2020 рік

Подання річної декларації про майновий стан і доходи при подвійному статусі підприємця

Відповідно до п. п. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) незалежна професійна діяльність – це участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, приватних виконавців, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою – підприємцем (за виключенням випадку, передбаченого п. 65.9 ст. 65 ПКУ) та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

16:34 06.10.2020

Термін для сплати донарахувань, після судового оскарження

Згідно з п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) при визначенні грошового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 п. 54.3 ст. 54 ПКУ, платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму грошового зобов’язання протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

16:33 06.10.2020

Арештувати майно можуть за певних обставин

Відповідно до п. 94.1 ст. 94 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) адміністративний арешт майна платника податків (далі – арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов’язків, визначених законом.

17:18 05.10.2020

Коли формує звітність підприємець-спрощенець в Електронному кабінеті

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що подання документів засобами електронного зв’язку в електронній формі здійснюється платниками відповідно до норм Податкового кодексу України та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №557 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 01.06.2020 №261) (далі – Порядок).

17:18 05.10.2020

На Тернопільщині надходження до місцевих бюджетів збільшились завдяки сумлінним платникам

Понад 3 млрд 262,4 млн грн перерахували до місцевих бюджетів краю платники податків упродовж дев’яти місяців 2020 років. Це – плюс 197,5 млн грн до очікуваних надходжень, що складає у 6,4 відсотка. Порівняно з січнем-вереснем минулого року сплата зросла на 193,1 млн грн або на 6,3 відсотка. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області Іван Пунько.

17:17 05.10.2020

Мала податкова реформа: зміни щодо повернення помилково сплачених коштів

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що Законом України від 16 січня 2020 року №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон №466), було внесено зміни, зокрема до ст. 43 Податкового кодексу України  (далі – ПКУ) у частині порядку повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені.

17:17 05.10.2020

Відповідальність за порушення умов застосування податкової соціальної пільги з ПДФО

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу, що відповідно до п. п. 169.2.4 п. 169.2 ст. 169 розділу IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) якщо платник податку порушує норми п. 169.2 ст. 169 ПКУ, внаслідок чого, зокрема, податкова соціальна пільга застосовується також під час отримання інших доходів протягом будь-якого звітного податкового місяця або за кількома місцями отримання доходів, такий платник податку втрачає право на отримання податкової соціальної пільги за всіма місцями отримання доходу починаючи з місяця, в якому мало місце таке порушення, та закінчуючи місяцем, в якому право на застосування податкової соціальної пільги відновлюється.

16:55 01.10.2020

Від реалізації підакцизних товарів територіальні громади Тернопілля отримали 67,2 млн грн

Трохи більше 11,1 млн грн акцизного податку перерахували до державного бюджету суб’єкти господарювання Тернопільщини у січні-серпні 2020 року. Фактична сплата перевищила очікувані надходження на 6,8 відсотка. Відтак скарбниця держави додатково отримала 750 тис. грн цього платежу.

16:55 01.10.2020

Таблиця даних: нюанси заповнення товарів/послуг придбаних у не платників ПДВ

Відповідно до п. 12 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року №1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Порядок зупинення) платник податку має право подати до ДПС таблицю даних платника ПДВ (далі – Таблиця) за встановленою формою (додаток 5).

16:54 01.10.2020