2020 рік

Готівкові обмеження та платіжні засоби

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу, що відповідно до п. 6 розд. ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року №148 (далі – Положення №148), суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:

09:15 03.08.2020

Коли термін дії дозволу на спеціальне водокористування анульовано чи закінчено

Відповідно до п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками рентної плати за спеціальне використання води (далі – Рентна плата), зокрема, визначено первинних водокористувачі – суб’єктів господарювання, а також фізичних осіб – підприємців, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів.

09:15 03.08.2020

Підприємці Тернопільщини охоче обирають другу групу єдиного податку

У першому півріччі цього року на Тернопільщині у територіальних органах ГУ ДПС у Тернопільській області перебували на обліку 35079 приватних підприємців. Це на 766 осіб більше, ніж у січні-червні минулого року. Провадять діяльність 33987 суб’єктів господарювання, що на 1021 підприємця більше порівняно з аналогічним минулорічним періодом.

09:14 03.08.2020

На Тернопільщині Центри обслуговування платників запрацювали із послабленням обмежень

Починаючи з 27 липня цього року, Центри обслуговування платників Головного управління ДПС у Тернопільській області відкрили свої двері для відвідувачів. Так, на період дії карантину, ЦОПи працюють із 8.00 год. до 17.00 год. (у п’ятницю до 15.45 год.) з обідньою перервою з 12.00 год. до 12.45 год. Варто мати на увазі, що надаватимуть адміністративні послуги з 10.00 год. При цьому дотримуватимуться усі – як відвідувачі, так і працівники установи маскового режиму. Кожні дві години триватимуть 10-15 хвилинні технічні перерви для санітарної обробки та провітрювання приміщень.

Бізнесмени Тернопільщини використовують майже 4300 касових апаратів

У першому півріччі цього року на Тернопільщині 2584 суб’єкти господарювання використовували у своїй діяльності 4251 одиницю касової техніки. При цьому 490 юридичних осіб застосовують 1508 реєстраторів розрахункових операцій. Приватні підприємці, а це 2094 особи, використовують 2743 РРО.

09:14 03.08.2020

На вебпорталі ДПС можна дізнатись про податковий борг

Управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що Законом України від 16.01.2020 №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесені зміни до п. 35.4 статті 35 Податкового кодексу України щодо порядку сплати податків та зборів.

Застосовуємо РРО по-новому

Нещодавно в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області заступник начальника управління – начальник відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування Головного управління ДПС у Тернопільській області Андрій Вегера під час Інтернет-конференції поспілкувався із дописувачами щодо застосування програмного РРО за новими правилами.

09:13 03.08.2020

Дії платника ПДВ при «зайво складеній» податковій накладній

Особливості складання розрахунків коригування до зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) «зайво складених» податкових накладних визначено п. 24 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307 (далі – Порядок №1307), згідно з яким у разі реєстрації в ЄРПН двох і більше податкових накладних, складених на одну операцію з постачання товарів/послуг, постачальник (продавець) складає розрахунок коригування до «зайво складених» податкових накладних.

09:12 03.08.2020

За порушення законодавства з ЄВ діє адміністративна відповідальність

Відповідно до ст. 26 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) посадові особи платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) несуть адміністративну відповідальність за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску; неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску.

09:12 03.08.2020

Увага! Продаж заставного майна

Управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу платників податків. Відповідно до ст. 95 Податкового кодексу України, при непогашенні платниками податків податкового боргу протягом двох місяців, територіальні органи ДПС здійснюють за платника податків заходи щодо погашення податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а при їх недостатності – шляхом продажу майна, яке перебуває у податковій заставі. Такі заходи здійснюються на підставі відповідного рішення суду.

15:54 29.07.2020