2020 рік

Посеред року суб’єкт господарювання став землевласником: як подавати податкову декларацію з плати за землю

Відповідно до п. п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податковим кодексом України (далі – ПКУ) плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (далі – орендна плата).

14:08 17.07.2020

Для підприємців «загальносистемників» розширено перелік витрат

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що Законом України від 16 січня 2020 року №466-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон №466) внесено зміни, зокрема, до ст. 177 Податкового кодексу України  (далі – ПКУ) у частині оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП).

14:08 17.07.2020

Право на податкову знижку: коли у сплаті участь приймало й підприємство

Згідно з п. п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку на доходи фізичних осіб має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Місцеві скарбниці Тернопілля отримали понад 325 млн грн єдиного податку

Упродовж першого півріччя 2020 року суб’єкти господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини 325 млн 413,7 тис. грн єдиного податку. Це плюс 19 млн 477,5 тис грн до очікуваних, а порівняно з січнем-червнем 2019 року надходження цього платежу зросли на 34 млн 441,2 тис. гривень.

15:38 15.07.2020

Як податковий агент може повернути або врахувати в рахунок сплати наступних платежів суму надміру сплаченого ПДФО

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань визначені ст. 43 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

15:38 15.07.2020

Коли борг перешкоджає перебувати на спрощеній системі оподаткування

Відповідно до п. п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податковий борг – сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному ПКУ.

15:37 15.07.2020

Коли порушили граничний термін реєстрації податкових накладних

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що Законом України від 16.01.2020 №466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон №466) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), зокрема, в частині адміністрування податку на додану вартість.

15:37 15.07.2020

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки: уточнення та сплата

У першій декаді липня в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області заступник начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Петро Якимчук під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувався із додзвонювачами щодо уточнення та сплати податку на нерухомість.

10:43 13.07.2020

Зареєстровано накази, якими встановлено Порядок реєстрації та застосування програмних РРО, а також форму і зміст розрахункових документів

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що завершено державну реєстрацію наказів Міністерства фінансів України, якими затверджено Порядок реєстрації та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, а також форму та зміст розрахункових документів.

10:42 13.07.2020

На Тернопільщині боржники віддали бюджетам 40,4 млн грн податкового боргу

Упродовж першого півріччя 2020 року 525 юридичних осіб, які допустили податковий борг на початок року, скоротили його на 40,4 млн гривень. Зокрема, 362 суб’єкти господарювання виплатили 17,6 млн грн податкової заборгованості.

10:42 13.07.2020