Офіційні доходи жителів Тернопільщини посприяли наповненню бюджетів на 3,8 млрд грн ПДФО

Дата: 18.12.2020 16:17

Упродовж січня-листопада 2020 року суб’єкти господарювання Тернопільської області спрямували на розвиток територіальних громад 3 млрд 801,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження платежу зросли на 278,6 млн грн або плюс 7,9 відсотка. Додаткові надходження склали 273,1 млн грн, адже сплатили на 7,7 відсотка більше, ніж очікувалося.

З усієї суми надходжень державний бюджет отримав 962,1 млн цього платежу. Місцеві бюджети поповнились на 2 млрд 839,1 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Додатково скарбниці отримали 68,6 млн грн та 204,5 млн грн відповідно, оскільки сплата перевищила очікування до держбюджету на 7,7 відсотка, а до місцевих – а 7,8 відсотка.

Варто мати на увазі, що даний платіж є одним із бюджетоформуючих дохідної частини місцевих скарбниць. Так, по області частка податку на доходи фізичних осіб у надходженнях до місцевих бюджетів складає 70 відсотків, а у скарбниці міста Тернополя – 60 відсотків. Необхідно зауважити, що дані кошти використовуються на реалізацію різних соціальних програм краю, виплату стипендій, різних допомог тощо. Тому субєкти господарювання, які дбають про добробут рідного Тернопілля, зобовязані дотримуватись законодавства про оплату праці та сплачувати податок на доходи фізичних осіб у повному обсязі.

Відділ пресслужби