2020 рік

На вебпорталі ДПС можна дізнатись про податковий борг

Управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що Законом України від 16.01.2020 №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесені зміни до п. 35.4 статті 35 Податкового кодексу України щодо порядку сплати податків та зборів.

09:14 03.08.2020

Застосовуємо РРО по-новому

Нещодавно в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області заступник начальника управління – начальник відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування Головного управління ДПС у Тернопільській області Андрій Вегера під час Інтернет-конференції поспілкувався із дописувачами щодо застосування програмного РРО за новими правилами.

09:13 03.08.2020

Дії платника ПДВ при «зайво складеній» податковій накладній

Особливості складання розрахунків коригування до зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) «зайво складених» податкових накладних визначено п. 24 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307 (далі – Порядок №1307), згідно з яким у разі реєстрації в ЄРПН двох і більше податкових накладних, складених на одну операцію з постачання товарів/послуг, постачальник (продавець) складає розрахунок коригування до «зайво складених» податкових накладних.

09:12 03.08.2020

За порушення законодавства з ЄВ діє адміністративна відповідальність

Відповідно до ст. 26 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) посадові особи платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) несуть адміністративну відповідальність за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску; неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску.

09:12 03.08.2020

Увага! Продаж заставного майна

Управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу платників податків. Відповідно до ст. 95 Податкового кодексу України, при непогашенні платниками податків податкового боргу протягом двох місяців, територіальні органи ДПС здійснюють за платника податків заходи щодо погашення податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а при їх недостатності – шляхом продажу майна, яке перебуває у податковій заставі. Такі заходи здійснюються на підставі відповідного рішення суду.

15:54 29.07.2020

Режим операційного дня для сплати податків змінено!

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до «Технологічного регламенту роботи системи електронних платежів Національного банку України», затвердженого Рішенням Правління  Національного банку України від 25.02.2020 №142 (зі змінами), Державна казначейська служба України з метою створення сприятливих умов для платників податків, зборів та інших платежів до бюджетів, повідомляє, що з 03.08.2020 року учасник системи електронних платежів НБУ Казначейство ЕАП (код банку 899998) буде працювати в режимі 23/7.

На Тернопільщині працівникам виплатили майже 13,4 млн грн заборгованої зарплати

Майже 13,4 млн грн заборгованої зарплати виплатили 106 підприємств Тернопільщини у січні-червні цього року. Такий результат індивідуальної роз’яснювальної роботи, яку провели фахівці Головного управління ДПС у Тернопільській області із керівниками юросіб-боржників. Загалом до просвітницького діалогу було запрошено 108 таких осіб. Відтак працівникам виплатили зарплатний борг, а бюджети отримали 3,3 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 2,2 млн грн єдиного внеску.

15:53 29.07.2020

Сплата земельного податку із запізненням з вини податкової – без відповідальності для фізичної особи

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до абзаців першого-четвертого п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ, до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ.

15:53 29.07.2020

Щодо обмеження граничної суми розрахунків на внески до статутного фонду

Відповідно до п. 6 розд. ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року №148 (далі – Положення №148), суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами, зокрема, з фізичними особами – у розмірі до 50000 (п’ятдесяти тисяч) грн уключно.

15:52 29.07.2020

Нові правила для подання форми №20-ОПП

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що Міністерство фінансів України наказом від 24.06.2020 р. №323 (зареєстрований в Мін'юсті 01.07.2020 р. за №606/34889) затвердило зміни до Порядку обліку платників податків і зборів (далі – Наказ №323). Наказ №323 набрав чинності з 27 липня 2020 року.

15:52 29.07.2020