квітень-грудень 2019 року

Побутові послуги населенню: що дозволено підприємцю

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу підприємців, платників першої та другої групи спрощеної системи оподаткування щодо надання побутових послуг. Так, відповідно до п. 291.7 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) для цілей глави 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» ПКУ під побутовими послугами населенню слід розуміти такі види послуг:

14:50 11.09.2019

Нарахування пені без строків давності

Відповідно до п. 102.1 ст. 102 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) контролюючий орган, крім випадків, визначених п. 102.2 ст. 102 ПКУ, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків у випадках, визначених ПКУ, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 днів при проведенні перевірки контрольованої операції відповідно до ст. 39 ПКУ), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної п. 133.4 ст. 133 ПКУ, та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, – за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов’язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов’язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

14:49 11.09.2019

На Тернопільщині спрямували до бюджету майже 2,5 млрд грн єдиного внеску

Упродовж січня-серпня цього року платники податків нашого краю сплатили 2 млрд 482,1 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Додатково забезпечено 53,7 млн грн, оскільки до очікуваних надходжень надійшло плюс 2,2 відсотка. Порівняно з січнем-серпнем 2018 року приріст надходжень із цього платежу склав 379,3 млн грн або на 18 відсотків більше.

14:48 11.09.2019

На Тернопіллі податок на доходи фізичних осіб сприяє розвитку місцевих бюджетів

У січні-серпні 2019 року суб’єкти господарювання Тернопільської області сплатили 2 млрд 450,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 464,4 млн грн більше, ніж у минулому році. З усієї суми надходжень до державного бюджету платники спрямували 621,2 млн грн цього платежу. Місцеві скарбниці поповнились на 1 млрд 829 млн грн податку на доходи фізичних осіб.

14:45 11.09.2019

Чи необхідно майбутньому «спрощенцю» повідомляти про відокремлені підрозділи та філії

Умови перебування юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, у відповідних групах платників єдиного податку встановлені п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

11:12 06.09.2019

Чи є акцизним складом приміщення, де здійснюють вироблення, оброблення, змішування, розлив, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачу, а також реалізацію пива?

Тернопільське управління ГУ ДПС у Тернопільській області , що відповідно до п. п. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) акцизний склад – це:

11:12 06.09.2019

Як платнику оскаржити заборгованість з єдиного внеску, нарахованої пені та накладання штрафу

Процедуру подання та розгляду контролюючими органами скарг на вимоги про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) та на рішення про нарахування пені та накладення штрафу (далі – скарга), передбачених частинами десятою, одинадцятою ст. 25 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон №2464), визначає Порядок розгляду контролюючими органами скарг на вимоги про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та на рішення про нарахування пені та накладення штрафу, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2015 №1124 (далі – Порядок №1124).

11:12 06.09.2019

Право на скаргу отримувачу пального на порушення порядку заповнення або порядку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних

Тернопільське управління ГУ ДПС у Тернопільській області повідомляє, що згідно з п. 231.5 ст. 231 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) при реалізації пального або спирту етилового особа, яка реалізує пальне або спирт етиловий, зобов’язана в установлені терміни скласти акцизну накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН), реєстрація вважається наданням акцизної накладної отримувачу пального або спирту етилового.

11:11 06.09.2019

Потреба у виписці акцизної накладної при придбанні пального за готівку для власного споживання

Право на складання акцизних накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники акцизного податку в порядку, передбаченому ст. 212 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

11:11 06.09.2019

Чи враховує «спрощенець» до загальної кількості працівників, яких залучає за цивільно-правовим договором

Тернопільське управління ГУ ДПС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) однією з умов застосування спрощеної системи оподаткування для фізичної особи – підприємець є: