квітень-грудень 2019 року

Коли приховали інформацію про об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням

Відповідно до п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

11:26 21.11.2019

До місцевих скарбниць Тернопілля спрямували майже 2,4 млрд грн податку на доходи фізичних осіб

Одним із основних джерел наповнення місцевих скарбниць є надходження від податку на доходи фізичних осіб. Цьогоріч упродовж десяти місяців платники Тернопільщини сплатили 3 млрд 161 млн 220,7 тис. грн цього платежу. Це перевищило очікувані надходження на 3,9 відсотка, відтак бюджети додатково отримали 118 млн 480,7 тис. гривень. Порівняно з січнем-жовтнем минулого року приріст податку склав 559 млн 675,6 тис. грн або плюс 21,5 відсотка.

11:25 21.11.2019

Документи, що дадуть право на реєстрацію та зміни даних облікової картки платника податків

Для проведення реєстрації, внесення змін, отримання картки платника податків або відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків використовуються дані документа, що посвідчує особу:

11:25 21.11.2019

Варто взяти на замітку юридичній особі при зміні системи оподаткування

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу суб’єктів господарювання. Згідно із п. п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

11:24 21.11.2019

Термін зберігання облікових справ в контролюючих органах 5 років минув: як отримати довідку про доходи експідприємцю

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що фізична особа щодо якої внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) запис про припинення підприємницької діяльності як фізичної особи – підприємця, та термін зберігання облікових справ в контролюючих органах 5 років минув, може отримати за письмовим зверненням в органі ДПС за місцем своєї податкової адреси довідку про доходи на підставі поданої(-их) податкової(-их) декларації(-ій), якщо документи ще зберігаються в органі ДПС.

12:43 15.11.2019

Філії, відділення та інші відокремлені підрозділи: чи будуть платниками екологічного податку?

Відповідно до п. 240.1 ст. 240 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:

12:43 15.11.2019

Спадщина, що оподатковується за нульовою ставкою: що з відображенням у річній податковій декларації про майновий стан і доходи

Відповідно до п. п. 164.2.10 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з розд. IV ПКУ.

12:41 15.11.2019

Стягнення готівкових коштів та коштів з рахунків платника в погашення податкового боргу

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу суб’єктів господарювання. Вилучені відповідно до ст. 95 Податкового кодексу України готівкові кошти вносяться посадовою особою контролюючого органу до банку в день їх стягнення для перерахування до відповідного бюджету чи державного цільового фонду в рахунок погашення податкового боргу платника податків. У разі неможливості внесення зазначених коштів протягом того самого дня їх необхідно внести в банк наступного робочого дня. Забезпечення збереження зазначених коштів до моменту їх внесення в банк здійснюється відповідним контролюючим органом.

12:41 15.11.2019

Рентна плата за спеціальне використання води: за який обсяг води не справляється податок

Згідно з п. 255.3 ст. 255 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування рентною платою за спеціальне використання води є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі.

12:40 15.11.2019