квітень-грудень 2019 року

На соціальні гарантії бізнес Тернопільщини спрямував майже 2,2 млрд грн єдиного внеску

Впродовж січня-липня 2019 року суб’єкти господарювання Тернопілля  сплатили 2 млрд 181 млн грн єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Це перевищило очікуване на 42,9 млн гривень і склало 102 відсотки.

17:05 12.08.2019

На Тернопільщині сплатили 157,1 млн грн «патріотичного» збору

Упродовж семи місяців 2019 року платники податків Тернопілля на підвищення обороноздатності країни перерахували до державного бюджету 157 млн 119,8 тис. грн військового збору. Порівняно з січнем-липнем минулого року надходження цього платежу зросли майже на 29,3 млн гривень. Цьогоріч лише у липні мешканці області сплатили 23,1 млн грн «патріотичного» платежу. Відтак надходження на зміцнення обороноздатності армії зросли на 4,4 млн грн порівняно з відповідним періодом 2018 року.

17:05 12.08.2019

Зміна місця обліку суб’єкта господарювання вимагає заміни електронного ключа

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області звертає увагу, що відповідно до частини другої ст. 12 Закону України «Про електронні довірчі послуги» та п. п. 3.4.6 п. 3.4 розд. 3 Договору про надання електронних довірчих послуг, затвердженого наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 18.07.2019 №74, користувачі електронних довірчих послуг зобов’язані своєчасно надавати надавачу електронних довірчих послуг інформацію про зміну ідентифікаційних даних, які містить сертифікат відкритого ключа.

17:04 12.08.2019

Допомога по тимчасовій непрацездатності особі, що провадить незалежну професійну діяльність: чи підлягає оподаткуванню ПДФО та військовим збором

Тернопільське управління ГУ ДФС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до частини першої ст. 19 Закону України від 23 вересня 1999 року №1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (в редакції Закону України від 28 грудня 2014 року №77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці) (далі – Закон №1105) право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані особи – громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.

17:04 12.08.2019

Коли втрачено статус неприбуткового підприємства

Тернопільське управління ГУ ДФС у Тернопільській області повідомляє , що новостворені неприбуткові підприємства, установи та організації, подають за результатами року звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі – Звіт), в якому відображаються результати діяльності з дня їх державної реєстрації.

17:04 12.08.2019

Відображаємо дохід за продану електричну енергію, яка вироблена з альтернативних джерел енергії за «зеленим» тарифом, у податковому розрахунку за ф.1ДФ

Тернопільське управління ГУ ДФС у Тернопільській області повідомляє , що порядок продажу, обліку та розрахунків за вироблену електричну енергію з альтернативних джерел енергії об’єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики від 27 лютого 2014 року №170 (далі – Порядок №170).

17:03 12.08.2019

Операція «Урожай»: побільшало найманих працівників у агропромисловому секторі

Повнота сплати податкових платежів, виплата належного рівня зарплати та оформлення трудових відносин суб’єктами господарювання агропромислової сфери діяльності стали об’єктом контролю в рамках операції «Урожай», яка триває на теренах Тернопілля. Відтак фахівці Головного управління ДФС у Тернопільській області вживають заходи як роз’яснювального, так і контролюючого характеру.

11:36 07.08.2019

Можна скористатись підказкою для перевірки терміну дії кваліфікованого сертифіката

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що перевірити термін дії кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, отриманого в Акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД ДФС), можна на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД ДФС наступним чином:

11:35 07.08.2019

Нерухомість в оренду: коли ж дозволено підприємцю здавати на єдиному податку

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області нагадує, що згідно із п. п. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) не можуть бути платниками єдиного податку першої-третьої груп фізичні особи – підприємці (далі – ФОП), які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів.

11:35 07.08.2019

До уваги імпортерів дизпалива та скраплених газів!

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області повідомляє, що ДФС України повідомила, що відповідно до статті 29 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 17 липня 2019 року №624 «Питання запровадження спеціального мита на окремі товари походженням з Російської Федерації, що ввозяться на митну територію України» (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 року №678), якою з 01 серпня 2019 року запроваджено спеціальні мита на окремі товари походженням з Російської Федерації при їх ввезенні на митну територію України, зокрема:

11:34 07.08.2019