квітень-грудень 2019 року

Перейти на спрощену систему оподаткування – за новою формою заяви

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що 22 жовтня 2019 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 16.07.2019 №308 «Про затвердження форм заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, розрахунку доходу за попередній календарний рік, запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та витягу з реєстру платників єдиного податку» (далі – Наказ №308), зареєстрований у Міністерстві юстиції України 24.09.2019 за №1054/34025, яким затверджено нові форми:

17:19 31.10.2019

Оприлюднено нові довідники податкових пільг

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що станом на 1 жовтня 2019 року ДПС України оприлюднила Довідники пільг, наданих чинним законодавством по сплаті податків, зборів, інших обов'язкових платежів:

На Тернопільщині спрощену систему обрали майже 27 тисяч підприємців

На початок жовтня цього року на обліку територіальних органів ГУ ДПС у Тернопільській області перебували 34432 приватних підприємці. З них 33316 суб’єктів господарювання активно здійснюють діяльність.

17:19 31.10.2019

Перехід на спрощену систему оподаткування – через електронку

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу підприємців, що хочуть обрати спрощену систему оподаткування. За допомогою меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету фізична особа-підприємець має можливість направити до органу ДПС разом із супровідним листом заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, за встановленою формою у форматі pdf (обмеження 2 МБ).

17:19 31.10.2019

На Тернопільщині кількість податкових перевірок скоротилась на чверть

Упродовж січня-вересня 2019 року фахівці управління податкових перевірок, трансферного ціноутворення та міжнародного оподаткування Головного управління ДПС у Тернопільській області провели 232 перевірки суб’єктів господарювання-юридичних осіб. Порівняно з відповідним минулорічним періодом кількість таких заходів скоротилась на 60 або 25,9 відсотка. Сума донарахованих грошових зобов’язань склала майже 71,9 млн гривень, що на 24,3 млн грн більше, ніж минулоріч.

17:18 31.10.2019

Можливість отримати копії першої та/або другої квитанцій про надсилання електронних документів

Подання електронних документів здійснюється платниками відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №557, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за №959/30827.

Зарахування до неприбуткових організацій через заяву за формою 1-РН

Відповідно до п. 6 Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №440 (далі – Порядок), для включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій неприбуткова організація повинна подати до контролюючого органу за основним місцем обліку, зокрема, реєстраційну заяву за формою 1-РН згідно з додатком 1 до Порядку (далі – заява за формою 1-РН).

На Тернопільщині бізнес сплатив 72,2 млн грн податкового боргу

Впродовж січня-вересня 2019 року 520 юридичних осіб, які допустили податковий борг на початок року, скоротили його на 82,3 млн гривень. Зокрема, 371 суб’єкт господарювання сплатив 72,2 млн грн податкової заборгованості.

17:17 31.10.2019

Доповнено правила реєстрації в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків

Тернопільське управління Головного управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що зазнало змін Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків. Новаціями передбачено, що для проведення реєстрації, внесення змін, отримання картки платника податків або відомостей з Державного реєстру використовуються дані документа, що посвідчує особу, зокрема, для іноземців та осіб  без громадянства, які звернулися із заявою про визнання їх біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, відповідно до Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту»:

17:16 31.10.2019