квітень-грудень 2019 року

Понад 620 млн грн єдиного податку сплатив малий бізнес Тернопільщини

Упродовж січня-листопада 2019 року суб’єкти господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету 620 млн 470 тис. грн єдиного податку. Порівняно з одинадцятьма місяцями минулого року надходження цього платежу зросли на 87 млн 814,6 тис. гривень. Фактично місцеві бюджети додатково отримали 29 млн 12,2 тис. грн, адже сплата перевищила очікувані надходження на 4,9 відсотка.

14:30 26.12.2019

За порушення при виплаті зарплати – до відповідальності

Головне управління ДПС у Тернопільській області проводить систематичну інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо переваг отримання легальної заробітної плати та негативного ставлення до неофіційних трудових відносин. Проте є роботодавці, які виплачують своїм працівникам заробітну плату без сплати податку на доходи фізичних осіб та внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

14:29 26.12.2019

Нові реквізити для сплати податків у 2020 році

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, про відкриття бюджетних рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів на 2020 рік.

14:29 26.12.2019

Заповнюємо Додаток 5 «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води»

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що форма Податкової декларації з рентної плати (далі – декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 07.11.2016 №927) із змінами та доповненнями.

14:28 26.12.2019

На Тернопільщині за нерухомість сплатили майже 110,2 млн гривень

Впродовж січня-листопада 2019 року платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплатили до місцевих бюджетів Тернопілля 110 млн 173,4 тис. гривень. Це перевищило очікувані надходження на 30,1 млн гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата зросла на 19,6 млн гривень.

12:24 23.12.2019

Коли подано уточнення по факту заниження податкового зобов’язання минулих періодів до початку перевірки, проте без нарахування та сплати пені

Відповідно до абзаців першого та другого п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

12:23 23.12.2019

Виправляємо помилку, допущену в податковій накладній в графі «Код ставки»

Відповідно до п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307, при здійсненні коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до ст. 192 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

12:22 23.12.2019

Хто з фізосіб належить до сільськогосподарських товаровиробників з метою визначення об’єкта оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Відповідно до п. п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

12:22 23.12.2019

Відповідальність за порушення строку розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності при виконанні договору комісії

Відповідно до п. 21 розд. II Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті (далі – Положення), затвердженого постановою Правління Національного банку України від 02 січня 2019 року №5, граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів становлять 365 календарних днів.