квітень-грудень 2019 року

Проїзд до навчального закладу та назад: що з оподаткуванням ПДФО?

Відповідно до ст. 219 Кодексу законів про працю України визначено, що власник або уповноважений ним орган оплачує працівникам, які навчаються у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання, проїзд до місця знаходження навчального закладу і назад один раз на рік на настановні заняття, для виконання лабораторних робіт і складання заліків та іспитів – у розмірі 50 відс. вартості проїзду.

16:43 16.09.2019

Підстави для анулювання підакцизних ліцензій

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі – Закон), ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного письмового розпорядження на підставі:

16:42 16.09.2019

Оподаткування податком на доходи нерезидента безоплатно надані товари, послуги, основні засоби нерезиденту – юридичній особі

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу, якщо безоплатно надані товари, послуги, основні засоби нерезиденту – юридичній особі відповідно до первинних документів є благодійним внеском та пожертвуванням, то такі доходи нерезидента із джерелом їх походження з України підпадають під визначення доходів, зазначених у п. п «ї» п. п. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), та підлягають оподаткуванню податком на доходи нерезидента.

Платникам Тернопілля повернули 462 млн грн податку на додану вартість

Про бажання відшкодувати податок на додану вартість у січні-серпні 2019 року повідомили 142 суб’єкти господарювання Тернопільської області. Заявлена ними сума бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на розрахунковий рахунок склала 459 млн гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року вона зросла на 177 млн гривень.

16:42 16.09.2019

Електронний рахунок платника акцизного податку: порядок закриття

Відповідно до п. п. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 розд. IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) особи, які здійснюватимуть реалізацію пального або спирту етилового, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб-підприємців до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового.

16:41 16.09.2019

Найчастіше звертаються в податкову, щоб отримати картку платника податків

У січні-серпні 2019 року 17 Центрів обслуговування платників органів ДПС Тернопільської області відвідали 23 218 платників податків. Податківці краю надали 80 034  адміністративних послуги. Порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість відвідувачів та наданих послуг зменшилася, оскільки суб’єкти господарювання активно використовують сервіс «Електронний кабінет».

16:41 16.09.2019

Головне управління ДПС у Тернопільській області – у дії

У зв'язку із розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 682-р «Питання Державної податкової служби», з 29 серпня 2019 року Головне управління ДПС у Тернопільській області розпочало виконання функцій і повноважень обласного фіскального відомства, що припиняє свою діяльність.

16:40 16.09.2019

Коли ДПС встановила відсутність платника податків за місцезнаходженням

Відповідно до п. п. 16.1.11 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податків зобов’язаний повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи – підприємця.

14:55 11.09.2019

Коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства при порушенні законодавчих норм

Відповідно до п. 252.16 ст. 252 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) розрахункова вартість товарної продукції гірничого підприємства визначається за сумою витрат, обчислених згідно з пп. 252.11-252.15 ст. 252 ПКУ, та коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства, що визначений у протоколах Державної комісії України по запасах корисних копалин.

14:55 11.09.2019