квітень-грудень 2019 року

Тимчасово відсутній керівник або головний бухгалтер: порядок підпису електронної звітності

Подання документів засобами електронного зв’язку в електронній формі здійснюється платниками відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №557 (далі – Порядок №557), на підставі Договору про визнання електронних документів (далі – Договір) шляхом надсилання заяви про приєднання до договору про визнання електронних документів (далі – Заява про приєднання до Договору).

17:07 24.10.2019

Чи можна коригувати залишки пального або спирту етилового на пересувному акцизному складі?

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що Порядок реєстрації заявок на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового (далі – Заявка) в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі – СЕАРП та СЕ) визначений п. 232.3 ст. 232 Податкового кодексу України.

17:07 24.10.2019

Помилка в полі «Номер філії»: виправляємо у податковій накладній

Пунктом 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України передбачено, зокрема, що у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, складається розрахунок коригування до податкової накладної (далі – розрахунок коригування).

17:06 24.10.2019

Отримання картки платника податків – підстава візиту у податкову

Упродовж січня-вересня цього року 17 Центрів обслуговування платників органів ДПС Тернопільської області відвідали 262 180 осіб. Податківці надали їм 88 370 адміністративних послуг. Варто зазначити, що мешканці нашого краю активно користуються електронними сервісами, застосовуючи ключі електронного цифрового підпису, тому нечасто роблять особисті візити у податкову.

17:06 24.10.2019

Найчастіше хочуть скористатися податковою знижкою за навчання

З початку цього року 4889 наших краян подали декларації про майновий стан до податкових органів, аби скористатися своїм правом на податкову знижку. Вони задекларували 64 млн грн витрат. Порівняно з відповідним минулорічним періодом кількість декларантів зросла на 473 особи, а сума витрат збільшилась на 14 млн гривень.

17:06 24.10.2019

Порядок сплати податку на прибуток у поточному році підприємствами, які з 1 січня поточного року або пізніше переходять зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування

Відповідно до п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на прибуток підприємств.

17:06 24.10.2019

На Тернопільщині зовнішньоекономічні операції проводили з торгівельними партнерами 75 країн

На початок жовтня 2019 року на обліку у Тернопільській митниці ДФС перебувало 1 777  суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Цьогоріч упродовж січня-вересня вони оформили 44 267 митних декларацій, з яких 33 034 – імпортні, 11 227 – експортні, а 6 – транзитні. Порівняно з відповідним періодом минулого року їх кількість зросла на 77 відсотків. Усі декларації стовідсотково оформлені в електронному вигляді.

17:05 24.10.2019

На Тернопільщині спрощенці поповнили місцеві скарбниці, сплативши майже 440 млн грн єдиного податку

Єдиний податок – платіж, який спрямовується в повному обсязі до місцевих скарбниць. Відтак територіальні громади можуть його використовувати для розвитку своєї інфраструктури.

17:05 24.10.2019

Ліквідаційний баланс: про що варто поцікавитися платнику?

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до частини першої ст. 105 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов’язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію.

17:04 24.10.2019

Власники с/г техніки повинні повідомити про свої доходи

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу, що власники транспортних засобів – фізичні особи, які зареєстрували сільськогосподарську та інші машини та механізми, в тому числі з метою надання послуг та одержання доходів, повинні декларувати доходи від надання цих послуг.

16:53 16.10.2019