2020 рік

Коли заяву на списання боргу із єдиного внеску подали із запізненням

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що Законом України від 4 грудня 2020 року №1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» врегульовано списання недоїмки з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тих платників, які звернулися із заявами про списання на підставі Законів України від 13 травня 2020 року №592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі – Закон №592) та від 14 липня 2020 року №786-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців» (далі – Закон №786), у строк до 31 серпня 2020 року, але їх діяльність як суб’єктів підприємницької діяльності на момент звернення вже була припинена в періоді з 1 січня 2017 року до 3 червня 2020 року.

09:04 24.12.2020

Коли таки доведеться юрособі платнику єдиного податку третьої групи відмовитися від застосування спрощенки

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) відмова від спрощеної системи оподаткування платниками єдиного податку третьої групи здійснюється в порядку, визначеному підпунктами 298.2.1-298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ.

09:04 24.12.2020

На Тернопільщині понад 11,7 тисяч жителів задекларували доходи

Упродовж січня-листопада 2020 року 11715 жителів Тернопільського краю задекларували свої статки. Про отримані минулоріч неоподатковані доходи заявили 6882 особи. Правом на податкову знижку за цей період скористалися 4833 громадяни. Вони заявили про отримання минулоріч 638,7 млн грн доходів, що на 196,8 млн грн більше, ніж попереднього року.

09:03 24.12.2020

Купувати алкоголь в Інтернеті не завжди безпечно.

Традиційно, напередодні Новорічних та Різдвяних свят, коли серед жителів області зростає попит на алкоголь, особливої популярності набувають інтернет-майданчики, де продавці пропонують міцні напої, ціна яких значно нижча, ніж у звичайних магазинах.

17:01 23.12.2020

Заниження ПДФО за результатами перевірки відображають у податковому розрахунку ф. №1ДФ

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до п. п. 20.1.43 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) посадові особи органів державної податкової служби мають право, зокрема, проводити у визначеному законодавством порядку перевірку показників, пов’язаних із своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплатою усіх передбачених ПКУ податків та зборів, виконанням законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

16:09 23.12.2020

Фальсифікату на 24 мільйони гривень вилучено податковою міліцією з початку року.

Працівниками податкової міліції Головного управління ДФС у Тернопільській області постійно проводиться комплекс оперативно-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання надходженню в обіг незаконно виготовленої підакцизної продукції.

16:09 23.12.2020

Суми, що не включають до доходу підприємця платника єдиного податку першої-третьої груп

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. 292.11 ст. 292 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до складу доходу, визначеного ст. 292 ПКУ, не включаються:

16:08 23.12.2020

Застосування РРО підприємцями – єдиноподатниками, які реалізовують технічно складні побутові товари

Відповідно до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні РРО (далі – ПРРО) не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

16:08 23.12.2020

Законодавчі новації для підтримки бізнесу під час карантину

Днями начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області Іван Пунько під час Інтернет-конференції поспілкувався із дописувачами щодо законодавчих новацій для підтримки бізнесу під час карантину.

16:28 22.12.2020