2020 рік

Мала податкова реформа: податковий аудит

Головне управління ДПС у Тернопільській області продовжує цикл роз’яснень нововведень, передбачених Законом України від 16 січня 2020 року №466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві». Нагадаємо, що законодавчі норми закону набрали чинності 23 травня 2020 року.

15:52 29.07.2020

На Тернопільщині декларантам уже повернули 7,7 млн грн податку

Хоч деклараційна кампанія 2020 року завершилася, ті, хто ще не встиг скористатися своїм правом на податкову знижку, можуть це зробити до кінця року. Упродовж першого півріччя документи задля повернення податку подали 3315 жителів Тернопільщини. Задля податкової знижки наші краяни задекларували 51,4 млн грн витрат.

15:51 29.07.2020

Мала податкова реформа: відповідальність платників податків та контролюючих органів

15:50 29.07.2020

Про програмне РРО – на «гарячій лінії» від ДПС

З 1 серпня мають стартувати програмні РРО. Аби вчасно підготуватись платникам у третій декаді липня цього року в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області провели сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Що потрібно знати для роботи з програмним РРО».

15:48 29.07.2020

Фінансова звітність для подання у податкову

Платниками податку на прибуток (крім неприбуткових установ та організацій) разом з відповідною Податковою декларацією з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) за календарний квартал, півріччя, три квартали подається проміжна фінансова звітність, складена за національними стандартами, яка включає баланс та звіт про фінансові результати. До річної Декларації такі платники подають відповідну річну фінансову звітність, яка включає Баланс, Звіт про фінансові результати, Звіт про рух грошових коштів, Звіт про власний капітал та Примітки до річної фінансової звітності (форми №№1-5).

15:48 29.07.2020

Скористайтесь алгоритмом для розрахунку не сплачених до бюджету сум ПДВ у зв’язку з отриманням податкових пільг

Відповідно до п. 30.1 ст. 30 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова пільга – передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов’язку щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності підстав, визначених п. 30.2 ст. 30 ПКУ.

15:47 29.07.2020

Мала податкова реформа: cтягнення податкового боргу

15:47 29.07.2020

Тернопільщина: сплата з податку на прибуток зросла

Суб’єкти господарювання Тернопільщини сплатили до Зведеного бюджету України 161,4 млн грн податку на прибуток упродовж першого півріччя цього року. Із них до державного бюджету надійшло 143,9 млн грн, місцеві бюджети отримали 17,5 млн гривень. Сплата перевищила очікувані надходження на 5,3 відсотка до держбюджету та 23,3 відсотка до місцевих скарбниць. Відтак вони отримали відповідно 136,7 тис. грн та 14,2 тис. грн податку на прибуток додатково. Порівняно з січнем-червнем минулого року надходження цього платежу до зведеного бюджету збільшились на 8,3 млн гривень.

Коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства за ІІ квартал 2020 року

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу, що відповідно до п. 252.16 ст. 252 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) розрахункова вартість товарної продукції гірничого підприємства визначається за сумою витрат, обчислених згідно з п. п. 252.11-252.15 ст. 252 ПКУ, та коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства, що визначений у протоколах Державної комісії України по запасах корисних копалин.

08:51 27.07.2020