано для обчислення пенсії  – 3764,40 грн., збільшиться на 17 відсотків та складе 4404,35грн.

Важливо! Перерахунки з 01.03.2019 будуть проведені автоматично та  не потребують особистих звернень пенсіонерів до територіальних управлінь Пенсійного фонду України.

 

До уваги пенсіонерів – одержувачів субсидій!

06 лютого Кабінетом Міністрів України прийнято рішення щодо монетизації субсидій, відповідно до якого розрахунки за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії готівкою вже починаючи з березня.

Переліки всіх осіб, яким виплачуються субсидії, формують органи соціального захисту населення. АТ “Укрпошта” направить кожному отримувачу повідомлення про розмір та період виплат та яким чином отримати ці кошти.

Особам, які одержують пенсії, виплата житлових субсидій здійснюватиметься через Пенсійний фонд України одночасно з виплатою пенсій. Кошти будуть перераховуватися на рахунки пенсіонерів в банківських установах або на рахунки підрозділів АТ «Укрпошта» для подальшої доставки пенсії та субсидії. При цьому банківські установи проінформують своїх клієнтів про надходження коштів.

Нагадуємо, що виплата пенсій та субсидій буде проводитись синхронно з 4 по 25 число кожного місяця.

Тернопільське обєднане управління Пенсійного фонду України Тернопільсьекої області

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь