2020 рік

Тернопільський бізнес перевіряти стали вдвічі менше

Упродовж січня-квітня 2020 року фахівці управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування Головного управління ДПС у Тернопільській області провели 67 перевірок суб’єктів господарювання - юридичних осіб. Про це повідомив в.о. начальника обласного податкового відомства Валерій Лісницький. «Порівняно з відповідним минулорічним періодом кількість таких заходів скоротилась на 53 перевірки або 56 відсотків. Цьогоріч провели 31 планову та 36 позапланових перевірок юросіб, це відповідно на 24 та 29 менше, ніж у січні-квітні 2019 року», – констатував посадовець.

15:50 01.06.2020

До податкової служби звертались, аби отримати консультації та поцікавитись перевірками

Громадяни мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих відомств, які зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк. Таке їхнє право закріплене в ст. 40 Конституції України.

15:50 01.06.2020

Коли доведеться заплатити податок від продажу власної сільськогосподарської продукції

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до пп. 165.1.24 ст. 165 Податкового кодексу України не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, яка вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України.

15:49 01.06.2020

Чому філіям заборонено складати розрахунок коригування до податкової накладної

Відповідно до п. 201.8 ст. 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому ст. 183 ПКУ.

15:49 01.06.2020

Заповнення заяви за ф. №1-ОПП: коли на облік береться договір управління майном

Відповідно до пункту 64.6 статті 64 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) на обліку у контролюючих органах повинні перебувати, зокрема, договори управління майном (крім договорів щодо операцій, визначених у другому реченні абзацу другого підпункту 5 пункту 180.1 статті 180 ПКУ) на території України без створення юридичних осіб, на які поширюються особливості податкового обліку та оподаткування діяльності за такими договорами, визначені ПКУ.

15:48 01.06.2020

Більшість підприємців Тернопільщини застосовують спрощену систему оподаткування

На початок травня цього року на обліку територіальних органів ГУ ДПС у Тернопільській області перебували 34840 приватних підприємці. Майже 97 відсотків із них, а це 33742 суб’єкти господарювання активно здійснюють діяльність.

14:50 27.05.2020

Пільги, на які претендує цьогоріч власник нерухомості

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що згідно із п. п. 266.3.1 п. 266.3 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

14:47 27.05.2020

Як отримати відомості про доходи особі без реєстраційного номера облікової картки

Відповідно до п. 70.1 ст. 70 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, формує та веде Державний реєстр фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр).

14:47 27.05.2020

До податкової знижки у 2021 році включатимемо витрати на лікарські засоби для боротьби з COVID-19

Відповідно до п. п. 166.3.2 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, суму коштів або вартість майна, переданих платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні та внесеним до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі таких коштів та майна, у розмірі, що не перевищує 4 відс. суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року.

14:46 27.05.2020