квітень-грудень 2019 року

Місцеві скарбниці Тернопілля отримали понад 252 млн грн плати за землю

Впродовж січня-серпня 2019 року платники податків сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини 252,2 млн грн плати за землю. Це перевищило очікувані надходження на 18,9 відсотків. Відтак бюджети додатково отримали трохи більше 40 млн гривень.

Митні правопорушники поповнили бюджет на 368,8 тис. гривень

У січні-серпні цього року фахівці Тернопільської митниці ДФС склали 70 протоколів про порушення митних правил. З них 47 протоколів стосувалися перевищення встановленого Митним кодексом України строку доставки товарів до органу доходів і зборів призначення, 9 – за дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, по 5 – неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або з товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем та за перевищення строку тимчасового ввезення товарів.

16:37 24.09.2019

На обороноздатність країни платники Тернопільщини перерахували майже 181 млн гривень

У січні-серпні 2019 року платники податків Тернопільської області спрямували на потреби армії 180 млн 953,3 тис. грн військового збору. Надходження платежу перевищило очікування на 4,9 відсотка. Відтак на обороноздатність країни додатково сплатили 8,5 млн гривень. Порівняно з січнем-серпнем минулого року сплата військового збору зросла на 32,3 млн грн або плюс 21,7 відсотка.

16:37 24.09.2019

Доходи отримано фізичною особою від іншої фізичної: оподаткування ПДФО

Відповідно до п. п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) дохід з джерелом їх походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх на території України.

16:36 24.09.2019

Коли придбані ТМЦ або основні засоби використовують не за цільовим призначенням

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до п. п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) неприбутковим підприємством, установою та організацією для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств є підприємство, установа та організація (далі – неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:

16:36 24.09.2019

Чи обов’язковим є для суб’єкта господарювання отримання витягу з реєстру платників ПДВ?

Законом України від 24 жовтня 2013 року №657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» скасовано такі документи, як свідоцтво про реєстрацію особи платником податку на додану вартість та свідоцтво про реєстрацію як суб’єкта спеціального режиму оподаткування, та надано право платникам податку на додану вартість за їх запитом отримувати витяги із реєстру платників податку на додану вартість в контролюючих органах.

16:45 16.09.2019

Щодо тонкощів відображення інвестиційних прибутків у звітності

Порядок оподаткування інвестиційного прибутку визначено п. 170.2 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), відповідно до якого облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат.

16:44 16.09.2019

Як можна підприємцю стати платником єдиного податку четвертої групи

Відповідно до абзацу другого частини п’ятої ст. 1 Закону України від 19 червня 2003 року №973 «Про фермерське господарство» (далі – Закон №973) фермерське господарство без статусу юридичної особи організовується на основі діяльності фізичної особи – підприємця і має статус сімейного фермерського господарства за умови використання праці членів такого господарства, якими є виключно фізична особа – підприємець та члени її сім’ї відповідно до ст. 3 Сімейного кодексу України. Особливості створення та діяльності сімейного фермерського господарства без набуття статусу юридичної особи регулюються положеннями ст. 8 прим. 1 Закону №973.

16:44 16.09.2019

Суб’єкти господарювання Тернопілля сплатили 83 млн грн податкового боргу

Впродовж січня-серпня цього року 499 юридичних осіб, які допустили податковий борг на початок цього року, скоротили його в абсолютному значенні на загальну суму 83 млн гривень. Повністю виплатили свою заборгованість перед державою 349 суб’єктів господарювання. Сплачена ними сума склала 70,7 млн гривень.

16:43 16.09.2019