2020 рік

Електронний кабінет: подання заяв за ф. №1ДР, ф. №5ДР

Відповідно до п. 70.5 ст. 70 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та п. 1 розд. VII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 №822 (далі – Положення №822), фізична особа незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), яка не включена до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – ДРФО), зобов’язана особисто або через представника подати до відповідного контролюючого органу облікову картку фізичної особи – платника податків за формою №1ДР (далі – Облікова картка за ф. №1ДР), яка є водночас заявою для реєстрації у ДРФО, та пред’явити документ, що посвідчує особу, який містить необхідні для реєстрації реквізити (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, місце народження, місце проживання, громадянство).

14:15 14.08.2020

Майже 15100 ключів електронного цифрового підпису отримали платники Тернопільщини

У Центри обслуговування платників податкової служби Тернопільщини за отриманням адмінпослуг звернулися 86948 осіб упродовж січня-липня цього року. На території краю діє 17 таких центрів. Фахівці податкової служби надали 54412 адміністративних послуги.

15:12 13.08.2020

Реалізація алкогольних напоїв, тютюнових виробів на які відсутні супровідні документи

Транспортування горілки та лікеро-горілчаних виробів, відвантажених з акцизного складу підприємства, на якому виробляються спирт етиловий, горілка та лікеро-горілчані вироби, без товарно-транспортних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв, з відміткою представника контролюючого органу на акцизному складі забороняється.

Щоб скасувати реєстрацію РРО

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що заяву про скасування реєстрації реєстратора розрахункових операції (далі – РРО) за формою №4-РРО (далі – заява про скасування реєстрації) суб’єкт господарювання або представник суб’єкта господарювання подає до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО.

Порядок заповнення форми №20-ОПП

Згідно з п. 8.1 розд. VIIІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 (далі – Порядок №1588), платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку шляхом подання Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі – Повідомлення за ф. № 20-ОПП) (додаток № 10 до Порядку №1588) у порядку, встановленому розд. VIIІ Порядку № 1588.

Річна фінансова звітність: оприлюднення відповідно до Закону України №466

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що Законом України від 16 січня 2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон №466) внесено ряд змін до Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

15:21 12.08.2020

На Тернопільщині власники елітного житла наповнюють місцеві бюджети

Майже 73,9 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини платники впродовж січня-липня цього року. Це перевершило очікувані надходження на 26,5 відсотка, а отже додатково територіальні громади отримали 15,5 млн гривень. Прівняно з січнем-липнем минулого року цьогорічний приріст платежу склав 6,7 млн гривень.

15:21 12.08.2020

Які податки не платять юридичні особи-платники єдиного податку третьої групи

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) юридичні особи-платники єдиного податку третьої групи звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів:

15:20 12.08.2020

Плата за землю з юридичних осіб: правила для заповнення звіту

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу, що за наслідками здійсненого аналізу податкової звітності з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) на 2020 рік (далі – Декларація), форма Декларації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 №560 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 23.01.2017 №9), було встановлено низку неточностей допущених платниками податків при заповнені розділів І та II.

15:54 11.08.2020