квітень-грудень 2019 року

Чи відображають операції з підакцизними товарами, які не підлягають оподаткуванню, в Додатку 4 декларації акцизного податку?

Згідно з п. 213.2 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до операцій з підакцизними товарами, які не підлягають оподаткуванню належать операції з:

09:07 03.12.2019

Скористатись правом податкової знижки можна і маючи іпотечний кредит

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що підпунктом 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.

09:06 03.12.2019

Термін видачі ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами або рішення про відмову

Відповідно до ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №481) ліцензія (спеціальний дозвіл) – документ державного зразка, який засвідчує право суб’єкта господарювання на провадження одного із зазначених у Законі №481 видів діяльності протягом визначеного строку.

09:06 03.12.2019

Серед підприємців Тернопільщини спрощена система найпопулярніша

Станом на початок листопада 2019 року на обліку перебувало 34 531 приватний підприємець. Із них 33 413 або 96,8% – основні платники податків, які здійснюють діяльність. Зокрема, 6675 (20%) підприємців застосовують загальну систему оподаткування та 26 738 (80%) підприємців провадять діяльність, застосовуючи спрощену систему оподаткування.

09:05 03.12.2019

Помилково або надміру сплачені суми грошового зобов’язання та пені: повернення платнику

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику, зокрема, відповідно до ст. 43 Податкового кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

15:59 02.12.2019

Послуги нерезидента у перевезенні пасажирів та вантажів: оподаткування ПДВ

Згідно із п. п. «б» п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

15:59 02.12.2019

Оприлюднення та коригування плану-графіку проведення документальних планових перевірок

Відповідно до п. 77.1 ст. 77 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.

15:59 02.12.2019

Місце провадження господарської діяльності не визначене: що зазначати у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування

Відповідно до п. п. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (далі – Заява).

15:58 02.12.2019

На Тернопільщині є понад 87 тисяч платників єдиного внеску

Станом на початок листопада 2019 року на обліку в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області перебувало 57 927 основних платники податків. Майже 60 відсотків із них – приватні підприємці, а це 34 531 особа. Решта платників є юридичними особами – 23 396, що на 547 суб’єктів господарювання більше, ніж минулого року.

15:58 02.12.2019

Коли і як працюватиме кешбек при порушенні використання РРО

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу суб’єктів господарювання та громадян. За новими прийнятими законами про реєстратори розрахункових операцій створені умови, за яких покупець не отримавши чек, може повернути кошти за товар.

15:57 02.12.2019