2020 рік

Туристичний збір: кому доведеться платити

Відповідно до п. п. 268.2.1 п. 268.2 ст. 268 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками туристичного збору (далі – збір) є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених п. п. 268.5.1 п. 268.5 ст. 268 ПКУ.

11:02 23.10.2020

Щодо індивідуальної податкової консультації в усній формі

Пунктом 52.4 ст. 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено, що індивідуальні податкові консультації, зокрема, в усній формі надаються контролюючим органом, визначеним п. п. 41.1.1 п. 41.1 ст. 41 ПКУ, а також державними податковими інспекціями.

10:57 23.10.2020

Щоб підтвердити право на пільгу зі сплати земельного податку

Відповідно до п. 287.2 ст. 287 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) облік фізичних осіб – платників податку і нарахування відповідних сум проводяться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки щороку до 1 травня.

10:57 23.10.2020

«Ідентифікаційний номер» для дитини без відвідин податкової

Згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року №691 «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини» із змінами та доповненнями (далі – Постанова №691) в межах комплексної послуги «єМалятко» надано можливість:

10:57 23.10.2020

Мала податкова реформа: податкові консультації в електронній формі

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що 23.05.2020 набрав чинності Закон України від 16 січня 2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон №466), яким було внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), зокрема у частині вдосконалення порядку надання податковими органами індивідуальних податкових консультацій (далі – ІПК).

10:56 23.10.2020

Розрахунки через платіжний термінал та обов’язкові реквізити фіскального чека

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу суб’єктів господарювання. При здійсненні розрахунків у безготівковій формі із застосуванням електронних платіжних засобів, з використанням платіжного терміналу, поєднаного з реєстратором розрахункових операцій (далі – РРО), суб’єкт господарювання повинен проводити розрахункові операції через належним чином зареєстрований РРО із роздрукуванням відповідних розрахункових документів, крім суб’єктів господарювання, які згідно з чинним законодавством можуть не застосовувати РРО при розрахунках за продані товари та надані послуги.

10:56 23.10.2020

Місцеві скарбниці Тернопільщини отримали майже три мільярди податку на доходи фізичних осіб

Упродовж січня-вересня 2020 року платники Тернопільщини сплатили 2 млрд 988,7 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження даного платежу зросли на 180 млн 619,4 тис. грн або плюс 6,4 відсотка.

10:56 23.10.2020

«Адреса реєстрації місця проживання» та «адреса фактичного місця проживання» в заявах за ф. № 1-ДР або № 5-ДР при заповненні іноземцем

Відповідно до п. 70.2 ст. 70 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та п. 5 розд. ІІІ Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 №822 (далі – Положення №822) до облікової картки фізичної особи – платника податків вноситься така інформація:

12:05 21.10.2020

Варто поспішити із отриманням податкової знижки

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що податковою знижкою можуть скористатись громадяни України, які отримують офіційну заробітну плату або працюють за договорами цивільно-правового характеру, які сплачують податок з доходів фізичних осіб. Фізичні особи-підприємці права на податкову знижку не мають, оскільки податок з доходів фізичних осіб не сплачують.

12:05 21.10.2020

Визначаємо обсяг для реєстрації платника ПДВ

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. 181.1 ст. 181 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку першої-третьої групи.