квітень-грудень 2019 року

Документи, які підтверджують витрат громадян на придбання цінних паперів

Відповідно до частини першої ст. 1087 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) розрахунки за участю фізичних осіб, у тому числі нерезидентів, не пов’язані із здійсненням ними підприємницької діяльності, можуть провадитися у готівковій або в безготівковій формі за допомогою розрахункових документів у електронному або паперовому вигляді.

09:09 03.12.2019

Щодо оподаткування акцизним податком послуги з куріння кальяну

Відповідно до п. п. 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платником акцизного податку є особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

09:08 03.12.2019

Чи може платник єдиного податку третьої групи протягом поточного року змінити на четверту групу?

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що сімейне фермерське господарство без статусу юридичної особи організовується фізичною особою самостійно або спільно з членами її сім’ї на підставі договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства (частина перша та третя ст. 8 прим. 1 Закону України від 19 червня 2003 року №973-IV «Про фермерське господарство» (далі – Закон №973)).

09:08 03.12.2019

Яку адресну допомогу виплачують без оподаткування

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що підпунктом 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України передбачено випадки, коли адресна грошова допомога, що виплачується фізичним особам за рахунок коштів бюджету не підлягає оподаткуванню, зокрема, це суми державної та соціальної матеріальної допомоги у вигляді адресних виплат коштів, які отримуються платником податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

09:08 03.12.2019

Торгівля пальним без одержання ліцензії у паперовому вигляді: чи має право суб’єкт господарювання на діяльність

Відповідно до положень ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі – Закон №481), оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб’єктами господарювання всіх форм власності (далі – СГ) за наявності ліцензії. Роздрібна торгівля, зокрема, пальним може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.

09:07 03.12.2019

Тернопільські податківці перевіряють тих, хто має ризики

Фахівці управління податкових перевірок, трансферного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС у Тернопільській області провели перевірок на 20,8 відсотка менше, ніж минулоріч. Так, у січні-жовтні 2019 року кількість перевірок склала 259, а минулого року їх було 327. При цьому зросла сума донарахувань на 23,2 млн грн порівняно з січнем-жовтнем 2018 року. За десять місяців цього року порушникам донарахували 79,2 млн грн платежів. Зокрема, кількість позапланових контрольних заходів скоротилась майже на 46 відсотків: 153 перевірки у цьому році проти 223 минулоріч. Важливо, що рівень узгодження донарахувань склав майже 83 відсотки. Тож до бюджету надійшло 58,6 млн грн платежів.

09:07 03.12.2019

Чи відображають операції з підакцизними товарами, які не підлягають оподаткуванню, в Додатку 4 декларації акцизного податку?

Згідно з п. 213.2 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до операцій з підакцизними товарами, які не підлягають оподаткуванню належать операції з:

09:07 03.12.2019

Скористатись правом податкової знижки можна і маючи іпотечний кредит

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що підпунктом 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.

09:06 03.12.2019

Термін видачі ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами або рішення про відмову

Відповідно до ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №481) ліцензія (спеціальний дозвіл) – документ державного зразка, який засвідчує право суб’єкта господарювання на провадження одного із зазначених у Законі №481 видів діяльності протягом визначеного строку.

09:06 03.12.2019

Серед підприємців Тернопільщини спрощена система найпопулярніша

Станом на початок листопада 2019 року на обліку перебувало 34 531 приватний підприємець. Із них 33 413 або 96,8% – основні платники податків, які здійснюють діяльність. Зокрема, 6675 (20%) підприємців застосовують загальну систему оподаткування та 26 738 (80%) підприємців провадять діяльність, застосовуючи спрощену систему оподаткування.

09:05 03.12.2019