квітень-грудень 2019 року

Змінено номенклатуру товарів: покрокове заповнення розрахунку коригування

Згідно з п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за №137/28267, при здійсненні коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до ст. 192 Податкового кодексу України постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі – розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

15:44 01.10.2019

Інформацію про розрахунки з бюджетом нададуть у податковій за п’ятнадцять робочих днів

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу суб’єктів господарювання. Так, пунктом 1 глави 1 розд. ІІ Порядку ведення органами Державної податкової служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 №422, визначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДПС відкриваються інтегровані картки платників (далі – ІКП) за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.

15:44 01.10.2019

Погашення податкового боргу платників – банкрутів та платників, що перебувають в ліквідаційній процедурі

Нещодавно в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області начальник управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Тернопільській області Михайло Манастирський під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувався із додзвонювачами щодо погашення податкового боргу платників – банкрутів та платників, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

15:43 01.10.2019

Дії, які необхідно здійснити підприємцю для зняття з обліку в контролюючому органі

Зняття з обліку фізичної особи – підприємця (далі – ФОП) в контролюючому органі здійснюється у порядку, встановленому п. 65.10 ст. 65, ст. 67 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), розд. ХІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 (у редакції наказу Мінфіну від 22.04.2014 №462) (далі – Порядок №1588).

15:43 01.10.2019

Спрощенці Тернопільщини сплатили до місцевих бюджетів 410,6 млн грн єдиного податку

Упродовж січня-серпня 2019 року суб’єкти господарювання Тернопільщини, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, спрямували до місцевих бюджетів краю 410 млн 572,9 тис. грн єдиного податку. Порівняно з відповідним минулорічним періодом надходження цього платежу зросли на 62 млн 786,5 тис. гривень.

15:42 01.10.2019

В яких випадках страхувальнику при заповненні звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску необхідно звертатись до Пенсійного фонду

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до ст. 12, п. 3 частини першої ст. 13 прим. 1, ст. 20 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» консультації з питань ведення Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, включаючи питання заповнення таблиць 5-9 додатка 4, всіх таблиць додатка 5, додатка 6 та додатка 7 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, надають органи Пенсійного фонду України.

15:42 01.10.2019

На Тернопільщині анулювали 393 ліцензії за порушення у торгівлі алкоголем та тютюном

Упродовж січня-серпня цього року працівники управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДПС у Тернопільській області провели 170 перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. До порушників застосували фінансові санкції на суму 2 млн 629,6 тис. гривень.

15:41 01.10.2019

Невірно вказані грошові показники у звіті щодо сум нарахованого єдиного внеску: виправлення страхувальником

Виправлення помилок у звіті щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ), що стосуються грошових показників, страхувальник може здійснити у звітному місяці із застосуванням кодів типу нарахувань, передбачених п. 9 розд. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435.

15:41 01.10.2019

Коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту: період для відображення

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу платників ПДВ на відображення коригування у звітності. Так, при зменшенні суми компенсації вартості товарів/послуг:

15:40 01.10.2019

Щодо подання уточнення фінансової звітності

Відповідно до п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог ст. 137 ПКУ.

11:33 27.09.2019