квітень-грудень 2019 року

Що треба знати суб’єктам господарювання про РРО у новому році

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що Законом України від 20 вересня 2019 року №129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» (далі – Закон №129) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

12:21 23.12.2019

Продаєте алкоголь і цигарки неповнолітнім – позбудетесь ліцензії

Упродовж січня-листопада 2019 року фахівці управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДПС у Тернопільській області провели 248 перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. До порушників застосували фінансові санкції на суму 3 млн 674,4 тис. гривень.

12:20 23.12.2019

У реквізитах податкового розрахунку за ф. 1ДФ виявлено помилку: як виправити платнику

Згідно п. 3.1 розд. ІІІ Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4 (далі – Порядок) визначено перелік реквізитів, які заповнюються у податковому розрахунку.

12:20 23.12.2019

Понад 3,5 млрд грн податку на доходи фізичних осіб сплатили на Тернопільщині

Упродовж січня-листопада 2019 року суб’єкти господарювання Тернопільської області спрямували до скарбниць 3 млрд 522 млн 673,4 тис. грн податку на доходи фізичних осіб. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження платежу зросли на 607 млн 653,4 тис. грн або плюс 20,8 відсотка. З усієї суми надходжень державний бюджет отримав 892 млн 674 тис. грн цього платежу. Місцеві бюджети поповнились на 2 млрд 629 млн 999,5 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.

12:19 23.12.2019

Послуги манікюру, педикюру, візажу, косметології: право на застосування першої групи єдиного податку

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу суб’єктів господарювання, що підпунктом 1 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що до платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень.

12:19 23.12.2019

Податківці-помічники Миколая завітали до діток у Теребовлянський навчально-реабілітаційний центр

Напередодні улюбленого свята малечі Дня святого Миколая до діток Теребовлянського навчально-реабілітаційного Центру завітали гості ще й не з порожніми руками. Традиційно солодкі дарунки вихованцям вручили начальник Теребовлянського управління ГУ ДПС у Тернопільській області Михайло Яцина та голова Тернопільської обласної організації всеукраїнської профспілки працівників органів ДПС Оксана Наконечна.

12:18 23.12.2019

Незавершене будівництво: що з нараховуванням податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Відповідно до п. п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості.

12:16 23.12.2019

Право на отримання податкової знижки в частині процентів за користування іпотечним житловим кредитом

Відповідно до п. п. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 та п. 175.1 ст. 175 розд. IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку – резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.

16:58 18.12.2019

Надання послуг з гарантійного ремонту товару: порядок оподаткування ПДВ

Відповідно до підпунктів «а», «б» і «в» п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України від (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких, згідно зі ст. 186 ПКУ, розташоване на митній території Україні, та ввезення товарів на митну територію України.

На Тернопільщині сплатили 88,3 млн грн податкового боргу

У січні-листопаді 2019 року 572 юридичних особи, які допустили податковий борг на початок року, скоротили його на суму 88,3 млн гривень. До того ж повністю сплатив заборгованість на суму 77,6 млн грн 421 суб’єкт господарювання.