2020 рік

Мала податкова реформа: відповідальність платників податків та контролюючих органів

Головне управління ДПС у Тернопільській області продовжує цикл роз’яснень нововведень, передбачених Законом України від 16 січня 2020 року №466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві». Нагадаємо, що законодавчі норми закону набрали чинності 23 травня 2020 року.

12:18 19.10.2020

Податкова знижка за освіту дитини: готуємо документи

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до ст.166 п.166.3 Податкового кодексу України подати декларацію з метою отримання податкової знижки мають право громадяни, які понесли витрати на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

Граничний термін сплати єдиного внеску – 19 жовтня

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

12:18 19.10.2020

Вірно заповнені реквізити на сплату платежів – захист від штрафу

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує про вимоги щодо заповнення платіжних документів на сплату податків і зборів та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ), які визначені Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 р. №666 (далі - Порядок №666).

12:10 19.10.2020

Тернополяни отримали 16978 електронних підписів від податкової

Платникам Тернопільщини впродовж трьох кварталів цього року працівники сектору реєстрації користувачів управління (центру) сертифікації ключів ІДД ДПС України, що діє у ЦОПі Тернопільської ДПІ, видали у чотири рази більше, ніж минулоріч посилених сертифікатів електронного цифрового підпису. Так, у січні-вересні 2020 року наші краяни отримали 16 978 електронних підписів, тоді, як у минулому році – 4187. Вважаємо за доречне нагадати, що послуги з видачі посилених сертифікатів відкритих ключів електронного цифрового підпису для юридичних осіб, приватних підприємців та громадян є безкоштовними.

12:10 19.10.2020

На розвиток територіальних громад Тернопілля землевласники спрямували 275,8 млн грн земельної плати

Упродовж дев’яти місяців цього року платники податків сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини 275 млн 759,7 тис. грн плати за землю. Це перевищило очікувані надходження на 9,8 відсотка. Відтак бюджети додатково отримали 24,5 млн гривень.

12:09 19.10.2020

Мала податкова реформа: cтягнення податкового боргу

12:09 19.10.2020

Варто пам’ятати про сплату єдиного внеску

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до Закону України від 08 липня  2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

12:08 19.10.2020

Власники елітної нерухомості сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщині майже 104 млн гривень

Упродовж січня-вересня 2020 року власники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплатили до місцевих бюджетів Тернопілля 103 млн 500,5 тис. гривень. Це перевищило очікувані надходження на 19,6 млн гривень, а порівняно з відповідним періодом минулого року сплата зросла на 13,9 млн гривень.

12:08 19.10.2020

Новий сервіс ДПС надає доступ до інтегрованих карток платника

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до статті 421 Податкового кодексу України в ІТС «Електронний кабінет» запроваджено електронний сервіс з використанням якого платники мають можливість доступу у режимі реального часу до даних інтегрованих карток платників, а також отримання підтверджуючого документу щодо стану розрахунків платника з бюджетом та фондами соціального та пенсійного забезпечення.