квітень-грудень 2019 року

За елітні авто на Тернопіллі сплатили понад 2,8 млн гривень

У січні-вересні цього року суб’єкти господарювання Тернопільської області спрямували до бюджету 2 млн 847 тис. грн транспортного податку. До бюджету додатково надійшло 334,2 тис. грн цього платежу або плюс 13,3 відсотка до очікуваного.

17:10 24.10.2019

Документи, які дадуть право на ліцензію

Згідно з ст. 3 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95 – ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» із змінами та доповненнями (далі – Закон №481) ліцензії на виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, дистиляту виноградного спиртового, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів (далі – ліцензія) видається за заявою суб’єкта господарювання, до якої додаються:

За нерухомість на Тернопільщині сплатили майже 90 млн гривень

Упродовж січня-вересня 2019 року власники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплатили до місцевих бюджетів Тернопілля 89 млн 591,9 тис. гривень. Це перевищило очікувані надходження на 13,3 млн гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 24,4 млн гривень.

17:10 24.10.2019

Визначаємо об’єкт оподаткування з податку на прибуток підприємств: куди враховувати ПДВ?

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу, що відповідно до п. 44.2 ст. 42 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) для обрахунку об’єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.

Щодо сплати ПДФО при отриманні спадщини нерезидентом – спадкоємцем

Згідно з п. 162.1 ст. 162 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками податку на доходи фізичних осіб є: фізична особа – резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, фізична особа – нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

17:09 24.10.2019

Винагорода за цивільно-правовими договорами: термін сплати ЄВ роботодавцем

Відповідно до п. 1 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) є роботодавці.

17:09 24.10.2019

Шпаргалка для сплати єдиного податку

Наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року №11 «Про бюджетну класифікацію» із змінами і доповненнями затверджено наступну Класифікацію доходів бюджету по єдиному податку:

17:08 24.10.2019

Чи можна РРО переносити в межах однієї господарської одиниці на інший поверх, літній майданчик тощо

Відповідно до п. 1 глави 2 розд. ІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 №547 (далі – Порядок), суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг та відповідно до вимог законодавства повинні застосовувати реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО), зобов’язані зареєструвати РРО відповідно до положень цього Порядку, виконати його персоналізацію, опломбувати та перевести у фіскальний режим роботи.

17:08 24.10.2019

Щоб правильно оформити листи до контролерів

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу платників-запитувачів інформації. Оформлення листів, запитів (крім звернень платників податків на отримання індивідуальної податкової консультації в письмовій формі) від юридичних осіб та самозайнятих осіб (далі – звернення) здійснюється з урахуванням норм ст. 5 Закону України «Про звернення громадян».

17:08 24.10.2019

Час на повернення помилкових коштів від банку – протягом трьох робочих днів

Відповідно до п.35.1 ст. 35 Закону України від 5 квітня 2001 року №2346-III «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» (далі – Закон №2346) неналежний отримувач зобов’язаний протягом трьох робочих днів від дати надходження повідомлення банку-порушника про здійснення помилкового переказу ініціювати переказ еквівалентної суми коштів банку-порушнику, за умови отримання повідомлення цього банку про здійснення помилкового переказу.

17:07 24.10.2019