2020 рік

Нарахування податку на нерухомість при зміні власника елітного житла протягом року

Відповідно до п. п. 266.7.1 прим. 1 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, в тому числі його частки, що перебуває, зокрема, у власності фізичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. метрів (для квартири) та/або 500 кв. метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів «а» – «г» п. п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, збільшується на 25000 грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

14:47 02.06.2020

На Тернопільщині бізнес використовує майже 4200 касових апаратів

Суб’єкти підприємництва Тернопілля у своїй діяльності застосовували 4153 реєстратори розрахункових операцій станом на початок травня цього року. Зокрема, 480 юридичних осіб проводять готівкові операції через 1505 касових апаратів. Більшість реєстраторів розрахункових операцій використовують все ж приватні підприємці: 2053 суб’єкти господарювання – фізичних особи у своїй діяльності застосовують 2648 одиниць касової техніки.

15:54 01.06.2020

Зміни у застосуванні РРО

Нещодавно в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області в. о. першого заступника начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Руслан Цвігун під час сеансу «гаряча лінія» поспілкувався із додзвонювачами щодо змін у застосуванні РРО. Найцікавіші питання та відповіді на них надаємо увазі читачів.

15:54 01.06.2020

Поле «Особа, відповідальна за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» у реєстраційній заяві платника ПДВ за ф. №1-ПДВ

Формою №1-ПДВ «Реєстраційна заява платника податку на додану вартість» (далі – Реєстраційна заява) згідно з додатком 1 до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1130, передбачено, що у полях «Відомості про відповідальних осіб платника» вказується, зокрема прізвище, ім’я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків/серія (за наявності) та номер паспорта (серія (за наявності) та номер паспорта зазначаються лише для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта) особи, відповідальна за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку.

15:53 01.06.2020

Послуги надано платнику єдиного податку на другій групі, оплата після переходу на загальну систему оподаткування: чи є порушення для продавця-спрощенця другої групи

Спрощена система оподаткування для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку регулюється главою 1 розд. ХІV «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

15:53 01.06.2020

Найбільше бізнесменів у Тернополі та Тернопільському районі

Станом на початок травня 2020 року на обліку в Головному управління ДПС у Тернопільській області перебувало 58563 основних платники податків. Понад 59 відсотків із них – приватні підприємці, а це 34840 осіб, що на 472 більше, ніж у січні-квітні 2019 року. Решта платників є юридичними особами – 23723, що на 621 суб’єкт господарювання більше, ніж минулоріч.

15:52 01.06.2020

Карантин послаблено. Центри обслуговування платників відчиняють свої двері, але…

На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» територіальні органи Державної податкової служби України, які здійснюють обслуговування платників в центрах обслуговування платників, послаблять обмеження і розпочнуть надання послуг з 1 червня.

15:52 01.06.2020

Відповідальність за несвоєчасне подання фізичною особою податкової декларації про майновий стан і доходи

Податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб – до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розд. IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (п. п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

15:52 01.06.2020

Реалізація пального: на які операції складають акцизні накладні

Відповідно до п. п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платником акцизного податку є особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), постійне представництво, які реалізують пальне.

15:51 01.06.2020

Торгівля алкогольними напоями в кіосках, ятках тощо без обмеження площі: чи застосовуються штрафні санкції до продавця

Статтею 1 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» із змінами і доповненнями (далі - Закон №481) визначено, що місце торгівлі – місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива – без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, – торговельною площею не менше 20 кв. м., обладнане реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.

15:51 01.06.2020