2020 рік

Договір довгострокового страхування життя: алгоритм розрахунку податкової знижки

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що Порядок застосування платником податку – фізичною особою права на податкову знижку передбачений ст. 166 розд. IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

14:01 30.12.2020

Щодо застосування РРО та/або ПРРО при наданні послуг бібліотеками

Відповідно до ст. 10 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмних РРО (далі – ПРРО) з використанням розрахункових книжок (далі – РК) та книг обліку розрахункових операцій (далі – КОРО), а також граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого застосування РРО та/або ПРРО є обов’язковим, встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної економічної політики, формування та реалізацію державної фінансової політики.

14:00 30.12.2020

Малий бізнес Тернопільщини надає перевагу спрощеній системі оподаткування

Станом на початок грудня 2020 року на обліку в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області перебували 35251 фізична особа – підприємець. Понад 97 відсотків із них, а це – 34164 платники, здійснюють діяльність та сплачують податкові платежі. При чому, 82 відсотки із них застосовують спрощену систему оподаткування, а це – 28138 підприємців. На загальній системі оподаткування провадять діяльність, 6026 осіб, що складає 18 відсотків.

14:00 30.12.2020

Обережно – шахраї активізувались! Бережіть свої гроші!

Головне управління ДПС у Тернопільській області доводить до відома широкого кола громадськості Тернопільщини про те, що останнім часом в обласному центрі та районах області набули непоодинокі спроби невстановлених шахраїв злочинним шляхом заволодіти матеріальними цінностями у вигляді грошових коштів суб’єктів підприємницької діяльності.

Тернопільщина: у сфері бізнесу задіяні понад 59 тисяч осіб

На початок грудня 2020 року в органах ДПС у Тернопільській області перебувало на обліку 59490 основних платників податків. Значна частина з них приватні підприємці – 35251 особа. Трохи менше перебувало на обліку юридичних осіб, а це 24239 суб’єктів господарювання. Порівняно з одинадцятьма місяцями минулого року підприємців побільшало на 682 особи та додалася 791 юрособа.

09:09 28.12.2020

Що варто знати про податкову вимогу

Відповідно до п. 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання.

09:09 28.12.2020

Коли продаж с/г товарів на території села підприємствами споживчої кооперації потребує застосування РРО

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року №1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Постанова №1336), затверджений Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі – Перелік №1336).

09:09 28.12.2020

Як підприємці фіксуватимуть доходи з нового року

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що Законом України від 14 липня 2020 року №786-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців» п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України  (далі – ПКУ) викладено у новій редакції.

09:08 28.12.2020

Соціальна підтримка громадян та малого бізнесу: нюанси списання та відстрочення податкового боргу

В останню декаду грудня цьогоріч у Головному управлінні ДПС у Тернопільській області начальник управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Тернопільській області Михайло Манастирський під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувався із додзвонювачами щодо актуальних питань списання та відстрочення податкового боргу.

09:06 24.12.2020

Заява на реєстрацію платника ПДВ лише в електронному вигляді

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що Наказом Міністерства фінансів України від 21.10.2020 №629, внесено зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість (далі – Положення).

09:05 24.12.2020