2020 рік

Режим операційного дня для сплати податків змінено!

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до «Технологічного регламенту роботи системи електронних платежів Національного банку України», затвердженого Рішенням Правління  Національного банку України від 25.02.2020 №142 (зі змінами), Державна казначейська служба України з метою створення сприятливих умов для платників податків, зборів та інших платежів до бюджетів, повідомляє, що з 03.08.2020 року учасник системи електронних платежів НБУ Казначейство ЕАП (код банку 899998) буде працювати в режимі 23/7.

На Тернопільщині працівникам виплатили майже 13,4 млн грн заборгованої зарплати

Майже 13,4 млн грн заборгованої зарплати виплатили 106 підприємств Тернопільщини у січні-червні цього року. Такий результат індивідуальної роз’яснювальної роботи, яку провели фахівці Головного управління ДПС у Тернопільській області із керівниками юросіб-боржників. Загалом до просвітницького діалогу було запрошено 108 таких осіб. Відтак працівникам виплатили зарплатний борг, а бюджети отримали 3,3 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 2,2 млн грн єдиного внеску.

15:53 29.07.2020

Сплата земельного податку із запізненням з вини податкової – без відповідальності для фізичної особи

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до абзаців першого-четвертого п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ, до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ.

15:53 29.07.2020

Щодо обмеження граничної суми розрахунків на внески до статутного фонду

Відповідно до п. 6 розд. ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року №148 (далі – Положення №148), суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами, зокрема, з фізичними особами – у розмірі до 50000 (п’ятдесяти тисяч) грн уключно.

Нові правила для подання форми №20-ОПП

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що Міністерство фінансів України наказом від 24.06.2020 р. №323 (зареєстрований в Мін'юсті 01.07.2020 р. за №606/34889) затвердило зміни до Порядку обліку платників податків і зборів (далі – Наказ №323). Наказ №323 набрав чинності з 27 липня 2020 року.

15:52 29.07.2020

Мала податкова реформа: податковий аудит

Головне управління ДПС у Тернопільській області продовжує цикл роз’яснень нововведень, передбачених Законом України від 16 січня 2020 року №466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві». Нагадаємо, що законодавчі норми закону набрали чинності 23 травня 2020 року.

На Тернопільщині декларантам уже повернули 7,7 млн грн податку

Хоч деклараційна кампанія 2020 року завершилася, ті, хто ще не встиг скористатися своїм правом на податкову знижку, можуть це зробити до кінця року. Упродовж першого півріччя документи задля повернення податку подали 3315 жителів Тернопільщини. Задля податкової знижки наші краяни задекларували 51,4 млн грн витрат.

15:51 29.07.2020

Мала податкова реформа: відповідальність платників податків та контролюючих органів

15:50 29.07.2020

Про програмне РРО – на «гарячій лінії» від ДПС

З 1 серпня мають стартувати програмні РРО. Аби вчасно підготуватись платникам у третій декаді липня цього року в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області провели сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Що потрібно знати для роботи з програмним РРО».

15:48 29.07.2020

Фінансова звітність для подання у податкову

Платниками податку на прибуток (крім неприбуткових установ та організацій) разом з відповідною Податковою декларацією з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) за календарний квартал, півріччя, три квартали подається проміжна фінансова звітність, складена за національними стандартами, яка включає баланс та звіт про фінансові результати. До річної Декларації такі платники подають відповідну річну фінансову звітність, яка включає Баланс, Звіт про фінансові результати, Звіт про рух грошових коштів, Звіт про власний капітал та Примітки до річної фінансової звітності (форми №№1-5).

15:48 29.07.2020