2020 рік

На Тернопільщині 4825 осіб задекларували доходи

Минуло чотири місяці кампанії декларування доходів за 2019 рік. Упродовж цього періоду декларації про отримані доходи подали 4825 жителів Тернопільської області. З них 2260 осіб зобов’язані були задекларувати свої статки, а 2565 декларантів вирішили скористатись своїм правом на податкову знижку. Звісно, що ситуація із запровадженням карантину суттєво вплинула на хід кампанії декларування. Тому порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість поданих декларацій зменшилась. Проте відрадно, що перенесено терміни подання декларацій про майновий стан і доходи до 1 липня 2020 року. Тож сподіваємося, що конституційний обов’язок виконають усі бажаючі.

16:11 22.05.2020

Щодо спрощеної системи оподаткування та запроваджених карантинних змін

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що Законом України від 30 березня 2020 року №540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», який набрав чинності 2 квітня 2020 року, внесено зміни, зокрема, до п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) щодо збільшення граничних обсягів доходу, які надають право суб’єктам господарювання застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності річного обсягу доходу:

16:11 22.05.2020

Манікюр, педикюр, візаж, косметологія та масаж – під силу платнику єдиного податку першої групи

Підпунктом 1 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що до платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.

16:11 22.05.2020

Кожного місяця кварталу чисельність найманих осіб платника єдиного податку другої та третьої груп була різною: заповнюється у звітності поле «Фактична чисельність працівників у звітному періоді»

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до п. п. 2 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до другої групи платників єдиного податку належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

16:10 22.05.2020

Первинний документ для придбання сільськогосподарської продукції у населення

Відповідно до п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

16:26 20.05.2020

Черговість зарахування коштів при наявності податкового боргу

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу, що відповідно до підпункту 87.9 статті 87 Податкового кодексу України при наявності в платника податків податкового боргу податкові органи зараховують кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.

16:25 20.05.2020

Щодо застосування програмних РРО

Верховною Радою України прийнято Закони України від 20 вересня 2019 року №128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон №128) та №129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон №129).

16:24 20.05.2020

Власники та орендарі спрямували у розпорядження територіальних громад Тернопільщини майже 92 млн грн земельної плати

Суттєву частину у надходженнях місцевих податків і зборів Тернопільщини складає плата за землю. Так, упродовж січня-квітня 2020 року власники та орендарі земельних ділянок сплатили до місцевих бюджетів краю 91 млн 962,8 тис. грн плати за землю.

16:23 20.05.2020

Термін для реєстрації акцизної накладної для неплатника акцизного податку

Відповідно до абзацу першого п. 231.1 ст. 231 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку, зокрема, при реалізації пального або спирту етилового зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального або спирту етилового та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

16:21 20.05.2020

Громади Тернопільщини отримали майже 31 млн грн податку на нерухомість

Власники нерухомості спрямували до місцевих бюджетів Тернопілля 30 млн 929,3 тис. грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, впродовж січня – квітня 2020 року. Це перевищило очікувані надходження на 71,7 відсотка. Тож територіальні громади додатково отримали 12 млн 912 тис. грн цього платежу. Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата цього податку зросла на 108,3 тис. гривень.

16:20 20.05.2020