2020 рік

Задля підтримки армії на Тернопільщині сплатили 163,6 млн гривень

Упродовж семи місяців 2020 року платники податків Тернопілля на підвищення обороноздатності країни перерахували до державного бюджету 163 млн 554 тис. грн військового збору. Порівняно з січнем-липнем минулого року надходження цього платежу зросли на 6,4 млн гривень. Сплата перевищила очікувані надходження на 154 тис. гривень.

16:58 10.08.2020

Мала податкова реформа: оподаткування доходів фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців

Головне управління ДПС у Тернопільській області продовжує цикл роз’яснень нововведень, передбачених Законом України від 16 січня 2020 року №466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві». Нагадаємо, що законодавчі норми закону набрали чинності 23 травня 2020 року.

16:57 10.08.2020

Оренда, лізинг будівлі сільськогосподарського товаровиробника із податком на нерухомість

Згідно з п. п. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

14:21 07.08.2020

Суб’єкти господарювання, які зобов’язані вести облік товарних запасів

Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

14:21 07.08.2020

Щодо відображення у додатку АВ до Податкової декларації з податку на прибуток дивідендів

Підпунктом 57.1 прим. 1.1 п. 57.1 прим. 1 ст. 57 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено, що у разі прийняття рішення щодо виплати дивідендів платник податку на прибуток – емітент корпоративних прав, на які нараховуються дивіденди, проводить зазначені виплати власнику таких корпоративних прав незалежно від того, чи є оподатковуваний прибуток, розрахований за правилами, визначеними ст. 137 ПКУ.

До місцевих скарбниць Тернопілля сплатили понад 2,4 млрд грн податків

До місцевих бюджетів Тернопілля платники податків перерахували 2 млрд 421,4 млн грн платежів у січні-липні цього року. Це перевищило очікувані надходження на 1,3 відсотка. Відтак територіальні громади додатково отримали 30,5 млн гривень. Порівняно з січнем-липнем 2019 року сплата зросла на 106 млн грн або на 4,6 відсотка.

14:21 07.08.2020

На соціальні гарантії бізнес Тернопільщини спрямував понад 2,2 млрд грн єдиного внеску

Впродовж січня-липня 2020 року суб’єкти господарювання Тернопілля сплатили 2 млрд 224,1 млн грн єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Це перевищило очікування на 306,7 млн гривень і склало 116 відсотків. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області Іван Пунько. «Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження цього платежу зросли на 83 млн гривень, якщо у відсотках, то це плюс 3,9 відсотка», – деталізував він.

10:00 06.08.2020

Оновлені правила надання податкових консультацій

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466), внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) в частині вдосконалення порядку надання податковими органами індивідуальних податкових консультацій (далі – ІПК).

10:00 06.08.2020

Заповнення обов’язкового реквізиту податкової накладної із врахуванням оновленого УКТ ЗЕД

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що з 3 липня 2020 року набрав чинності Закон України від 04.06.2020 №674-ІХ «Про Митний тариф України», яким передбачено заповнюючи податкові накладні на основі оновлених кодів Українського класифікатора зовнішньоекономічної діяльності (далі – УКТ ЗЕД). Для зручності використання платниками податків УКТ ЗЕД (версії 2017 року) Державна митна служба України наказом від 01.07.2020 №234 затвердила Перехідні таблиці від УКТ ЗЕД версії 2012 року до УКТ ЗЕД версії 2017 року, які є довідковим матеріалом.

10:00 06.08.2020

Декларація з плати за землю: подання документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки

Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 01 січня і не пізніше 20 лютого поточного року, подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

09:59 06.08.2020