Чи обов’язковим є для суб’єкта господарювання отримання витягу з реєстру платників ПДВ?

Дата: 16.09.2019 16:45

Законом України від 24 жовтня 2013 року №657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» скасовано такі документи, як свідоцтво про реєстрацію особи платником податку на додану вартість та свідоцтво про реєстрацію як суб’єкта спеціального режиму оподаткування, та надано право платникам податку на додану вартість за їх запитом отримувати витяги із реєстру платників податку на додану вартість в контролюючих органах.

Оскільки отримання витягів з реєстру платників податку на додану вартість не є обов’язковим для платників, контролюючі органи не мають підстав вимагати їх у платників.

Підтвердженням факту реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності платником податку на додану вартість є наявність інформації про таку реєстрацію на офіційному порталі ДПС, яка оновлюється щоденно.

Коли платник все ж таки подав заяву для отримання витягу з реєстру платників ПДВ, то контролюючий орган надасть протягом двох робочих днів.

Докладніші консультації – у Центрі обслуговування платників або за телефоном:

43-46-10, 43-46-46.