квітень-грудень 2019 року

Декларацію з податку на прибуток підприємств оновлено

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що 20.12.2019 у бюлетені «Офіційний вісник України» № 98/2019 опубліковано наказ Міністерства фінансів України від 14.11.2019 №481 (далі – Наказ №481), яким затверджено зміни до форми податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація).

14:35 26.12.2019

Гаряча лінія РРО

Нещодавно в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області в.о. першого заступника начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Руслан Цвігун під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувався із додзвонювачами щодо запровадження програмних РРО як альтернативи класичним

14:34 26.12.2019

Використання праці найманих осіб: визначаємо загальну кількість для застосування спрощеної системи оподаткування

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) однією з умов застосування спрощеної системи оподаткування для фізичної особи – підприємець є:

14:33 26.12.2019

Які вина відносять до столових? Визначаємо за зовнішнім виглядом виноробної продукції приналежність до столових вин

Правові відносини у сфері виноградарства та виноробства України, пов’язані з веденням виноградників та виробництвом винограду, вина та інших продуктів виноробства, визначає регламентацію і контроль в цих галузях виробництва, права і обов’язки виробників, повноваження органів виконавчої влади і спрямований на посилення боротьби з фальсифікацією виноробної продукції в Україні регулює Закон України від 16 червня 2005 року №2662-IV «Про виноград та виноградне вино» із змінами та доповненнями (далі – Закон №2662).

14:32 26.12.2019

Звіряємо розрахунки з бюджетами та цільовими фондами – через Електронний кабінет

Електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ) та нормативно-правовими актами, що прийняті на підставі та на виконання ПКУ, зокрема, проведення звірки розрахунків платників податків з державним та місцевими бюджетами. Також можна одержати документ, що підтверджує стан розрахунків, який формується автоматизовано шляхом вивантаження відповідної інформації з Електронного кабінету із накладенням електронного підпису посадової особи контролюючого органу та печатки контролюючого органу (ст. 421 ПКУ).

14:32 26.12.2019

Програмне забезпечення для РРО

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу власників реєстраторів розрахункових операцій. Так, Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» № 128-IX від 20.09.2019 передбачені зміни в порядок застосування РРО, зокрема:

Про виправлення окремих помилок у графі 2 зведеної податкової накладної

Пунктом 11 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за №137/28267 (далі – Порядок №1307) визначено, що при нарахуванні податкових зобов’язань відповідно до п. 198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку складає окремі зведені податкові накладні за товарами/послугами, необоротними активами, які призначаються для їх використання/починають використовуватися:

Щоб отримати податкову знижку, на Тернопільщині задекларували 67 млн грн витрат

На початок грудня у період деклараційної кампанії 2019 року правом на податкову знижку скористалися 5112 мешканців Тернопільщини. За цей час вони задекларували 67 млн грн витрат. Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість декларантів зросла на 696 осіб, а задекларована ними сума – на 17 млн гривень.

Пільгова нерухомість

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. п. 266.3.1 п. 266.3 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

14:30 26.12.2019

Підприємницька діяльність припинена: звіт та сплата єдиного внеску

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. п. 3 п. 1 розд. ІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449 (далі – Інструкція №449), платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є фізичні особи-підприємці (далі – ФОП), в тому числі ФОП – платники ЄП.

14:30 26.12.2019