квітень-грудень 2019 року

Тернопільську митницю ДФС реорганізовано

Постановою Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2019 р. №858 «Про утворення територіальних органів Державної митної служби» Тернопільську митницю ДФС реорганізовано шляхом приєднання до Галицької митниці Державної митної служби України.

15:43 09.12.2019

Придбано рухоме чи нерухоме майно у юридичної особи: коли нарахує фізична особа ПДФО

Відповідно до п. п. «в» п. п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) дохід з джерелом їх походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, зокрема доходів від продажу рухомого та нерухомого майна.

Бізнесу Тернопільщини відшкодували 631 млн грн податку на додану вартість

Упродовж одинадцяти місяців 2019 року бізнес Тернопільщини задекларував 615 млн грн бюджетного відшкодування податку на додану вартість. Про це заявили 160 суб’єктів господарювання краю. Порівняно з січнем-листопадом минулого року сума заявленого до відшкодування на розрахунковий рахунок податку на додану вартість зросла на 198 млн гривень.

15:42 09.12.2019

Понад 2,7 млрд грн платники Тернопільщини сплатили до загального фонду держбюджету

До загального фонду Державного бюджету України платники податків Тернопілля спрямували 2 млрд 704 млн грн податкових платежів у січні-листопаді 2019 року. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Валерій Лісницький. «Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 248,2 млн грн, тобто плюс 10,1 відсотка», – констатував посадовець.

15:42 09.12.2019

Розрахунок за ф. 1ДФ: коли надійшло повідомлення з кодом помилки 73 «Увага, такий запис направлено до відома і не підлягає вилученню»

Відповідно до п. п. «б» п. 176.2 ст. 176 розд. IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише при нарахуванні сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.

15:42 09.12.2019

Повернуто фінансову допомогу чи внески до статутного фонду: можливість виплати заробітної плати

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що готівкова виручка (готівка) – це сума фактично одержаної готівки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), а також від операцій, що безпосередньо не пов’язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна (підпункт 4 п. 3 розд. I Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні від 29 грудня 2017 року №148 (далі – Положення №148)).

15:41 09.12.2019

Повернення покупцем пального: коригування показників акцизної накладної

Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затверджений наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 №262 (далі – Порядок).

15:41 09.12.2019

Обчислення діапазону ціни (рентабельності) та медіани діапазону ціни (рентабельності) для цілей трансфертного ціноутворення

Підпунктом 39.3.2.3 п. п. 39.3.2 п. 39.3 ст. 39 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено, якщо ціна в контрольованій операції або відповідний показник рентабельності контрольованої операції перебуває:

15:40 09.12.2019

Місце торгівлі змінено: чи є можливість залишити підакцизні ліцензії до кінця терміну дії без оновлення

Відповідно до ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №481) ліцензія (спеціальний дозвіл) – документ державного зразка, який засвідчує право суб’єкта господарювання на провадження одного із зазначених у Законі №481 видів діяльності протягом визначеного строку.

15:40 09.12.2019