квітень-грудень 2019 року

Пальне зберігається в баку автомобіля, каністрі тощо: що з ліцензією на зберігання пального

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області звертає увагу власників пального. Відповідно до ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі – Закон №481) місце зберігання пального визначено як місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.

09:02 05.08.2019

Працівники Тернопільської митниці ДФС виявили порушення митних правил на понад 4 млн гривень

Протягом січня-червня 2019 року посадовці Тернопільської митниці ДФС склали 57 протоколів про порушення митних правил на загальну суму 4 млн 013,7 тис. грн. Серед них: 5 протоколів за ст. 469  МКУ (неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем); 38 – за ст. 470 МКУ (перевищення строку доставки товарів до органу доходів і зборів призначення); 3 – за ст. 481 МКУ (перевищення строку тимчасового ввезення товарів); 9 – за ст. 483 МКУ (дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю); 1 – за ст. 484 МКУ (зберігання, перевезення чи придбання товарів, ввезених на митну територію України з приховуванням від митного контролю); 1 протокол за ст. 485 МКУ (дії, спрямовані на неправомірне зменшення розміру належних до сплати митних платежів).

09:01 05.08.2019

Звітний період при створенні уточнюючої Податкової декларації з податку на прибуток підприємств в Електронному кабінеті

Тернопільське управління ГУ ДФС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до абзацу першого п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

09:01 05.08.2019

Оренда або відчуження нерухомого майна є підставою для не подання податкової декларації екологічного податку

Тернопільське управління ГУ ДФС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до п. 48.1 ст. 48 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями п. 46.5 ст. 46 ПКУ та чинному на час її подання.

На Тернопільщині роботодавці віддали людям 6,6 млн грн заборгованої зарплатні

Працівники органів ДФС Тернопільщини здійснюють заходи щодо збільшення надходжень до місцевих бюджетів. У кожному районі створені робочі групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, до складу яких входять, зокрема, і представники фіскальної служби. Такі групи здійснюють обстеження суб’єктів господарювання щодо дотримання норм трудового законодавства, оформлення трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками.

09:00 05.08.2019

Безнадійний податковий борг та його списання

Тернопільське управління ГУ ДФС у Тернопільській області повідомляє , що відповідно до п. 101.1 ст. 101 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) списанню підлягає безнадійний податковий борг, у тому числі пеня та штрафні санкції, нараховані на такий податковий борг.

09:00 05.08.2019

Заповнюємо та подаємо таблицю даних платника податку, коли здійснюється новий вид діяльності

Тернопільське управління ГУ ДФС у Тернопільській області повідомляє , що відповідно до п. 29 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117 (далі – Порядок), платник податку має право подати до ДФС таблицю даних платника податку за встановленою формою згідно з додатком 3 до Порядку.

На обліку в ДФС Тернопільщини перебуває майже 57,5 тисяч платників податків

Як повідомили в управлінні обслуговування платників податків ГУ ДФС у Тернопільській області, станом на 1 липня 2019 року на обліку в органах фіскальної служби регіону перебувало 57 тисяч 474 основних платників податків. Із загальної кількості суб’єктів господарювання 23 тисячі 161 – це юридичні особи та 34 тисячі 313 – це фізичні особи – підприємці. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року кількість юридичних осіб збільшилась  на 970 або на 4,2 відс., а кількість фізичних осіб – підприємців зменшилася на 348  або на 1,1 відсотка.

08:59 05.08.2019

Сільськогосподарські додатки до декларації з ПДВ: підказка у заповненні

Розрахунок податкових зобов’язань за операціями, визначеними в ст. 16 прим. 1 Закону України від 24 червня 2004 року №1877-IV «Про державну підтримку сільського господарства України» (далі – Закон №1877), та питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (ДС9) (додаток 9) (далі – додаток 9) додається до декларації з ПДВ, яка подається сільськогосподарським товаровиробником, внесеним або який претендує на внесення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації.

14:44 29.07.2019

Розрахунки в іноземній валюті: чи можуть резиденти здійснювати на території України

Відповідно до частини першої ст. 5 Закону України від 21 червня 2018 року №2473-VIII «Про валюту і валютні операції» (далі – Закон №2473) гривня є єдиним законним платіжним засобом в Україні з урахуванням особливостей, встановлених частиною другою ст. 5 Закону №2473, і приймається без обмежень на всій території України для проведення розрахунків.

14:44 29.07.2019