2020 рік

Борг фізичної особи не є підставою для анулювання реєстрації платника єдиного податку

Відповідно до п. п. 3 п. 299.10 ст. 299 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу, зокрема, у випадках, визначених п. п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ.

16:28 22.12.2020

Перейменування назви міста, вулиці зобов’язує оновити об’єкти оподаткування за новими даними

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, якщо відбулось перейменування назви міста, вулиці тощо, де розміщений об’єкт оподаткування, то платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою №20-ОПП (далі – повідомлення за ф. №20-ОПП) з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування.

16:27 22.12.2020

Громади Тернопільщини отримали 96,8 млн грн акцизного податку від продажу алкоголю і тютюну

Упродовж одинадцяти місяців цього року суб’єкти підприємницької діяльності, які виробляють підакцизну продукцію на теренах Тернопільщини, сплатили до державного бюджету 14,5 млн грн акцизного податку. Додаткові надходження платежу склали 900 тис. грн, оскільки сплатили на 6,1 відсотка більше, ніж очікувалося. Основна сума податку, а це 14,3 млн грн надійшло від виробництва горілчаної продукції. Виготовлення спирту та пива додало бюджету країни від Тернопілля по 100 тис. грн акцизного податку.

16:27 22.12.2020

Поточний рахунок заблоковано: можливість поповнення рахунка в СЕА ПДВ готівкою або через термінал

Відповідно до п. 200 прим. 1.2 ст. 200 прим. 1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА ПДВ). Розрахунки з бюджетом у СЕА ПДВ здійснюються з цих рахунків, крім випадку, передбаченого п. 87.1 ст. 87 ПКУ.

16:25 22.12.2020

Акцизна накладна: виправляємо помилку в графі «Реквізити митної декларації»

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затверджений наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 №262 (далі – Порядок).

16:19 21.12.2020

На Тернопільщині порушували правила торгівлі алкоголем та тютюном

Упродовж січня-листопада 2020 року фахівці управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Тернопільській області провели 261 перевірку суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. До порушників застосували фінансові санкції на суму 13 млн 444,3 тис. гривень.

16:19 21.12.2020

Податкова знижка: повернення витрат за сплату процентів по іпотечному житловому кредиту

Згідно з п. п. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку на доходи фізичних осіб має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема, частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до ст. 175 ПКУ.

16:18 21.12.2020

За отриману одноразову матеріальну допомогу не нараховують та не сплачують єдиний внесок

Відповідно до п. 2 ст. 1 Закону України від 4 грудня 2020 року №1071-ІX «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – Закон №1071) соціальна підтримка застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі – обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)), у 2020 році реалізується, зокрема, у формах:

16:18 18.12.2020

Податкова застава діє від 3060 гривень

Головне управління ДПС у Тернопільській області інформує, що Законом України від 4 грудня 2020 р. №1072-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2» збільшено суму податкового боргу, відносно якої застосовуються заходи стягнення з 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, це 1020 гривень, до 180 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян відповідно – 3060 гривень.

16:17 18.12.2020