квітень-грудень 2019 року

На Тернопільщині спрямували майже 2,8 млрд грн на забезпечення соціальних виплат

Упродовж січня-вересня цього року платники податків Тернопільської області сплатили 2 млрд 789,1 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Додатково забезпечено 40,7 млн грн, оскільки до очікуваних надходжень надійшло плюс 1,5 відсотка. Порівняно з відвідним періодом минулого року приріст надходжень із цього платежу склав 408,4 млн грн або на 17,2 відсотка більше.

16:19 08.10.2019

Нові рахунки для зарахування ЄСВ (діють з 1 жовня 2019 року)

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що на виконання листа Державної податкової служби України від 26.09.2019 №655/5/99-00-13-05-16 «Про відкриття небюджетних рахунків 3719 на ім’я ДПС та її територіальних органів» Державною казначейською службою України (далі – Казначейство) в АС «Є-Казна Доходи» (код банку 899998) забезпечено відкриття рахунків 3719 за стандартом IBAN на ім’я Головних управлінь ДПС у розрізі управлінь на правах відокремлених підрозділів (у т.ч. державних податкових інспекцій у їх складі), для зарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), які починають діяти з 1 жовтня 2019 року.

16:19 08.10.2019

На Тернопільщині мале підприємництво переважає

Станом на початок вересня 2019 року на обліку в Головному управління ДПС у Тернопільській області перебувало 57 723 основних платники податків. Майже 60 відсотків із них – приватні підприємці, а це 34 430 осіб. Решта платників є юридичними особами – 23 293, що на 585 суб’єктів господарювання більше, ніж минулого року.

16:18 08.10.2019

За які земельні ділянки платники єдиного податку четвертої групи повинні сплачувати земельний податок

Відповідно до п. п. «б» п. п. 4 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до платників єдиного податку четвертої групи належать фізичні особи – підприємці, які провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до Закону України від 19 червня 2003 року №973-IV «Про фермерське господарство», за умови виконання сукупності таких вимог:

16:18 08.10.2019

За що до власників пального можуть застосувати штраф

Пунктом 128 прим. 1.1 ст. 128 прим. 1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено, зокрема, що необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20 тис. гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу та/або незареєстрований витратомір-лічильник.

16:18 08.10.2019

Зaстосувaння штрaфних сaнкцій зa порушення порядку ввезення трaнспортних зaсобів нa митну територію Укрaїни відтерміновaно до 31 грудня

Зaконом Укрaїни від 12 вересня 2019 року №73-ІХ «Про внесення змін до Митного кодексу Укрaїни щодо відтермінувaння зaстосувaння штрaфних сaнкцій зa порушення порядку ввезення трaнспортних зaсобів нa митну територію Укрaїни» (дaлі – Зaкон №73-ІХ) Розділ XXI «Прикінцеві тa перехідні положення» Митного кодексу Укрaїни доповнено пунктом 94, a сaме: «Тимчaсово, до 31 грудня 2019 року включно, відновити дію пунктів 92 тa 93 цього розділу».

16:17 08.10.2019

Хто ухиляється від оподаткування – «Урожай» покаже

На Тернопіллі з травня цього року триває операція «Урожай – 2019». Мета її – виявлення та запобігання використанню схем ухилення від оподаткування суб’єктами, що здійснюють діяльність у галузі  сільськогосподарського виробництва, детінізація найманої праці, перевірка повноти нарахування та сплати податків суб’єктами господарювання та громадянами, котрі є власниками земельних ділянок, площа яких перевищує 2 га, та власними силами їх обробляють задля отримання доходу.

15:45 01.10.2019

Щоб дізнатись про банківські реквізити для сплати податків, зборів, ЄВ та інших платежів до бюджету

Платнику податків для отримання банківських реквізитів для сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших платежів до бюджету необхідно звернутись до контролюючого органу ДПС за місцем реєстрації або місцем здійснення діяльності.

15:45 01.10.2019

Щоб отримати інформацію щодо залишку коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ

Підпунктом 17.1.14 п. 17.1 ст. 17 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено, що платник податків має право реалізовувати через електронний кабінет права та обов’язки, передбачені ПКУ та які можуть бути реалізовані в електронній формі засобами електронного зв’язку.

15:44 01.10.2019