квітень-грудень 2019 року

Майже 272 млн грн податку на прибуток сплатили підприємства Тернопілля

У січні-листопаді 2019 року платники податків –юридичні особи Тернопілля сплатили до Зведеного бюджету України майже 272 млн грн податку на прибуток. Із них до державного бюджету надійшло трохи більше 243,4 млн грн, місцеві бюджети отримали 28,6 млн гривень.

Застосування РРО при продажу товарів в мережі Інтернет

Правовідносини у цій сфері застосування РРО регулюються Податковим кодексом України (далі – ПКУ), Законом України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265).

16:36 12.12.2019

Підстави припинення дії договору про визнання електронних документів

Згідно з п. 14 розд. ІІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №557 (далі – Порядок), дія договору про визнання електронних документів (далі – Договір) та пов’язаних з ним повідомлень про надання інформації щодо електронного цифрового підпису припиняється за ініціативи підписувача заяви про приєднання до договору про визнання електронних документів (далі – Заява про приєднання до Договору), поданої з дотриманням передбаченої п. 15 розд. ІІІ Порядку процедури, або за наявності однієї з таких підстав:

На Тернопільщині сплатили 230,6 млн грн єдиного податку. І це лише юрособи

У січні-листопаді 2019 року суб’єкти господарювання – юридичні особи спрямували до місцевих бюджетів Тернопілля 230,6 млн грн єдиного податку. Додатково бюджети отримали 11,9 млн грн, оскільки фактичні надходження перевищили очікувані на 5,5 відсотка. Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата єдиного податку від юросіб збільшилася на 13,8 млн грн або плюс 6,4 відсотка.

16:35 12.12.2019

Легалізували 57,1 млн грн доходу та підвищили зарплату працівникам

За період проведення операції «Урожай» фахівці Головного управління ДПС у Тернопільській області провели аналіз та розрахунок кількості працівників та рівня заробітної плати, що мала б виплачуватись працівникам сільськогосподарських підприємств залежно від площ земельних ділянок. Вони також розрахували заробітну плату за обробіток 1 га ріллі та визначили коло роботодавців, які її виплачують у розмірі нижчому, ніж мінімальний.

16:35 12.12.2019

Визначаємо дохід за попередній календарний рік для переходу на спрощену систему оподаткування

Згідно з п. п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

15:45 09.12.2019

Алкоголь не можна продавати за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни

Згідно зі ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі – Закон №481) мінімальні оптово-відпускні ціни на алкогольні напої – ціни, які визначаються за кодами виробів Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності за 1 літр 100-відс. спирту, обраховані виходячи з найнижчої оптової ціни на вітчизняну або контрактної вартості на імпортну продукцію та податків і зборів, які відповідно до чинного законодавства підлягають сплаті з одиниці продукції вітчизняними виробниками й імпортерами, та з урахуванням вартості тари.

15:44 09.12.2019

Ввезення пального без реєстрації акцизних накладних та складів: коли дозволено суб’єкту господарювання

Відповідно до п. п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) реалізація пального або спирту етилового – це будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:

15:44 09.12.2019

Рядок 4 у Розрахунку доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування: про що варто пам’ятати суб’єкту господарювання

Відповідно до п. п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

15:43 09.12.2019