2020 рік

Готуємо звітність з рентної плати за II квартал

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє про зміни у справлянні рентної плати для користування надрами для видобування корисних копалин (далі – рентна плата) у зв’язку із прийняттям Закону України від 16.01.20250 №466-XI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – закон) щодо декларування податкових зобов’язань з рентної плати за II квартал 2020 року.

10:41 13.07.2020

Кого внесли у перелік платників збору за місця для паркування транспортних засобів

Підпунктом 268 прим. 1.1.1 п. 268 прим. 1.1. ст. 268 прим. 1 розд. ХІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що платниками збору за місця для паркування транспортних засобів є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи – підприємці, які згідно з рішенням сільської, селищної або міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

Жителі Тернопільщини отримали 13942 електронних цифрових підписи

У першому півріччі цього року 78213 наших краян відвідали 17 Центрів обслуговування платників органів ДПС Тернопільської області. Порівняно з аналогічним минулорічним періодом кількість візитерів суттєво зменшилася. Адже тривають карантинні обмеження у зв’язку із запобіганням поширенню коронавірусної інфекції.

10:41 13.07.2020

Коли батьки не мають права на податкову знижку за навчання дитини

Право платника податку на доходи фізичних осіб на податкову знижку у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

10:40 13.07.2020

Усе про програмне РРО – у банері від ДПС

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу суб’єктів господарювання, що з метою інформування платників податків з питань впровадження програмних РРО Державною податковою службою України створено банер «Програмні РРО». Банер розміщено на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/. Там розміщується актуальна інформація, пов’язана із впровадженням програмного РРО.

10:40 13.07.2020

Бізнес Тернопільщини сплатив 647,6 млн грн податку на додану вартість

У першому півріччі цього року суб’єкти господарювання Тернопільської області сплатили 647,6 млн грн податку на додану вартість. Це перевищило очікувані надходження на 2,2 відсотка. Тож держбюджет додатково отримав 14,2 млн грн даного платежу. Порівняно з січнем-червнем минулого року приріст ПДВ склав 87,2 млн грн або плюс 15,6 відсотка. В середньому щомісяця цьогоріч платники перераховували до держбюджету 107,9 млн грн, а це на 14,5 млн грн більше, ніж минулоріч.

14:05 08.07.2020

Як платник податків дізнається про відмову у наданні/зменшенні суми податкової знижки

Відповідно до п. п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку-резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.

14:05 08.07.2020

Для підтримки військових Тернопільщина сплатила майже 139 млн грн «патріотичного» збору

Впродовж шести місяців 2020 року платники податків Тернопільської області на підвищення обороноздатності країни перерахували до державного бюджету 138 млн 784,1 тис. грн військового збору. Порівняно з аналогічним минулорічним періодом надходження цього платежу зросли на 4 млн 759,1 тис. грн або плюс 3,6 відсотка.

14:04 08.07.2020

Податковий борг погашають із відповідним кодом виду сплати

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу платників податків на дотриманні вимог при заповненні банківських документів на переказ при сплаті (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску в частині стягнення податкового боргу з обов’язковим зазначенням кодів сплати.

14:04 08.07.2020