2020 рік

Спрощенці для територіальних громад краю сплатили 382,5 млн грн єдиного податку

Одним із податкових платежів, який у повному обсязі надходить до місцевих скарбниць, є єдиний податок. Тож його територіальні громади можуть використовувати для розвитку своєї інфраструктури.

15:53 11.08.2020

Щодо відображення суми сплаченого податку на нерухомість у складі витрат підприємця в умовах дії Закону №466

Відповідно до п. п. 14.1.1291 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єкти нежитлової нерухомості – будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду. У нежитловій нерухомості виділяють:

Програмні РРО містяться в оновленому Держреєстрі

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що ДПС України наказом від 31.07.2020 р. №385 затвердила оновлений Державний реєстр РРО. Із оновленим реєстром можна ознайомитися за посиланням https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/320822.html.

Випадки застосування РРО та/або ПРРО підприємцями – платниками єдиного податку

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку другої-четвертої груп, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів:

16:59 10.08.2020

Документи на підставі яких можуть бути скасовані податкові повідомлення-рішення з плати за землю

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу громадян, податкові повідомлення-рішення з плати за землю, надіслані (вручені) фізичним особам (громадянам), можуть бути скасовані (відкликані) на підставі їх письмової заяви, поданої до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки або за місцем знаходження будь-якої з земельних ділянок, що знаходяться у власності такої особи (якщо платник податків має у власності декілька земельних ділянок), для проведення звірки даних щодо:

16:58 10.08.2020

Задля підтримки армії на Тернопільщині сплатили 163,6 млн гривень

Упродовж семи місяців 2020 року платники податків Тернопілля на підвищення обороноздатності країни перерахували до державного бюджету 163 млн 554 тис. грн військового збору. Порівняно з січнем-липнем минулого року надходження цього платежу зросли на 6,4 млн гривень. Сплата перевищила очікувані надходження на 154 тис. гривень.

16:58 10.08.2020

Мала податкова реформа: оподаткування доходів фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців

Головне управління ДПС у Тернопільській області продовжує цикл роз’яснень нововведень, передбачених Законом України від 16 січня 2020 року №466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві». Нагадаємо, що законодавчі норми закону набрали чинності 23 травня 2020 року.

16:57 10.08.2020

Оренда, лізинг будівлі сільськогосподарського товаровиробника із податком на нерухомість

Згідно з п. п. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

14:21 07.08.2020

Суб’єкти господарювання, які зобов’язані вести облік товарних запасів

Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

14:21 07.08.2020

Щодо відображення у додатку АВ до Податкової декларації з податку на прибуток дивідендів

Підпунктом 57.1 прим. 1.1 п. 57.1 прим. 1 ст. 57 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено, що у разі прийняття рішення щодо виплати дивідендів платник податку на прибуток – емітент корпоративних прав, на які нараховуються дивіденди, проводить зазначені виплати власнику таких корпоративних прав незалежно від того, чи є оподатковуваний прибуток, розрахований за правилами, визначеними ст. 137 ПКУ.