2020 рік

Довідка про доходи для підприємців єдиного податку першої-третьої груп

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. 294.1 ст. 294 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку, зокрема, першої та другої груп є календарний рік.

16:54 01.10.2020

На Тернопільщині понад 28000 приватних підприємців обрали спрощену систему оподаткування

Станом на початок вересня 2020 року на обліку перебували 35121 приватний підприємець, що на 691 більше, ніж торік. Із них 34033 або 97% – основні платники податків, які здійснюють діяльність, а це плюс 785 до січня-серпня минулого року. Зросла кількість підприємців, які провадять діяльність, застосовуючи спрощену систему оподаткування, на 1523 особи, тобто цьогоріч їх є 28015. Загальну систему оподаткування застосовують 6018 підприємців.

15:35 30.09.2020

Корисні копалини, які не належать до об’єкта оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин

Згідно із п. 252.4 ст. 252 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до об’єкта оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин не належать:

15:35 30.09.2020

Продаж паливно-мастильних матеріалів підприємцями-спрощенцями першої-третьої груп

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. п. 3 п. п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 295 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) не можуть бути платниками єдиного податку першої-третьої груп суб’єкти господарювання, зокрема, фізичні особи-підприємці, які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин).

15:34 30.09.2020

Для розвитку тернопільського бізнесу карантин – не перешкода

За час дії карантинних заходів на Тернопільщині зареєстровано та взято на облік 2608 суб’єктів підприємницької діяльності. Такі дані містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області Іван Пунько.

15:34 30.09.2020

Наслідки подання одночасно двох або більше уточнюючих податкових розрахунків за ф. 1ДФ

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що згідно із п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

15:34 30.09.2020

На Тернопільщині серед фахівців податкової служби провели 332 антикорупційних заходи

З початку року фахівці відділу з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС у Тернопільській області провели 25 перевірок та службових розслідувань щодо причетності посадових осіб податкової служби регіону до вчинення правопорушень, пов'язаних із корупцією. Відтак матеріали щодо трьох осіб спрямовано до спеціально-уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції для вжиття визначених законом заходів.

15:33 30.09.2020

Електронний сервіс «Пошук акцизної марки»

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що з метою запровадження та вдосконалення нових електронних сервісів ДПС України за підтримки Міністерства фінансів України запустила проєкт електронного сервісу «Пошук акцизної марки».

15:33 30.09.2020

Строки сплати для юридичних осіб-платників єдиного податку четвертої групи

Відповідно до п. п. 295.9.2 п. 295.9 ст. 295 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку четвертої групи сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах:

15:32 30.09.2020

Обов’язкове нарахування мінімальної заробітної плати

Відповідно до ст. 1 Закону України від 24 березня 1995 року №108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон) заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

15:32 30.09.2020