квітень-грудень 2019 року

Здійснено поділ приміщення на декілька об’єктів (магазин, перукарня): як відобразити у повідомленні за ф. №20-ОПП

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. 8.1 розд. VIIІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 (далі – Порядок №1588), платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку шляхом подання Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі – Повідомлення за ф. №20-ОПП) (додаток 10 до Порядку №1588) у порядку, встановленому розд. VIIІ Порядку №1588.

11:24 27.09.2019

Дозвіл на спеціальне водокористування відсутній: визначаємо рентну плату

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу суб’єктів господарювання – водокористувачів. Відповідно до п. п. 255.11.15 п. 255.11 ст. 255 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) за відсутності у водокористувача дозволу на спеціальне водокористування із встановленими в ньому лімітами використання води рентна плата справляється за весь обсяг використаної води, що підлягає оплаті як за понадлімітне використання.

11:24 27.09.2019

Земельний податок для юридичних осіб: звітність та сплата

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу суб’єктів господарювання. Якщо є у власності або користуванні, у тому числі оренді, земельні ділянки на території різних сільських (селищних) рад, що належать до одного адміністративного району (коди органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки за КОАТУУ різні), то такий платник має подати до відповідного контролюючого органу окремі податкові декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) щодо кожного коду органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки.

11:24 27.09.2019

Грошові зобов’язання оскаржують: чи відмовлять контролери у видачі довідки про відсутність заборгованості?

Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018 №733 (далі – Порядок №733), який визначає механізм надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Довідка).

11:23 27.09.2019

Декларантам Тернопільщини повернули 9,4 млн гривень

З початку цього року 4 709 мешканців Тернопільської області подали декларації про майновий стан до податкових органів, аби скористатися своїм правом на податкову знижку. Вони задекларували 62 млн грн витрат. Порівняно з відповідним минулорічним періодом кількість декларантів зросла на 293 особи, а сума витрат збільшилась на 12 млн гривень.

11:23 27.09.2019

Бізнес Тернопільщини спрямував до держбюджету 758,1 млн грн ПДВ

Упродовж січня-серпня цього року суб’єкти господарювання Тернопільщини сплатили до Державного бюджету України 758,1 млн грн податку на додану вартість. Порівняно із відповідним періодом 2018 року фактичні надходження збільшились на 53,7 млн грн або на 7,6 відсотка.

11:22 27.09.2019

Відпуск пального через паливороздавальні колонки в паливний бак транспортного засобу: складаємо акцизну накладну

Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затверджений наказом Міністерства фінансів України (далі – Мінфін) від 19.06.2019 №262 (далі – Порядок).

16:42 24.09.2019

Автомобіль перереєстровано в інший адміністративний район: чи подати уточнюючий розрахунок з транспортного податку контролерам

Відповідно до пункту 33 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року №1388, перереєстрація транспортних засобів проводиться, зокрема, при зміні місцезнаходження або найменування власників – юридичних осіб, місця проживання або прізвища, імені чи по батькові фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів.

16:41 24.09.2019