квітень-грудень 2019 року

На Тернопільщині – майже 57 800 суб’єктів господарювання

На початок жовтня цього року в територіальних підрозділах Головного управління ДПС у Тернопільській області перебували на обліку 57765 основних платників податків. Більшість із них – це приватні підприємці, а це майже 60 відсотків або 34432 особи. Решта суб’єктів господарювання є юридичними особами і таких на теренах нашого краю налічується 23333. Порівняно з відповідним періодом минулого року їхня кількість зросла на 544 особи.

16:55 11.11.2019

Щоб не боргувати: єдиний внесок підприємці на спрощеній системі за себе платять 19 числа місяця, що настає за звітним кварталом

Платники єдиного внеску, зазначені у п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), фізичні особи - підприємці – платники єдиного податку зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ), нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону №2464).

17:22 31.10.2019

При зміні відомостей – нова ліцензія на оптову торгівлю пальним

Відповідно до ст. 15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.

17:22 31.10.2019

Форма та порядок для виправлення помилок за формою 1ДФ

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що форма та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4.

17:21 31.10.2019

Уточніть дані про зміну місця проживання і уникните неузгодженостей із податками

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу громадян. Фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів відомості про зміну даних, які вносяться до Облікової картки платника податків або Повідомлення (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку у паспорті), протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання заяви за формою №5ДР або заяви за формою №5ДРП відповідно.

При зміні відомостей – нова ліцензія на оптову торгівлю пальним

17:21 31.10.2019

Стережіться шахраїв – орудують псевдоподатківці!

На Тернопільщині знову активізувалися шахраї, які, вдаючи посадових осіб територіальних органів ДПС у Тернопільській області, телефонують до керівників підприємств чи підприємців і вимагають матеріальну винагороду. Зокрема, неабияку активність зловмисників зафіксовано днями на Теребовлянщині, а саме в районному центрі. Невідомі особи телефонують із номера 0970767786 до платників податків, звертаючись з проханням надати кошти для залагодження різних питань.

17:20 31.10.2019

Податкова накладна за щоденними підсумками операцій складена без факту здійснення господарської операції: виправляємо ситуацію

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області зазначає, коли у розрахунку коригування, складеному до податкової накладної за щоденними підсумками операцій, складеної без факту здійснення господарської операції та зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), зазначається:

17:20 31.10.2019

Термін для подання уточнюючої декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, при зміні бази оподаткування

Відповідно до п. п. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Декларація), за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.